INTERNATIONAL UNIVERSITY OF NOVI PAZAR İLAHİYAT FAKÜLTESİNDEN ÜNİVERSİTEMİZE ZİYARET

Yunus Emre Enstitüsü iş birliğiyle Ülkemizde bulunan International University of Novi Pazar İlahiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Enver Gicic ve İlahiyat Fakültesi Dekan Yardımcısı Prof. Dr. Admir Muratovic ile Lisans, Yüksek Lisans ve Doktora öğrencilerinden oluşan heyet 05 Temmuz 2017 tarihinde Rektörümüz Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu’nu ziyaret etti.
 
Balkan Kongre Merkezi Senato Salonu’nda heyeti kabul eden Rektörümüz Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu Üniversitemizi tanıtarak “Balkanlardan en çok öğrenciye sahip olan üniversiteyiz. Sizi kardeş olarak görüyoruz. Kendimizden ayrı görmüyoruz. Çanakkale ve Balkan Savaşlarında beraber şehit düştük. Burası sizin eviniz, sizin üniversiteniz. Siz sevindiğinizde seviniyor, siz üzüldüğünüzde üzülüyoruz. Oralarda bizim dinimizi yaşıyorsunuz, kültürümüze sahip çıkıyorsunuz. O yüzden size borçluyuz. Trakya Üniversitesi hizmetinizdedir.” dedi.
 
International University of Novi Pazar İlahiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Enver Gicic dostane karşılamadan dolayı duyduğu memnuniyeti ifade ederek başladığı konuşmasında “Trakya Üniversitesi Balkanlar için önemli bir kurumdur. Trakya Üniversitesi 90’lı yıllardan itibaren öğrencilerimizin ve akademik kadromuzun yetişmesinde önemli bir rol oynadı. Bundan dolayı Türkiye Cumhuriyeti’ne ve tüm üniversitelerine teşekkür ediyoruz. Biz yeni bir fakülte olarak sizlerin tecrübelerinden faydalanmak istiyoruz. Hedefimiz Balkan ve Avrupa İslami Bilimler Birliğini oluşturmaktır.” dedi.
 
Toplantıda Türkçe eğitim verecek eğitimcilere ihtiyaç bulunduğundan bahseden Dekan Prof. Dr. Enver Gicic’e Rektörümüz destek vereceklerini iletti.
 
Üniversitemiz İlahiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Cevdet Kılıç, İlahiyat Fakültemizi tanıtarak başladığı konuşmasında “Novi Pazar Üniversitesi ile iş birliğine hazırız. Değişim programlarının yanı sıra Türkiye’de ve Sırbistan’da düzenlenecek etkinlikleri ile de iş birliğini artırabiliriz. Gerçekleştirilecek tüm ortaklıklara hazırız.” dedi.
 
Novi Pazar İlahiyat Fakültesi Dekan Yardımcısı Prof. Dr. Admir Muratovic "Bizim için iki Mehmet çok önemli. Biri Fatih Sultan Mehmet diğeri Sokullu Mehmet Paşa'dır. Gönüllerimizde her zaman yer etmişlerdir." diyerek sıcak karşılamadan ve gerçekleştirilecek iş birliğinden ötürü şahsı ve öğrenciler adına duyduğu memnuniyeti dile getirerek herkese teşekkür etti.
 
Mimar Sinan Vakfı Başkanı Hasan Gümüş, vakıf üyelerinden oluşan bir heyetle toplantıya katılarak bir sivil toplum kuruluşu olarak Üniversitemiz ve Novi Pazar Üniversitesi İlahiyat Fakültesi arasındaki bağlantıyı sağlamaktan dolayı duyduğu memnuniyeti dile getirdi.
 
Toplantıda söz alan misafir öğrenciler Edirne’de ve Üniversitemizde bulunmaktan duydukları memnuniyeti dile getirerek gerçekleştirilecek olan iş birliklerinden dolayı heyecan duyduklarını ifade ettiler.
Bu içerik 05 Temmuz 2017 tarihinde yayınlandı ve toplam 133 kez okundu.

Resimler

   Tüm Resimleri İndir

Diğer Haberler» Tüm Haberler

RUMELİ’YE EN ÇOK HİZMET VEREN EĞİTİM KURUMU: TRAKYA ÜNİVERSİTESİ

Tek Rumeli TV tarafından düzenlenen "Rumeli'nin En'leri 2017" ödül töreni Cemal Reşit Rey Konser Salonu'nda 10 Şubat 2018 tarihinde gerçekleştirildi. Törende Üniversitemiz Rumeli’ye En çok Hizmet Veren Eğitim Kurumu Ödülünü aldı. 500 Sivil Toplum Kuruluşunun davet edildiği, 240 Rumeli Balkan Derneğinin katıldığı 20 kategoride yapılan oylama ile belirlenen Rumeli'ye en çok hizmet eden kişi, kurum ve kurul..

BALKAN ARAŞTIRMALARI ÇALIŞTAYI GERÇEKLEŞTİRİLDİ

İstanbul Üniversitesi, Uluslararası Saraybosna Üniversitesi ve Uluslararası Balkan Üniversitesi iş birliği ve Trakya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu’nun katılımı ile 6 Şubat 2018 tarihinde “Balkan Araştırmaları Çalıştayı” gerçekleştirildi. İstanbul Üniversitesinde gerçekleşen çalıştaya, Rektörümüz Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu, İstanbul Üniversitesi Rektör&u..

MAKEDONYA ÜLKE TANITIM GÜNÜ ETKİNLİĞİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Gençlik Projeleri Destek Programı kapsamında Gençlik Ve Spor Bakanlığının desteği ile Trakya Üniversitesi ve Trakya Uluslararası Öğrenci Derneği tarafından düzenlenen Makedonya Ülke Tanıtım Günü etkinliği 16 Şubat 2018 tarihinde Üniversitemiz Merkez Kütüphanesi’nde gerçekleştirildi. Etkinliğe Rektörümüz Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu, Dış İlişkiler Koordinatörü Doç. Dr. Murat ..

EDİRNE VE İLÇELERİ RESİMLERLE ÖLÜMSÜZLEŞTİ

Trakya Üniversitesi kültür hizmetleri kapsamında kente olan desteğini yeni bir proje ile sürdürüyor. Proje dâhilinde Edirne’nin 9 ilçesi 9 farklı akademisyen gözünden “Edirne Görünümleri” isimli sergi ile tuallere taşındı.  Tarihi ve kültürel varlıkların birikimi ile Ülkemizin önemli kentleri arasında yer alan Edirne’ye bir de sanatçıların gözünden bakı..