PROF. DR. RECEP MESUT'UN ADI DERSLİĞİMİZDE YAŞATILACAK

Üniversitemiz Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulunun Kurucu Müdürlüğü, Tıp Fakültesi Dekanlığı, Başkoordinatörlük, Koordinatörlük, Ders Kurulu Başkanlığı ve Balkan Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürlüğü görevlerinde bulunan Prof. Dr. Recep Mesut’un isminin Üniversitemiz Tıp Fakültesi Dekanlığının ve Senatosunun oy birliği ile aldığı karar doğrultusunda Tıp Fakültesi Dr. Ratip Kazancıgil Derslik Binası’nda çok amaçlı bir salona verilmesi töreni gerçekleştirildi. Törene Rektörümüz Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu, Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Muzaffer Demir, Dekan Yardımcısı Prof. Dr. Mustafa İnan, Üniversitemiz emekli Öğretim Üyesi Prof. Dr. Recep Mesut ve yakınları, akademisyenler ile öğrenciler katıldı.

Tören, Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ahmet Muzaffer Demir’in Üniversitemiz emekli Öğretim Üyesi Prof. Dr. Recep Mesut’un kısa özgeçmişini okuması işe başladı. Prof. Dr. Ahmet Muzaffer Demir, “Hocamız Prof. Dr. Recep Mesut’a Üniversitemize yapmış olduğu katkılar ve değerlerden ötürü çok teşekkür eder, sağlıklı ve uzun ömürler dilerim.” dedi.

Rektörümüz Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu konuşmasında “Prof. Dr. Recep Mesut’un kurulduğu ilk andan itibaren Üniversitemize çok önemli hizmetleri ve katkıları olmuştur. Üniversitemizin hizmete açıldığı ilk günden bugüne uzanan tarihine tanıklık etmiş, yaşayan bir değerdir. Tüm zamanlarda sevilen, sayılan örnek alınan kişiliğiyle bir ekol olmuş ve değerini temsil etmeyi sürdürmüştür. Tıp alanındaki yetkinliğinin yanı sıra tarihsel ve kültürel bağlarına da sıkı sıkıya bağlıdır. Hocamız Prof. Dr. Recep Mesut değerli bir Embriyolog, Histolog, Anatomist ve Klinisyendir. Kendisinden ders dinlemek öğrenciler için her zaman bir ayrıcalık olmuştur. Emekli olduktan sonra dahi Üniversitemize hizmet vermeyi sürdürmüş Prof. Dr. Recep Mesut Hocamıza ismini yaşatacak bir hatıra bırakabilmenin mutluluğunu yaşıyoruz.” dedi.

Üniversitemiz Anatomi Ana Bilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Bülent Sabri Cığalı törenle açılışı gerçekleştirilen “Prof. Dr. Recep Mesut Uygulama Salonu”nda Prof. Dr. Recep Mesut’un hayatını ve eserlerini anlattığı bir sunum gerçekleştirdi.

Prof. Dr. Recep Mesut, “Dr. Ratip Kazancıgil Derslik Binası yeni ve modern bir bina. Bu derslik binasında diseksiyonlara da müsait olarak düzenlenmiş çok amaçlı bir salona ismimin verilmiş olmasının gururunu yaşıyorum. Bu gururu bana yaşatan Rektörümüze, Dekanımıza ve Senato Kuruluna teşekkür ederim.” dedi.

 

Bu içerik 01 Aralık 2017 tarihinde yayınlandı ve toplam 578 kez okundu.

Resimler

   Tüm Resimleri İndir

Diğer Haberler» Tüm Haberler

RUMELİ’YE EN ÇOK HİZMET VEREN EĞİTİM KURUMU: TRAKYA ÜNİVERSİTESİ

Tek Rumeli TV tarafından düzenlenen "Rumeli'nin En'leri 2017" ödül töreni Cemal Reşit Rey Konser Salonu'nda 10 Şubat 2018 tarihinde gerçekleştirildi. Törende Üniversitemiz Rumeli’ye En çok Hizmet Veren Eğitim Kurumu Ödülünü aldı. 500 Sivil Toplum Kuruluşunun davet edildiği, 240 Rumeli Balkan Derneğinin katıldığı 20 kategoride yapılan oylama ile belirlenen Rumeli'ye en çok hizmet eden kişi, kurum ve kurul..

BALKAN ARAŞTIRMALARI ÇALIŞTAYI GERÇEKLEŞTİRİLDİ

İstanbul Üniversitesi, Uluslararası Saraybosna Üniversitesi ve Uluslararası Balkan Üniversitesi iş birliği ve Trakya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu’nun katılımı ile 6 Şubat 2018 tarihinde “Balkan Araştırmaları Çalıştayı” gerçekleştirildi. İstanbul Üniversitesinde gerçekleşen çalıştaya, Rektörümüz Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu, İstanbul Üniversitesi Rektör&u..

MAKEDONYA ÜLKE TANITIM GÜNÜ ETKİNLİĞİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Gençlik Projeleri Destek Programı kapsamında Gençlik Ve Spor Bakanlığının desteği ile Trakya Üniversitesi ve Trakya Uluslararası Öğrenci Derneği tarafından düzenlenen Makedonya Ülke Tanıtım Günü etkinliği 16 Şubat 2018 tarihinde Üniversitemiz Merkez Kütüphanesi’nde gerçekleştirildi. Etkinliğe Rektörümüz Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu, Dış İlişkiler Koordinatörü Doç. Dr. Murat ..

EDİRNE VE İLÇELERİ RESİMLERLE ÖLÜMSÜZLEŞTİ

Trakya Üniversitesi kültür hizmetleri kapsamında kente olan desteğini yeni bir proje ile sürdürüyor. Proje dâhilinde Edirne’nin 9 ilçesi 9 farklı akademisyen gözünden “Edirne Görünümleri” isimli sergi ile tuallere taşındı.  Tarihi ve kültürel varlıkların birikimi ile Ülkemizin önemli kentleri arasında yer alan Edirne’ye bir de sanatçıların gözünden bakı..