REKTÖR YARDIMCIMIZIN SELANİK TEMASLARI

Rektör Yardımcımız Prof. Dr. Cem Uzun Erasmus öğretim üyesi değişimi kapsamında 12-16 Haziran 2017 tarihleri arasında Selanik Aristoteles Üniversitesi’nde Kulak Burun Boğaz ve Yayın Etiği konularında dersler verdi. Üniversitemizin yanı sıra, Üniversitemiz dergilerinin, Balkan Medical Journal’ın ve Edirne’nin de tanıtımını yapma fırsatı bulan Rektör Yardımcımız, derslere ilgi ve Yunanlı meslektaşlarının konukseverliğinden çok memnun kaldığını belirtti.

Aynı zamanda Selanik Aristoteles Üniversitesi akademik ve öğrenci işlerinden sorumlu Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ariadni Stogiannidou, Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Alexandros Garyfallos, Dekan Yardımcısı Prof. Dr. John Nimatoudis ve Tıbbi Araştırma Metodolojisi Yüksek Lisans Programı Yöneticisi Prof. Dr. Maria Albani ve Hippokratia dergisi Editörü Prof. Dr. Stefanos Triaridis ile de görüşme fırsatı bulan Rektör Yardımcımız, Yunanistan’ın yanı sıra dünyada da ön sıralarda olan Selanik Aristoteles Üniversitesi’ndeki eğitim ve araştırma konularında bilgi aldı, Üniversitemizin olanakları hakkında bilgi verdi ve olası ortak çalışmalar açısından karşılıklı değerlendirmelerde bulunarak, bu konuda Selanik Aristoteles Üniversitesi yetkililerinden oldukça pozitif geri dönüşler aldı.

Rektör Yardımcımız Selanik ziyareti sırasında Atatürk Evi Müzesi’ni ve Selanik Başkonsolosumuz Sayın Orhan Yalman Okan Beyefendi’yi de ziyaret ederek, Selanik’teki üniversiteler ile Üniversitemiz arasındaki işbirliği imkânlarını görüştü.
Bu içerik 19 Haziran 2017 tarihinde yayınlandı ve toplam 864 kez okundu.

Resimler

   Tüm Resimleri İndir

Diğer Haberler» Tüm Haberler

RUMELİ’YE EN ÇOK HİZMET VEREN EĞİTİM KURUMU: TRAKYA ÜNİVERSİTESİ

Tek Rumeli TV tarafından düzenlenen "Rumeli'nin En'leri 2017" ödül töreni Cemal Reşit Rey Konser Salonu'nda 10 Şubat 2018 tarihinde gerçekleştirildi. Törende Üniversitemiz Rumeli’ye En çok Hizmet Veren Eğitim Kurumu Ödülünü aldı. 500 Sivil Toplum Kuruluşunun davet edildiği, 240 Rumeli Balkan Derneğinin katıldığı 20 kategoride yapılan oylama ile belirlenen Rumeli'ye en çok hizmet eden kişi, kurum ve kurul..

BALKAN ARAŞTIRMALARI ÇALIŞTAYI GERÇEKLEŞTİRİLDİ

İstanbul Üniversitesi, Uluslararası Saraybosna Üniversitesi ve Uluslararası Balkan Üniversitesi iş birliği ve Trakya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu’nun katılımı ile 6 Şubat 2018 tarihinde “Balkan Araştırmaları Çalıştayı” gerçekleştirildi. İstanbul Üniversitesinde gerçekleşen çalıştaya, Rektörümüz Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu, İstanbul Üniversitesi Rektör&u..

MAKEDONYA ÜLKE TANITIM GÜNÜ ETKİNLİĞİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Gençlik Projeleri Destek Programı kapsamında Gençlik Ve Spor Bakanlığının desteği ile Trakya Üniversitesi ve Trakya Uluslararası Öğrenci Derneği tarafından düzenlenen Makedonya Ülke Tanıtım Günü etkinliği 16 Şubat 2018 tarihinde Üniversitemiz Merkez Kütüphanesi’nde gerçekleştirildi. Etkinliğe Rektörümüz Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu, Dış İlişkiler Koordinatörü Doç. Dr. Murat ..

EDİRNE VE İLÇELERİ RESİMLERLE ÖLÜMSÜZLEŞTİ

Trakya Üniversitesi kültür hizmetleri kapsamında kente olan desteğini yeni bir proje ile sürdürüyor. Proje dâhilinde Edirne’nin 9 ilçesi 9 farklı akademisyen gözünden “Edirne Görünümleri” isimli sergi ile tuallere taşındı.  Tarihi ve kültürel varlıkların birikimi ile Ülkemizin önemli kentleri arasında yer alan Edirne’ye bir de sanatçıların gözünden bakı..

Etkinlikler» Tüm Etkinlikler