REKTÖRÜMÜZ “28 ŞUBAT BİN YILIN SONU BİN YILIN BAŞI” PANELİNE KATILDI

Kadın ve Demokrasi Derneği (KADEM) tarafından 26 Şubat 2018 tarihinde Namık Kemal Üniversitesi Rektörlük Konferans Salonunda "28 Şubat Bin Yılın Sonu Bin Yılın Başı Paneli" düzenlendi. Moderatörlüğünü KADEM Tekirdağ Hukuk Komisyonu Başkanı Av. Meral Diktaş’ın yaptığı, AK Parti İstanbul Milletvekili, MKYK üyesi ve TBMM Anayasa Komisyonu Başkanı Prof. Dr. Mustafa Şentop ve Prof. Dr. Bekir Berat Özipek konuşmacı olduğu panele Tekirdağ Valisi Mehmet Ceylan, Tekirdağ AK Parti Milletvekilleri Mustafa Yel, Ayşe Doğan, Metin Akgün, Rektörümüz Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu, Namık Kemal Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Osman Şimşek, KADEM İl Temsilcisi Zeynep Şahin Şentop ve çok sayıda davetli katıldı.
 
KADEM Tekirdağ Temsilcisi Zeynep Şahin Şentop açılış konuşmasında 28 Şubat ile alakalı etkinliklerin hafta boyunca Türkiye’nin farklı yerlerinde gerçekleştirileceğini belirterek 28 Şubat dönemine tesadüf eden üniversite eğitimine ilişkin bilgiler vererek yaşadığı olumsuzlukları aktardı.
 

Prof. Dr. Mustafa Şentop, 28 Şubat sürecini bir akademisyen gözünden anlatabileceğini 28 Şubat'ın yıl dönümlerinde gerçekleştirilen bu toplantıların tarihi yeniden öğretme imkanı hazırladığını söyleyerek Türkiye’de o dönem ciddi ekonomik, siyasi ve sosyal sıkıntılar yaşandığını belirterek dönemin ayrıntılı bir çerçevesini çizdi.

Bu içerik 28 Şubat 2018 tarihinde yayınlandı ve toplam 952 kez okundu.

Resimler

   Tüm Resimleri İndir

Diğer Haberler» Tüm Haberler

YENİ YUNANİSTAN SELANİK ARISTOTLE ÜNİVERSİTESİ’NE ZİYARET

Trakya Üniversitesi Dış İlişkilerden sorumlu Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Cem Uzun ve Dış İlişkiler Uygulama ve Araştırma Müdürü Doç. Dr. Murat Türkyılmaz Selanik Aristotle Üniversitesi’ni ziyaret etti. Ziyarette, Selanik Aristotle Üniversitesi Rektörü Prof. Pericles A. Mitkas, akademisyen ve öğrencilerden sorumlu Rektör Yardımcısı Prof. Ariadni Stogiannidou, Uluslararası İlişkiler Bölüm Başka..

YENİ TRAKYA ÜNİVERSİTESİ EĞİTİM FAKÜLTESİ’NDE “VİYOLONSEL & GİTAR DUO KONSERİ”

Trakya Üniversitesi Eğitim Fakültesi’nde “Viyolonsel&Gitar Duo” konseri düzenlendi. Namık Kemal Üniversitesi Türk Müziği Devlet Konservatuvarı öğretim üyeleri, Trakya Üniversitesi’nin davetlisi olarak geldiği Edirne’de, Eğitim Fakültesi Mehmet Akif Ersoy Konferans Salonu’nda bir konser etkinliği gerçekleştirdi. Namık Kemal Üniversitesi Türk Müziği Devlet Konservatuvarı &oum..

YENİ TRAKYA ÜNİVERSİTESİ BİSİKLET TOPLULUĞU’NDAN “KAMPÜSE YOLCULUK”…

Trakya Üniversitesi Bisiklet Topluluğu, Trakya Ünversiteler Birliği (TÜB) etkinlikleri kapsamında, Kırklareli Üniversitesi’nin düzenlediği “Kampüse Yolculuk” etkinliğine, Yabancı Diller Yüksekokulu öğretim elemanlarından Ögr. Gör. Bülent Karaşinik eşliğinde katıldı. Kırklareli Atatürk Stadyumu önünden Kırklareli Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Bülent Şengörür&rsqu..

TRAKYA ÜNİVERSİTESİ MÜTERCİM TERCÜMANLIK BÖLÜMÜ ÖĞRENCİLERİ, ALANIN AKADEMİK GELİŞMELERİNİ YAKINDAN TAKİP EDİYOR

Trakya Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Mütercim Tercümanlık Bölümü öğrencileri, İstanbul Arel Üniversitesi Çeviri Kulübü (ARÇEV) tarafından, Arel Üniversitesi Tepekent Yerleşkesi’nde düzenlenen “Human Translation vs Machine Translation: Competition or Colloboration?” adlı konferansa katıldı. Trakya Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Dekan Yardımcısı ve Mütercim Tercümanlı..