“HÜRKUŞ” FİLM EKİBİNDEN TRAKYA ÜNİVERSİTESİ’NE ZİYARET

Türk havacılık tarihinin en önemli isimlerinden Vecihi Hürkuş'un hayatını beyaz perdeye taşıyan ve bazı sahneleri Edirne’de, Trakya Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi’nin yer aldığı tarihi Tren Garı’nda çekilen "Hürkuş: Göklerdeki Kahraman" filminin ekibi, Rektör Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu’nu ziyaret etti.
Ziyarette, kısa süre önce vizyona giren filmin yoğun bir ilgi ve olumlu yorumlarla karşılandığını belirten ekip, "Hürkuş: Göklerdeki Kahraman" vesilesiyle Edirne’yi tanımaktan, Edirne’nin tarihi zenginlikleri ve Trakya Üniversitesi’nin doğal bir film platosunu andıran mekânlarını keşfetmekten büyük bir mutluluk duyduklarını ifade etti. Edirne’nin doğal çekim alanlarının ve tarihi, kültürel zenginliklerinin sinema sektörü için eşsiz bir hazine olduğunu belirten film ekibi, Edirne’nin gönüllü elçileri olarak, şehri her platformda gündeme getirdiklerini belirtti. Ekip, Osmanlı’nın son dönemini en saf haliyle temsil eden, Güzel Sanatlar Fakültesi’nin yer aldığı Karaağaç Tren Garı, Mimarlık Fakültesi’nin yer aldığı Harbiye Kışlası ve Edirne Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu’nun yer aldığı Süvari Kışlası gibi mekânların kendilerini büyülediğini söyledi. 
Rektör Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu ise Edirne ve civarındaki tarihi ve kültürel değerlerin tanıtılması amacıyla yapılacak çalışmalar için destek vermeye hazır olduklarını belirterek hem Edirne’nin hem de Trakya Üniversitesi’nin tanıtımına katkı sağlayan film ekibine emeklerinden dolayı teşekkür etti.
Bu içerik 29 Haziran 2018 tarihinde yayınlandı ve toplam 818 kez okundu.

Resimler

   Tüm Resimleri İndir

Diğer Haberler» Tüm Haberler

YENİ TRAKYA ÜNİVERSİTESİ EDEBİYAT FAKÜLTESİ ÜRETMEYE DEVAM EDİYOR

Trakya Üniversitesi Edebiyat Fakültesi, bünyesinde barındırdığı ve Türkiye’de tek olma özelliğini taşıyan “Balkan Dilleri ve Edebiyatları Bölümü” ile birlikte “Mütercim Tercümanlık Bölümü” öğretim üyelerinin çalışmalarıyla, hem Türkçe’ye hem de akademik dünyaya yeni eserler kazandırdı. Daha önce Milli Eğitim Bakanlığı’nın seç..

YENİ TRAKYA ÜNİVERSİTESİ'NİN KAN BAĞIŞI SEFERBERLİĞİ DEVAM EDİYOR

Trakya Üniversitesi, düzenli ve sürekli bağışçılar kazanmayı ve gençlerde farkındalık oluşturmayı amaçlayan Türk Kızılayı’nın çağrısıyla kan bağışı kampanyaları düzenlemeye devam ediyor. 18 Ekim 2018 tarihinde Trakya Üniversitesi Balkan Yerleşkesi’nde gerçekleştirilen ve Trakya Üniversitesi çalışanları ile öğrencilerinin yoğun ilgi gösterdiği kan bağışı kampanyasın..

YENİ TRAKYA ÜNİVERSİTESİ, EDİRNE BAHÇEŞEHİR KOLEJİ’NDE...

Trakya Üniversitesi, Bahçeşehir Koleji Edirne Kampüsü’nde düzenlenen üniversite tanıtım fuarına katıldı. 7 üniversitenin tanıtım standı açtığı ve bu yıl 3.’sü düzenlenen “Üniversite Eğitim ve Tanıtım Fuarı”na, Edirne’nin farklı liselerinde öğrenim gören yaklaşık 1.000 öğrenci katıldı. Fuarda, Edirne ve ilçelerden gelen öğrenciler, üniversite temsilcile..

YENİ TRAKYA ÜNİVERSİTESİ İLE SOFYA TODOR KABLESHKOV TAŞIMACILIK ÜNİVERSİTESİ ARASINDA İKİLİ İŞ BİRLİĞİ ANLAŞMASI İMZALANDI

Vizyonunu Balkanlar olarak belirleyen ve bu doğrultuda bölge üniversiteleriyle iş birliğini artırmayı hedefleyen Trakya Üniversitesi, Sofya Todor Kableshkov Taşımacılık Üniversitesi ile imzaladığı ikili iş birliği anlaşması ile yeni bir adım daha attı. Trakya Üniversitesi ev sahipliğinde, Trakya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu ve Todor Kableshkov Taşımacılık Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Daniela Todoro..

Etkinlikler» Tüm Etkinlikler

19
Kas
YENİ İNTERAKTİF “MS FORUM” TOPLANTISI, TRAKYA ÜNİVERSİTESİ EV SAHİPLİĞİNDE EDİRNE’DE…

Sağlık çalışanlarına yönelik olarak düzenlenen ve interaktif bir şekilde izlenebilen “MS Forum” toplantılarının 4’üncüsü, 19 Kasım 2018 tarihinde, Edirne'de, Trakya Üniversitesi Tıp Fakültesi Nöroloji Anabilim Dalı Öğretim Üyesi ve Multiple Skleroz Polikliniği’nin sorumlusu Doç. Dr. Sibel Güler'in ev sahipliğinde gerçekleştirilecek. İnternet üzerinden izleme ve sunum takibi o..