ÖĞRENCİLERİMİZİN DRONE’LARI SARAYİÇİ YERLEŞKESİ’NDEN HAVALANDI

2018 TÜBİTAK 4004 Doğa Eğitimi ve Bilim Okulları kapsamında, 118B241 Numaralı “Kendi Drone’umu Yapıyorum” adlı TÜBİTAK Projesi, 4-7 Haziran 2018 tarihleri arasında, 1. grup Yıldırım Beyazıt Anadolu Lisesi öğrencileri için kendi okullarında ve 9-12 Haziran 2018 tarihleri arasında 2. grup üniversite öğrencileri için Trakya Üniversitesi Edirne Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu Sarayiçi Yerleşkesi’nde olmak üzere, 2 grup halinde gerçekleştirildi. Etkinliğe İstanbul, Ankara, Eskişehir Osmangazi ve Çanakkale Onsekiz Mart üniversitelerinden katılan 25 öğrenci kendi ürettikleri Drone'ları, Trakya Üniversitesi’nin Sarayiçi Yerleşkesi’nde uçurdu.

Trakya Üniversitesi Edirne Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu Motorlu Araçlar ve Ulaştırma Teknolojileri Bölümü Uçak Teknolojisi Programı’ndan Dr. Öğr. Üyesi Mukadder İğdi Şen’in yürütücüsü olduğu projede, Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi’nden Dr. Öğr. Üyesi Burcu Özkardeş ve üniversitemizden Dr. Öğr. Üyesi Barış Özkapı, Araştırmacı/Uzman, Öğr. Gör. Anıl Şahin ile birlikte Uçak Teknolojisi Programı’nda okuyan öğrencilerden oluşan eğitmen ve rehber kadrosu yer aldı.

Günümüzde kullanımı oldukça yaygınlaşan ve çok çeşitli alanlarda kullanılan Drone’ları üniversite ve lise öğrencileriyle tanıştırmak, kendi Drone'larını yapmayı öğretmek ve havacılık sektörüne olan ilgiyi artırmak amacıyla, 3’er günlük teorik ve uygulamalı eğitim gerçekleştirildi. Eğitimler kapsamında öğrencilere “İHA’ların Tarihi ve Kullanım Amaçları”, “Türkiye ve Dünyada Havacılık Tarihi” ile “Atölye Çalışmaları ve Drone Uçuşları” eğitimi verildi. Etkinliğin 4. gününde ise Drone ödüllü yarışmalar yapıldı.

Trakya Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mümin Şahin de etkinliği ziyaret ederek öğrencilerle bir araya geldi ve çalışmaları için öğrencileri tebrik etti.

Bu içerik 13 Haziran 2018 tarihinde yayınlandı ve toplam 559 kez okundu.

Resimler

   Tüm Resimleri İndir

Diğer Haberler» Tüm Haberler

YENİ EDİRNE’NİN YENİ BULUŞMA NOKTASI: TRAKYA ÜNİVERSİTESİ MERİÇ KENARI SOSYAL TESİSLERİ

Trakya Üniversitesi’nin Meriç Kenarı Öğrenci Sosyal Tesisleri’nde, Sağlık Kültür Spor Daire Başkan V. Yücel Kurtdere ve değerli personellerinin katkılarıyla 2018’in ilk aylarında başlayan yenileme ve dönüşüm çalışmaları, sürdürülebilirlik ilkesiyle, tüm hızıyla devam ediyor. Edirne’ye yıllardır hizmet veren tesisler, yenilenen yüzü, her geçen gün daha da artan..

TRAKYA ÜNİVERSİTESİ TARİHİNDE BİR İLK: ÜNİVERSİTE AİLESİ İFTAR YEMEĞİNDE BULUŞTU

Trakya Üniversitesi Rektörlüğü tarafından, üniversite tarihinde ilk defa düzenlenen iftar yemeği, akademisyenler, idari çalışanlar ve öğrencilerin yoğun katılımıyla, Trakya Üniversitesi Balkan Yerleşkesi’ndeki Bolca Ana Yemekhanesi’nde gerçekleşti. 7 Haziran 2018’de düzenlenen iftar yemeğine yaklaşık 1.000 kişi katıldı. İlahiyat Fakültesi Öğretim Görevlisi Enes Temel’in Kur'an-ı..

YENİ MERİÇ KENARI ÖĞRENCİ SOSYAL TESİSLERİMİZ SOSYAL MEDYANIN GÜNDEMİNDE

Instagram’da, 1 milyon 400 bin takipçi sayısıyla oldukça popüler olan, seçkin restoran ve kafeleri takipçileriyle buluşturarak farkındalık yaratan “yemekneredeyenircom” (www.instagram.com/yemekneredeyenircom) isimli Instagram hesabı, Trakya Üniversitesi Meriç Kenarı Öğrenci Sosyal Tesisleri’ni ve lezzetli yemeklerini tanıttı. Ali Nazik Kebabı’nın yapılışının gösterildiği video, bir günde 1..

TRAKYA ÜNİVERSİTESİ BALKANLARDA ULUSLARARASI ÖĞRENCİLERE TANITILDI

Trakya Üniversitesi Dış İlişkiler Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü Doç. Dr. Murat Türkyılmaz ve Dış İlişkiler Danışmanı Prof. Dr. Hilmi İbar, 4-10 Haziran 2018 tarihleri arasında Bulgaristan Smolyan, Razgrad, Rusçuk; Makedonya Üsküp ve Struga ile Romanya Köstence şehirlerinde Türk ve akraba topluluklarından öğretim üyeleri, öğretmenler, öğrenciler ve velilere Trakya Üniversitesi’ni ..