ÖĞRENCİLERİMİZİN DRONE’LARI SARAYİÇİ YERLEŞKESİ’NDEN HAVALANDI

2018 TÜBİTAK 4004 Doğa Eğitimi ve Bilim Okulları kapsamında, 118B241 Numaralı “Kendi Drone’umu Yapıyorum” adlı TÜBİTAK Projesi, 4-7 Haziran 2018 tarihleri arasında, 1. grup Yıldırım Beyazıt Anadolu Lisesi öğrencileri için kendi okullarında ve 9-12 Haziran 2018 tarihleri arasında 2. grup üniversite öğrencileri için Trakya Üniversitesi Edirne Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu Sarayiçi Yerleşkesi’nde olmak üzere, 2 grup halinde gerçekleştirildi. Etkinliğe İstanbul, Ankara, Eskişehir Osmangazi ve Çanakkale Onsekiz Mart üniversitelerinden katılan 25 öğrenci kendi ürettikleri Drone'ları, Trakya Üniversitesi’nin Sarayiçi Yerleşkesi’nde uçurdu.

Trakya Üniversitesi Edirne Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu Motorlu Araçlar ve Ulaştırma Teknolojileri Bölümü Uçak Teknolojisi Programı’ndan Dr. Öğr. Üyesi Mukadder İğdi Şen’in yürütücüsü olduğu projede, Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi’nden Dr. Öğr. Üyesi Burcu Özkardeş ve üniversitemizden Dr. Öğr. Üyesi Barış Özkapı, Araştırmacı/Uzman, Öğr. Gör. Anıl Şahin ile birlikte Uçak Teknolojisi Programı’nda okuyan öğrencilerden oluşan eğitmen ve rehber kadrosu yer aldı.

Günümüzde kullanımı oldukça yaygınlaşan ve çok çeşitli alanlarda kullanılan Drone’ları üniversite ve lise öğrencileriyle tanıştırmak, kendi Drone'larını yapmayı öğretmek ve havacılık sektörüne olan ilgiyi artırmak amacıyla, 3’er günlük teorik ve uygulamalı eğitim gerçekleştirildi. Eğitimler kapsamında öğrencilere “İHA’ların Tarihi ve Kullanım Amaçları”, “Türkiye ve Dünyada Havacılık Tarihi” ile “Atölye Çalışmaları ve Drone Uçuşları” eğitimi verildi. Etkinliğin 4. gününde ise Drone ödüllü yarışmalar yapıldı.

Trakya Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mümin Şahin de etkinliği ziyaret ederek öğrencilerle bir araya geldi ve çalışmaları için öğrencileri tebrik etti.

Bu içerik 13 Haziran 2018 tarihinde yayınlandı ve toplam 693 kez okundu.

Resimler

   Tüm Resimleri İndir

Diğer Haberler» Tüm Haberler

YENİ TRAKYA ÜNİVERSİTESİ'NİN MOBİL UYGULAMASI KULLANIMA SUNULDU

Trakya Üniversitesi Bilgi İşlem Daire Başkanlığı’nın, TÜBAP kapsamında yürüttüğü “Akademik Süreç Yönetimi Projesi”nin en önemli modüllerinden biri olan “Öğrenci İşleri Daire Başkanlığı Mobil Uygulaması” kullanıma açıldı. Mobil uygulama, Öğrenci, Akademik Personel ve İdari Personel olmak üzere 3 farklı ara yüzden oluşuyor. Öğrenciler için geliştir..

YENİ TRAKYA ÜNİVERSİTESİ İLE HIRVATİSTAN BALTAZAR ZAPRESİC UYGULAMALI BİLİMLER ÜNİVERSİTESİ ARASINDA İŞ BİRLİĞİ PROTOKOLÜ

Trakya Üniversitesi, uluslararası eğitim alanındaki iş birliklerini her geçen gün daha da artırıyor. Bu kapsamda, Trakya Üniversitesi ile Hırvatistan Baltazar Zapresic Uygulamalı Bilimler Üniversitesi arasında iş birliği protokolü imzalandı. Trakya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu ile Baltazar Zapresic Uygulamalı Bilimler Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Vladimir Simovic tarafından imzalanan protokolle, eği..

KORE CUMHURİYETİ BÜYÜKELÇİSİ CHOİ HONG- GHİ’DEN TRAKYA ÜNİVERSİTESİ REKTÖR VEKİLİ PROF. DR. OSMAN NURİ HATİPOĞLU’NA ZİYARET

Trakya Üniversitesi, Kore Cumhuriyeti Büyükelçiliği ve Kore Kültür Merkezi tarafından Trakya Üniversitesi ev sahipliğinde düzenlenen “Kore Kültür Günü” kapsamında Edirne’ye gelen Kore Cumhuriyeti Ankara Büyükelçisi Choi Hong-ghi, Trakya Üniversitesi Rektör Yardımcısı ve Rektör Vekili Prof. Dr. Osman Nuri Hatipoğlu’nu makamında ziyaret etti. Ziyarette, Kore Cumhuriyeti B&..

TRAKYA ÜNİVERSİTESİ’NDEN KEŞAN’DA ÖNEMLİ PROJE

Trakya Üniversitesi Keşan Yusuf Çapraz Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölüm Başkanı Öğretim Üyesi Doç. Dr. Erdem Öngün’ün yürütücüsü olduğu, Keşan Hakkı Yörük Sağlık Yüksekokulu Dr. Öğretim Üyesi Semra Eyi’nin yardımcı araştırmacı olarak görev aldığı ve TÜBAP kapsamında hayata geçirilen “Hasta Bakı..

Etkinlikler» Tüm Etkinlikler

23
Eki
2018 TÜBİTAK BİGG PROGRAMI TANITIM ETKİNLİĞİ

Değerli Girişimciler,200 Bin TL’ye kadar hibe desteği sağlayan TÜBİTAK Bireysel Genç Girişimci (BİGG) Programı’na, 1 Kasım 2018 tarihine kadar teblegirisim.com üzerinden başvuru kabul etmeye devam ediyoruz! Bu etkinliğe katılarak, 200 Bin TL’lik hibe desteğine ulaşmak için projenizi nasıl hazırlayabileceğinizi ve başvurunuzu nasıl yapabileceğinizi danışman ekibimizden ve de geçmiş dönemlerde bu destekten faydalanan giri..