ÖĞRENCİLERİMİZİN DRONE’LARI SARAYİÇİ YERLEŞKESİ’NDEN HAVALANDI

2018 TÜBİTAK 4004 Doğa Eğitimi ve Bilim Okulları kapsamında, 118B241 Numaralı “Kendi Drone’umu Yapıyorum” adlı TÜBİTAK Projesi, 4-7 Haziran 2018 tarihleri arasında, 1. grup Yıldırım Beyazıt Anadolu Lisesi öğrencileri için kendi okullarında ve 9-12 Haziran 2018 tarihleri arasında 2. grup üniversite öğrencileri için Trakya Üniversitesi Edirne Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu Sarayiçi Yerleşkesi’nde olmak üzere, 2 grup halinde gerçekleştirildi. Etkinliğe İstanbul, Ankara, Eskişehir Osmangazi ve Çanakkale Onsekiz Mart üniversitelerinden katılan 25 öğrenci kendi ürettikleri Drone'ları, Trakya Üniversitesi’nin Sarayiçi Yerleşkesi’nde uçurdu.

Trakya Üniversitesi Edirne Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu Motorlu Araçlar ve Ulaştırma Teknolojileri Bölümü Uçak Teknolojisi Programı’ndan Dr. Öğr. Üyesi Mukadder İğdi Şen’in yürütücüsü olduğu projede, Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi’nden Dr. Öğr. Üyesi Burcu Özkardeş ve üniversitemizden Dr. Öğr. Üyesi Barış Özkapı, Araştırmacı/Uzman, Öğr. Gör. Anıl Şahin ile birlikte Uçak Teknolojisi Programı’nda okuyan öğrencilerden oluşan eğitmen ve rehber kadrosu yer aldı.

Günümüzde kullanımı oldukça yaygınlaşan ve çok çeşitli alanlarda kullanılan Drone’ları üniversite ve lise öğrencileriyle tanıştırmak, kendi Drone'larını yapmayı öğretmek ve havacılık sektörüne olan ilgiyi artırmak amacıyla, 3’er günlük teorik ve uygulamalı eğitim gerçekleştirildi. Eğitimler kapsamında öğrencilere “İHA’ların Tarihi ve Kullanım Amaçları”, “Türkiye ve Dünyada Havacılık Tarihi” ile “Atölye Çalışmaları ve Drone Uçuşları” eğitimi verildi. Etkinliğin 4. gününde ise Drone ödüllü yarışmalar yapıldı.

Trakya Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mümin Şahin de etkinliği ziyaret ederek öğrencilerle bir araya geldi ve çalışmaları için öğrencileri tebrik etti.

Bu içerik 13 Haziran 2018 tarihinde yayınlandı ve toplam 748 kez okundu.

Resimler

   Tüm Resimleri İndir

Diğer Haberler» Tüm Haberler

TRAKYA ÜNİVERSİTESİ’NDE “KALİTE İÇ DEĞERLENDİRME PROGRAMI” BİLGİLENDİRME TOPLANTISI…

Trakya Üniversitesi’nde, eğitim ve yönetimde kalite çalışmaları kapsamında bir bilgilendirme toplantısı gerçekleştirildi. Trakya Üniversitesi Kalite ve Strateji Geliştirme Uygulama ve Araştırma Merkezi tarafından, Yükseköğretimde Kalite Güvencesi Yönetmeliği’ne göre “Kurumsal İç Değerlendirme Raporu” hazırlanması konusunda, tüm akademik birimlerin dekan ve müdürleri; fakülte..

TRAKYA ÜNİVERSİTESİ’NDE ELEKTRONİK KIYAFET TASARIMI ATÖLYESİ SERGİSİ

Trakya Üniversitesi Eğitim Fakültesi Bilgisayar ve Öğretim Teknolojilerinden Arş. Gör. Dr. Ali Battal koordinatörlüğünde yürütülen ve Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın 2018-I Özel Çağrı Gençlik Projeleri Destek Programı kapsamında desteklenen “Elektronik Kıyafet Tasarım Atölyesi” tamamlandı. Toplamda 15 saat süren atölye boyunca çocuklar giyilebilir elektronik kıyafet t..

TRAKYA ÜNİVERSİTESİ, BATI TRAKYALI ÖĞRENCİLERİ AĞIRLADI…

Batı Trakya'da Rodop İline bağlı Yassıköy'den, Türk okullarında lise öğrenimi gören 45 kişilik öğrenci grubu, Trakya Üniversitesi’ni ziyaret etti. Yassıköy Belediyesi Azınlık Kültür Derneği’nin katkılarıyla Edirne ve Trakya Üniversitesi’ne gelen Batı Trakyalı soydaş öğrenciler için Trakya Üniversitesi’nde özel bir program düzenlendi. Balkan Kongre Merkezi Senato Salonu’nd..

TRAKYA ÜNİVERSİTESİ İLAHİYAT FAKÜLTESİ DEKANI VE GENEL SEKRETERİ PROF. DR. CEVDET KILIÇ’TAN KÜÇÜKÇEKMECE’DE ÖĞRETMENLERE SEMİNER…

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından organize edilen Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Öğretmen Gelişimi Eylem Planı Aralık ayı programına konuşmacı olarak katılan Trakya Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Dekanı ve Genel Sekreteri Prof. Dr. Cevdet Kılıç, İstanbul TOKİ Şehit Çağlar Canbaz İmam Hatip Ortaokulu Toplantı Salonu’nda, “Eğitim Felsefesi, Öğretmenlik, Öğretmenlik Meslek Etiği, Öğretmenliğin Misyon..