KÜSİ ÇALIŞMA GRUBU 9. KOORDİNASYON TOPLANTISI GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Kamu Üniversite Sanayi İş Birliği Çalışma Grubu Koordinasyon 9. Toplantısı 29 Eylül 2017 tarihine Tekirdağ’da gerçekleştirildi. Programa Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu’nun yanı sıra Tekirdağ Valisi Mehmet Ceylan, Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Osman Şimşek ile Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Bilim ve Teknoloji Genel Müdürü Doç. Dr. Elife Ünal katıldı.
 
Program saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’mızın okunmasının ardından protokol konuşmaları ile devam etti.
 
81 ilden gelen Kamu Üniversite Sanayi İş Birliği temsilcileri ve Tekirdağ’da bulunan tüm sanayi ve sanayi ile ilişkili kamu temsilcilerinin katıldığı toplantıda Kamu Üniversite Sanayi İş Birliği’nin ve Ar-Ge Merkezlerinin uygulama örnekleri, sanayicilerin görüş ve önerileri ile Kamu Üniversite Sanayi İş Birliği Çalışma Grubu faaliyetlerine ilişkin görüş ve öneriler değerlendirildi.
 
Toplantı öncesinde Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu, Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Osman Şimşek’ i ziyaret etti.
 
Ziyarette Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi ve Trakya Üniversitesi arasında yapılabilecek projelerden ve çalışmalardan bahsedildi. Ayrıca Trakya Üniversiteler Birliğine üye dört Üniversiteden ikisi olan Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi ve Trakya Üniversitesi’nin TÜB kapsamında gerçekleştirebilecekleri çalışmalar üzerinde karşılıklı görüş alışverişinde bulunuldu.

Toplantının ardından Rektörümüz Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu Kırklareli Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Bülent Şengörür ile bir araya gelerek yapılacak ortak çalışmalar ile ilgili çeşitli değerlendirmelerde bulundular.
Bu içerik 05 Ekim 2017 tarihinde yayınlandı ve toplam 276 kez okundu.

Resimler

   Tüm Resimleri İndir

Diğer Haberler» Tüm Haberler

RUMELİ’YE EN ÇOK HİZMET VEREN EĞİTİM KURUMU: TRAKYA ÜNİVERSİTESİ

Tek Rumeli TV tarafından düzenlenen "Rumeli'nin En'leri 2017" ödül töreni Cemal Reşit Rey Konser Salonu'nda 10 Şubat 2018 tarihinde gerçekleştirildi. Törende Üniversitemiz Rumeli’ye En çok Hizmet Veren Eğitim Kurumu Ödülünü aldı. 500 Sivil Toplum Kuruluşunun davet edildiği, 240 Rumeli Balkan Derneğinin katıldığı 20 kategoride yapılan oylama ile belirlenen Rumeli'ye en çok hizmet eden kişi, kurum ve kurul..

BALKAN ARAŞTIRMALARI ÇALIŞTAYI GERÇEKLEŞTİRİLDİ

İstanbul Üniversitesi, Uluslararası Saraybosna Üniversitesi ve Uluslararası Balkan Üniversitesi iş birliği ve Trakya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu’nun katılımı ile 6 Şubat 2018 tarihinde “Balkan Araştırmaları Çalıştayı” gerçekleştirildi. İstanbul Üniversitesinde gerçekleşen çalıştaya, Rektörümüz Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu, İstanbul Üniversitesi Rektör&u..

MAKEDONYA ÜLKE TANITIM GÜNÜ ETKİNLİĞİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Gençlik Projeleri Destek Programı kapsamında Gençlik Ve Spor Bakanlığının desteği ile Trakya Üniversitesi ve Trakya Uluslararası Öğrenci Derneği tarafından düzenlenen Makedonya Ülke Tanıtım Günü etkinliği 16 Şubat 2018 tarihinde Üniversitemiz Merkez Kütüphanesi’nde gerçekleştirildi. Etkinliğe Rektörümüz Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu, Dış İlişkiler Koordinatörü Doç. Dr. Murat ..

EDİRNE VE İLÇELERİ RESİMLERLE ÖLÜMSÜZLEŞTİ

Trakya Üniversitesi kültür hizmetleri kapsamında kente olan desteğini yeni bir proje ile sürdürüyor. Proje dâhilinde Edirne’nin 9 ilçesi 9 farklı akademisyen gözünden “Edirne Görünümleri” isimli sergi ile tuallere taşındı.  Tarihi ve kültürel varlıkların birikimi ile Ülkemizin önemli kentleri arasında yer alan Edirne’ye bir de sanatçıların gözünden bakı..

Etkinlikler» Tüm Etkinlikler