“HÜRKUŞ” FİLM EKİBİNDEN TRAKYA ÜNİVERSİTESİ’NE ZİYARET

Türk havacılık tarihinin en önemli isimlerinden Vecihi Hürkuş'un hayatını beyaz perdeye taşıyan ve bazı sahneleri Edirne’de, Trakya Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi’nin yer aldığı tarihi Tren Garı’nda çekilen "Hürkuş: Göklerdeki Kahraman" filminin ekibi, Rektör Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu’nu ziyaret etti.
Ziyarette, kısa süre önce vizyona giren filmin yoğun bir ilgi ve olumlu yorumlarla karşılandığını belirten ekip, "Hürkuş: Göklerdeki Kahraman" vesilesiyle Edirne’yi tanımaktan, Edirne’nin tarihi zenginlikleri ve Trakya Üniversitesi’nin doğal bir film platosunu andıran mekânlarını keşfetmekten büyük bir mutluluk duyduklarını ifade etti. Edirne’nin doğal çekim alanlarının ve tarihi, kültürel zenginliklerinin sinema sektörü için eşsiz bir hazine olduğunu belirten film ekibi, Edirne’nin gönüllü elçileri olarak, şehri her platformda gündeme getirdiklerini belirtti. Ekip, Osmanlı’nın son dönemini en saf haliyle temsil eden, Güzel Sanatlar Fakültesi’nin yer aldığı Karaağaç Tren Garı, Mimarlık Fakültesi’nin yer aldığı Harbiye Kışlası ve Edirne Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu’nun yer aldığı Süvari Kışlası gibi mekânların kendilerini büyülediğini söyledi. 
Rektör Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu ise Edirne ve civarındaki tarihi ve kültürel değerlerin tanıtılması amacıyla yapılacak çalışmalar için destek vermeye hazır olduklarını belirterek hem Edirne’nin hem de Trakya Üniversitesi’nin tanıtımına katkı sağlayan film ekibine emeklerinden dolayı teşekkür etti.
Bu içerik 29 Haziran 2018 tarihinde yayınlandı ve toplam 849 kez okundu.

Resimler

   Tüm Resimleri İndir

Diğer Haberler» Tüm Haberler

YENİ TRAKYA ÜNİVERSİTESİ’NDE “MİRASIMIZIN İZİNDE: BALKANLAR’DA TÜRKLER” PANELİ

Trakya Üniversitesi’nin ev sahipliğinde, TBMM Başkanvekili Prof. Dr. Mustafa Şentop ve KADEM Başkanı Dr. Saliha Okur Gümrükçüoğlu’nun yanı sıra Türkiye ve Balkanlar’ın siyaset, akademi ve sivil toplum alanında önde gelen isimlerinin katılımıyla, Trakya Üniversitesi ve KADEm Tekirdağ Temsilciliği iş birliğinde gerçekleştirilen “Mirasımızın İzinde: 1. Balkan-Türk Kadın Çalıştayı” ka..

BALKAN TÜRK KADINLARI TRAKYA ÜNİVERSİTESİ’NDE BULUŞTU...

“Mirasımızın İzinde: 1. Balkan-Türk Kadın Çalıştayı”, TBMM Başkanvekili Prof. Dr. Mustafa Şentop’un katılımıyla Edirne’de gerçekleştirildi. Trakya Üniversitesi ile Kadın ve Demokrasi Derneği (KADEM) Tekirdağ Temsilciliği işbirliğinde düzenlenen “Mirasımızın İzinde: 1. Balkan-Türk Kadın Çalıştayı”, 16 Şubat 2019’da Trakya Üniversitesi ev sahipliğinde, Edirne’de gerçek..

TRAKYA ÜNİVERSİTESİ ve KADEM TEKİRDAĞ TEMSİLCİLİĞİ’NDEN “MİRASIMIZIN İZİNDE: 1. BALKAN-TÜRK KADIN ÇALIŞTAYI”

Trakya Üniversitesi, KADEM Tekirdağ Temsilciliği’nin iş birliği ile hayata geçirilen ve Balkanlar’daki soydaş kadınların sorunlarına çözüm önerileri sunulması amaçlanan “Mirasımızın İzinde: 1. Balkan-Türk Kadın Çalıştayı” etkinliğine ev sahipliği yapacak. Trakya Üniversitesi Balkan Kongre Merkezi’nde, 16 Şubat 2019 Cumartesi günü gerçekleşecek etkinlikte, TBMM Başkanveki..

TRAKYA ÜNİVERSİTESİ’NDEN SOSYAL ÇOCUK AKADEMİSİ…

Trakya Üniversitesi’nin Gönül Elçileri-Geleceğim Sensin projesi kapsamında, Trakya Üniversitesi Devlet Konservatuvarı’nda müzik eğitimi almaya devam eden ve kısa bir süre önce Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde bir konser veren Edirneli ilk ve ortaokul öğrencileri, Trakya Üniversitesi tarafından düzenlenen “Sosyal Çocuk Akademisi” kapsamındaki “gastronomi” ve “mimarlık&rd..