REKTÖRÜMÜZ “28 ŞUBAT BİN YILIN SONU BİN YILIN BAŞI” PANELİNE KATILDI

Kadın ve Demokrasi Derneği (KADEM) tarafından 26 Şubat 2018 tarihinde Namık Kemal Üniversitesi Rektörlük Konferans Salonunda "28 Şubat Bin Yılın Sonu Bin Yılın Başı Paneli" düzenlendi. Moderatörlüğünü KADEM Tekirdağ Hukuk Komisyonu Başkanı Av. Meral Diktaş’ın yaptığı, AK Parti İstanbul Milletvekili, MKYK üyesi ve TBMM Anayasa Komisyonu Başkanı Prof. Dr. Mustafa Şentop ve Prof. Dr. Bekir Berat Özipek konuşmacı olduğu panele Tekirdağ Valisi Mehmet Ceylan, Tekirdağ AK Parti Milletvekilleri Mustafa Yel, Ayşe Doğan, Metin Akgün, Rektörümüz Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu, Namık Kemal Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Osman Şimşek, KADEM İl Temsilcisi Zeynep Şahin Şentop ve çok sayıda davetli katıldı.
 
KADEM Tekirdağ Temsilcisi Zeynep Şahin Şentop açılış konuşmasında 28 Şubat ile alakalı etkinliklerin hafta boyunca Türkiye’nin farklı yerlerinde gerçekleştirileceğini belirterek 28 Şubat dönemine tesadüf eden üniversite eğitimine ilişkin bilgiler vererek yaşadığı olumsuzlukları aktardı.
 

Prof. Dr. Mustafa Şentop, 28 Şubat sürecini bir akademisyen gözünden anlatabileceğini 28 Şubat'ın yıl dönümlerinde gerçekleştirilen bu toplantıların tarihi yeniden öğretme imkanı hazırladığını söyleyerek Türkiye’de o dönem ciddi ekonomik, siyasi ve sosyal sıkıntılar yaşandığını belirterek dönemin ayrıntılı bir çerçevesini çizdi.

Bu içerik 28 Şubat 2018 tarihinde yayınlandı ve toplam 865 kez okundu.

Resimler

   Tüm Resimleri İndir

Diğer Haberler» Tüm Haberler

TIP FAKÜLTEMİZ İÇİN TARİHİ GÜN

Üniversitemiz Tıp Fakültesinin Dünya Tıp Eğitimi Federasyonu tarafından akredite, Yükseköğretim Kalite Kurulu tarafından tescilli bir dernek olan Tıp Eğitimi Programlarını Değerlendirme ve Akreditasyon Derneğinden (TEPDAD) 2018-2024 Eğitim Öğretim Yılında akredite edilmesinin duyurulması amacıyla bir basın toplantısı düzenlendi. Toplantıya Rektör Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Osman Nuri Hatipoğ..

ÜNİVERSİTEMİZDE TIP BAYRAMI KUTLANDI

Üniversitemiz Tıp Fakültesi Dekanlığı ile Edirne İl Sağlık Müdürlüğü ve Edirne Tabip Odası iş birliğinde düzenlenen “14 Mart Tıp Bayramı” Programı 14 Mart 2018 tarihinde Trakya Üniversitesi ev sahipliğinde Balkan Kongre Merkezi’nde düzenlendi. Programa, Rektör V. Prof. Dr. Cem Uzun, Tıp Fakültesi Dekan Yardımcısı Prof. Dr. Hüseyin Ahmet Tezel, Dekan Yardımcısı Prof. Dr. Mustafa İnan, Edirne İl S..

YENİ EĞİTİM FAKÜLTEMİZDE 18 MART ÇANAKKALE ZAFERİ VE ŞEHİTLERİ ANMA GÜNÜ PROGRAMI GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Üniversitemiz Eğitim Fakültesi Türkçe ve Sosyal Bilimler Eğitimi Bölümü ve Müzik Eğitimi Ana Bilim Dalı tarafından Çanakkale Zaferi’nin 103. yıldönümü kapsamında düzenlenen “18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü” programı ve “Çanakkale” isimli panel 21 Mart 2018 tarihinde Trakya Üniversitesi Eğitim Fakültesi Konferans Salonu’nda gerç..

YENİ PRİŞTİNA VE GJOKOVA FEHMİ AGANİ ÜNİVERSİTELERİNDEN REKTÖRÜMÜZE ZİYARET

Priştina Üniversitesi ve Gjokova Fehmi Agani Üniversitesi Hemşirelik ve Tıp Fakültesi akademisyenleri ile öğrencilerinden oluşan heyet 16 Mart 2018 tarihinde Rektörümüz Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu’nu makamında ziyaret etti. Ziyarette Edirne İl Sağlık Müdürü Dr. Ali Cengiz Kalkan, Üniversitemiz Dış İlişkiler Uygulama ve Araştırma Müdürü Doç. Dr. Murat Türkyılmaz, Sağlık Bilimleri Fakültes..