III. BALKAN ÖZEL GEREKSİNİMLİ ÇOCUKLAR SPOR OYUNLARI AÇILIŞ TÖRENİ

III. Balkan Özel Gereksinimli Çocuklar Spor Oyunları açılış töreni 12 Mayıs 2015 tarihinde Kırkpınar Beden Eğitimi Spor Yüksekokulu 75. Yıl Spor Salonu’nda gerçekleştirildi. Açılış törenine Vali Vekili Mustafa Ergün, Belediye Başkan Vekili Ertuğrul Tanrıkulu, Rektörümüz Prof. Dr. Yener Yörük, Büyükelçi Murat Ahmet Yörük, Rektör yardımcıları, akademisyenler ve öğrenciler katıldı.

Açılışta Başbakan Prof. Dr. Ahmet Davutoğlu’nun eşi Dr. Sare Davutoğlu’nun tebrik telgrafı okundu. Aynı zamanda Sağlık Bakanımız Dr. Mehmet Müezzinoğlu, Milli Eğitim Bakanımız Prof. Dr. Nabi Avcı, Çevre ve Şehircilik Bakanı İdris Güllüce ve Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekçi de tebrik telgrafı gönderdi. Ardından sporcular Edirne Belediye Bandosu eşliğinde salona giriş yaptı.

Törenin açılış konuşmalarını yapmak için ilk olarak kürsüye gelen Rektörümüz Prof. Dr. Yener Yörük konuşmasına Dışişleri Bakanlığı ve Başbakanlık Tanıtma Fonu’na teşekkürlerini sunarak başladı ve “Bugün burada olmaktan mutluluk duyuyorum. Burada amacımız farkındalık yaratmak, her sene etkinliğimizin büyüklüğü artıyor.” diye konuştu. Trakya Üniversitesi ailesi olarak bilimsel çalışmalarıyla özel gereksinimli çocuklara yönelik çalışmalarının yirmi yıl öncesine dayandığını vurgulayan Rektörümüz “Buradan edindiğimiz bilimsel tecrübemizle yüksek lisans ve doktora çalışmalarına ulaşmış bulunuyoruz.” dedi.

Rektörümüz Prof. Dr. Yener Yörük, “Biz burada barış için sevgi için insanlık için buradayız. Buradan bütün Balkanlara sesleniyorum, buradan sadece barış, insanlık ve Edirne mesajı gönderiyoruz.” diyerek emeği geçen herkese teşekkür etti.

 

Belediye Başkan Vekili Ertuğrul Tanrıkulu konuşmasında “Engel diye bir şey yoktur. İnsanların zihinlerindeki engelleri kaldırmamız gerekir.” dedi ve katkısı olan herkese teşekkür etti.

Vali Vekili Mustafa Ergün de konuşmasında bu etkinliği üçüncü kez düzenleyen Üniversitemize, Rektörümüz Prof. Dr. Yener Yörük’e, Belediye Başkanlığı’na ve tüm hocalara teşekkür etti.

Açılış konuşmalarının ardından sahne alan Balkan Sanatları Ritm Grubu’nun gösterisini protokol ve konuklar büyük ilgiyle izledi. Dans yarışmaları ile başlayan oyunlar motor aktivite gruplarının yarışmaları ile devam etti. Gösterilerin ardından protokol tarafından sporculara madalyaları takdim edildi. 

Bu içerik 12 Mayıs 2015 tarihinde yayınlandı ve toplam 1255 kez okundu.

Resimler

   Tüm Resimleri İndir

Diğer Haberler» Tüm Haberler

ÜNİVERSİTEMİZ "TÜRKİYE’NİN 500 BÜYÜK HİZMET İHRACATÇISI"NDAN BİRİ OLDU

Dünya ticaretinde payı her geçen gün artan hizmet ihracatı ile ilgili Türkiye İhracatçılar Meclisi tarafından yayımlanan “Türkiye’nin 500 Büyük Hizmet İhracatçısı” araştırmasının sonuçlarında Üniversitemiz sektöründe 8. genel sıralamada 474. olarak büyük bir başarıya imza attı. Üniversitemiz, elde ettiği bu başarıyla İhracatçılar Meclisi Başkanı Mehmet Bü..

YENİ MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞI VE ÜNİVERSİTEMİZDEN ORTAK ÇALIŞTAY

Milli Eğitim Bakanlığı Temel Eğitim Genel Müdürlüğü tarafından Üniversitemiz ev sahipliğinde 16-17 Ocak 2018 tarihleri arasında Roman çocukların eğitime devamlılığını sağlamak amacıyla çalıştay gerçekleştirildi. Üniversitemiz Balkan Kongre Merkezi Senato Salonu’nda gerçekleştirilen Roman Çalıştayı açılışına Milli Eğitim Bakan Yardımcısı Orhan Erdem’in yanı sıra Bakan Müşav..

HASTANEMİZDE “HASTANE ENFEKSİYONLARI” KONULU BİLGİLENDİRME TOPLANTISI GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Üniversitemiz Sağlık Araştırma ve Uygulama Merkezi (Hastane) Başhekimlik Sağlık Kurulu Odası’nda 18 Ocak 2018 tarihinde Başhekim Yardımcısı Prof. Dr. Gündeniz Altıay ve Enfeksiyon Hastalıkları Ana Bilim Dalı Öğretim Üyesi ve Enfeksiyon Kontrol Komitesi Başkanı Doç. Dr. Zerrin Yuluğkural tarafından “Hastane Enfeksiyonları” konulu basın toplantısı gerçekleştirildi. Toplantıya çok sayıda basın mensubu katıldı...

EDUCATION FIRST (EF) ULUSLARARASI EĞİTİM KURUMLARINDAN YABANCI DİLLER YÜKSEKOKULUMUZA ZİYARET

Üniversitemiz Yabancı Diller Yüksekokulu’na 12 Ocak 2018 tarihinde 1965 yılında İsveç’te kurulmuş ve günümüzde pek çok ülkede faaliyet gösteren Education First Eğitim Kurumları’nın Türkiye Akademik İlişkiler Müdürü Gürkan Donat ve Edirne Bölge Sorumlusu Gül Belli tarafından ziyaret gerçekleştirildi. Ziyaretleri esnasında Yabancı Diller Yüksekokulu Hazırlık Eğitimi, E..

Etkinlikler» Tüm Etkinlikler