HAYIRSEVERLER, TRAKYA ÜNİVERSİTESİ HASTANESİ’NDE ODA DONATMAYA DEVAM EDİYOR

Trakya Üniversitesi Hastanesi’ndeki hasta odalarının tefrişatıyla için başlatılan “Oda Donat Sevdiklerinin Adını Yaşat” kampanyası kapsamında, 11 Mayıs 2018 Cuma günü, Trakya Üniversitesi Sağlık Araştırma ve Uygulama Merkezi’nde tabela asma töreni gerçekleştirildi. Törende Başhekim Prof. Dr. Abdullah Taş, Başhekim Yardımcıları Prof. Dr. Gündeniz Altıay ve Prof. Dr. Tevfik Aktoz bağışçılarla bir araya geldi.

Başhekim Prof. Dr. Abdullah Taş yaptığı konuşmada “Hasta memnuniyeti adına yaptığımız çalışmalarımız devam ediyor. Hastanemiz her geçen gün yenileniyor. Temmuz sonuna kadar tüm hastanemiz yenilenmiş olacak. Böylelikle yataklı servislerimizin tümü yeniden yapılmış olacak. Son yaptığımız iki bloktaki tüm odalar klimalı olarak hastalara hizmete açılacak. Bu iyileşmeyi sağlarken, siz hayırseverlerimizin desteğiyle odalarımızı donatıyoruz. Ayrıca şu an inşa halinde olan yeni odalar yapmaya başlıyoruz. Bu odalarımızın da donatılması gerekecek. Bu odalar için de hem sizlerden hem Edirnelilerden destek bekliyoruz. Bu destekler sayesinde hep beraber kaliteli sağlık hizmetini vermiş olacağız. Personel, hekim, hemşire ve yardımcı personel sayımız kaliteli hizmet vermek için yeterli sayılara ulaştı. Elbette ki tamamlamaya çalıştığımız bazı eksikliklerimiz var. Ama bu eksiklerimizi tamamlama sürecinde sizlerin verdiği destek çok önemli. Sizleri yanımızda görmekten mutluluk ve gurur duyuyoruz. Desteklerinizden dolayı sizlere teşekkürlerimi sunuyorum. Son 5 yılda 75 odamız hayırseverler sayesinde tamamlanmış olacak. 180 tane daha odamız yapılmayı bekliyor. Biz elimizden geldiğince odaları donatmaya çalışıyoruz ve sizlerin desteğiyle daha iyi şeyler yapacağımızı umut ediyoruz.” dedi.

Başhekim Prof. Dr. Abdullah Taş, konuşmasının ardından bağışçılara tek tek söz verdi. Bağışçılar, böylesine önemli ve faydalı bir hizmet için kendilerine yol gösterdikleri için Trakya Üniversitesi’ne teşekkür ederek bu kampanyanın küçük katkılarla damlaya damlaya büyüyeceğini belittiler. Bağışçılar ayrıca bu hizmete herkesin sahip çıkarak katkı sağlaması gerektiğini vurguladı.

Konuşmaların ardından tefrişatı yapılan hasta odalarına bağışçıların isim tabelaları asıldı.

Bu içerik 11 Mayıs 2018 tarihinde yayınlandı ve toplam 553 kez okundu.

Resimler

   Tüm Resimleri İndir

Diğer Haberler» Tüm Haberler

YENİ TETOVA ÜNİVERSİTESİ’NİN HEKİM ADAYLARI TRAKYA ÜNİVERSİTESİ’NDE

Trakya Üniversitesi ile Tetova Devlet Üniversitesi arasındaki iş birliği çerçevesinde, 5-17 Ağustos 2018 tarihleri arasında, Trakya Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde İç Hastalıkları, Genel Cerrahi, Acil Tıp, Çocuk Hastalıkları ve Kulak Burun Boğaz bölümlerinde eğitim gören Tetova Üniversitesi Tıp Fakültesi öğrencileri, Rektör Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu’na teşekkür ziyaretinde bulundu..

TRAKYA ÜNİVERSİTESİ’NDEN, MERHUM DR. RATİP KAZANCIGİL ANISINA “OSMANLI SAĞLIK GELENEKLERİ” TOPLANTISI

Trakya Üniversitesi, değerli çalışmaları ve sayısız eseriyle Edirne, Trakya Üniversitesi ve tıp tarihine unutulmaz katkılar sağlayan, Edirne sevdalısı, merhum Dr. Ratip Kazancıgil Hoca’yı, ölümünün 1. yılında, “Osmanlı Sağlık Gelenekleri” toplantısıyla anacak. 7-8 Eylül 2018 tarihinde, Dr. Ratip Kazancıgil’in derin izler bıraktığı Trakya Üniversitesi Sultan II. Bayezid Külliyesi Sağlık Müz..

TRAKYA ÜNİVERSİTESİ, “TÜRKİYE KUŞAK GÜREŞİ ŞAMPİYONASI”NA EV SAHİPLİĞİ YAPTI

Trakya Üniversitesi Geleneksel Sporlar Topluluğu ve Edirne Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü katkılarıyla Türkiye Geleneksel Spor Dalları Federasyonu tarafından organize edilen “Geleneksel Sporlar Kuşak Güreşi Gençler Türkiye Şampiyonası” 7 Ağustos 2018’de, Trakya Üniversitesi ev sahipliğinde başladı. Trakya Üniversitesi Kırkpınar Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu 75. Yıl Spor Salonu&r..

YUNUS EMRE ENSTİTÜSÜ “TÜRKÇE YAZ OKULU” ÖĞRENCİLERİ, PROF. DR. ERHAN TABAKOĞLU’NU ZİYARET ETTİ

Trakya Üniversitesi ile Yunus Emre Enstitüsü iş birliğinde gerçekleştirilen, Türkçe öğrenmeyi ve Türkiye’yi yakından tanımayı isteyen dünya gençlerini buluşturan “Türkçe Yaz Okulu” programı kapsamında Türkiye’ye gelen öğrenciler, Rektör Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu’nu ziyaret etti. 26 Temmuz 2018’de gerçekleşen ziyarette, yabancı öğrencilere, Trakya &Uum..

Etkinlikler» Tüm Etkinlikler

02
Eyl
INTERNATIONAL AGRICULTURAL, BIOLOGICAL AND LIFE SCIENCE CONFERENCE

“International Agricultural, Biological and Life Science Conference” is an international scientific conference organized by Trakya University, Edirne, Turkey. The conference will be held at the Balkan Congress Center, http://www-en.trakya.edu.tr/pages/balkan-congress-venue in Edirne, Turkey on September 2-5, 2018. This conference is a premier international science, technology and business forum focusing on Agriculture, Biology and Life Science. The technical sessions w..

05
Eyl
SUNFLOWER OIL PRODUCTION, QUALITY AND APPLICATIONS

“Sunflower Oil Production, Quality and Applications” is an international conference organized by the International Sunflower Oil Association in collaboration with the Trakya University, Edirne Turkey. The conference will be held at the Balkan Congress Center, http://www-en.trakya.edu.tr/pages/balkan-congress-venue in Edirne, Turkey on September 4, 2018. This conference is a premier international science, technology and business forum focusing on sunflower oil. However, a general sess..