REKTÖR PROF. DR. ERHAN TABAKOĞLU’NUN BATI TRAKYA TEMASLARI

Trakya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu, Batı Trakya Türklerinin büyük lideri Dr. Sadık Ahmet’in Hakk’a yürüyüşünün 23. yılı vesilesiyle, Gümülcine’de düzenlenen anma törenleri çerçevesinde bir dizi temasta bulundu.

Batı Trakya temasları kapsamında, Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy’un programındaki oturumlara katılan Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu, Dr. Sadık Ahmet’in kurucusu olduğu Dostluk Eşitlik Barış Partisi’ne (DEP) bir ziyaret gerçekleştirerek DEP Genel Başkanı Mustafa Ali Çavuş ile bir araya geldi. Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu ziyaret kapsamında, Batı Trakya’daki soydaşlarımızın durumu hakkında Mustafa Ali Çavuş ile bilgi ve görüş alışverişinde bulunarak, her zaman soydaşlarımızın yanında olacakları mesajını verdi. Program kapsamında Gümülcine Türk Gençler Birliği’ni de ziyaret eden Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu, dernek temsilcileriyle bir araya gelerek, Dr. Sadık Ahmet’in 23. ölüm yıl dönümünde, bu birleştirici rolü bir defa daha hissetmenin kendilerine memnuniyet verdiğini belirtti.

Bu içerik 26 Temmuz 2018 tarihinde yayınlandı ve toplam 701 kez okundu.

Resimler

   Tüm Resimleri İndir

Diğer Haberler» Tüm Haberler

YENİ TRAKYA ÜNİVERSİTESİ’NDE “MİRASIMIZIN İZİNDE: BALKANLAR’DA TÜRKLER” PANELİ

Trakya Üniversitesi’nin ev sahipliğinde, TBMM Başkanvekili Prof. Dr. Mustafa Şentop ve KADEM Başkanı Dr. Saliha Okur Gümrükçüoğlu’nun yanı sıra Türkiye ve Balkanlar’ın siyaset, akademi ve sivil toplum alanında önde gelen isimlerinin katılımıyla, Trakya Üniversitesi ve KADEm Tekirdağ Temsilciliği iş birliğinde gerçekleştirilen “Mirasımızın İzinde: 1. Balkan-Türk Kadın Çalıştayı” ka..

BALKAN TÜRK KADINLARI TRAKYA ÜNİVERSİTESİ’NDE BULUŞTU...

“Mirasımızın İzinde: 1. Balkan-Türk Kadın Çalıştayı”, TBMM Başkanvekili Prof. Dr. Mustafa Şentop’un katılımıyla Edirne’de gerçekleştirildi. Trakya Üniversitesi ile Kadın ve Demokrasi Derneği (KADEM) Tekirdağ Temsilciliği işbirliğinde düzenlenen “Mirasımızın İzinde: 1. Balkan-Türk Kadın Çalıştayı”, 16 Şubat 2019’da Trakya Üniversitesi ev sahipliğinde, Edirne’de gerçek..

TRAKYA ÜNİVERSİTESİ ve KADEM TEKİRDAĞ TEMSİLCİLİĞİ’NDEN “MİRASIMIZIN İZİNDE: 1. BALKAN-TÜRK KADIN ÇALIŞTAYI”

Trakya Üniversitesi, KADEM Tekirdağ Temsilciliği’nin iş birliği ile hayata geçirilen ve Balkanlar’daki soydaş kadınların sorunlarına çözüm önerileri sunulması amaçlanan “Mirasımızın İzinde: 1. Balkan-Türk Kadın Çalıştayı” etkinliğine ev sahipliği yapacak. Trakya Üniversitesi Balkan Kongre Merkezi’nde, 16 Şubat 2019 Cumartesi günü gerçekleşecek etkinlikte, TBMM Başkanveki..

TRAKYA ÜNİVERSİTESİ’NDEN SOSYAL ÇOCUK AKADEMİSİ…

Trakya Üniversitesi’nin Gönül Elçileri-Geleceğim Sensin projesi kapsamında, Trakya Üniversitesi Devlet Konservatuvarı’nda müzik eğitimi almaya devam eden ve kısa bir süre önce Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde bir konser veren Edirneli ilk ve ortaokul öğrencileri, Trakya Üniversitesi tarafından düzenlenen “Sosyal Çocuk Akademisi” kapsamındaki “gastronomi” ve “mimarlık&rd..