GÜZEL SANATLAR FAKÜLTESİ DEVİR TESLİM TÖRENİ

Üniversitemiz Güzel Sanatlar Fakültesi Dekanlığına Prof. Dr. Soner Hunkan’ın atanması nedeniyle 06 Mart 2018 tarihinde Güzel Sanatlar Fakültemizde devir teslim töreni gerçekleştirildi.

Prof. Dr. Soner Hunkan, Dekanlık görevini Prof. Dr. Cem Uzun’dan devraldı. Devir teslim törenine Rektörümüz Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu, Rektör Yardımcımız Prof. Dr. Mümin Şahin ve akademisyenler katıldı.  

 

Prof. Dr. Ömer Soner Hunkan Kimdir?

1971’de İçel’in Silifke ilçesinde doğan Ömer Soner Hunkan ilk, orta ve lise öğrenimini burada tamamladı. Atatürk Üniversitesi Tarih Bölümü’nden 1994’te mezun oldu. 1995 yılında Pamukkale Üniversitesi FEF Tarih Bölümü Ortaçağ Tarihi Anabilim Dalında araştırma görevlisi oldu. Lisansüstü eğitimini 1995-2005 yılları arasında Marmara Üniversitesi TAE Ortaçağ Bilim Dalında ve Hacettepe Üniversitesi SBE’nde “Türk Hakanlığı (Karahanlı) Tarihi” sahasında tamamladı. Ortaçağ Türk Tarihi ile ilgili Arapça kaynaklar için MEB bursu ile iki yıl Ürdün Üniversitesinde, Farsça yazılmış olanlar için yaz dönemi içerisinde Tahran Üniversitesinde, saha ve kaynak araştırmaları yapmak üzere dört ay TİKA destekli proje ile Taşkent Şarkşinaslık Enstitüsünde bulundu. 2007’de Trakya Üniversitesi FEF Tarih Bölümü Ortaçağ Tarihi Anabilim Dalında Yardımcı Doçent ve 2011’de Doçent kadrosuna atandı. 2012-2013’te on beş ay süre ile Chicago Üniversitesinde YÖK ve TÜBİTAK bursları çerçevesinde Doktora Sonrası Araştırma Programını tamamladı. 2016'da Ortaçağ Tarihi Anabilim Dalı Profesör kadrosuna atandı. 17 Ocak 2017 tarihinden itibaren Tarih Bölüm Başkanlığı görevini yürütmektedir.

 

 

Resimler

   Tüm Resimleri İndir

Haberler» Tüm Haberler

TIP FAKÜLTEMİZ İÇİN TARİHİ GÜN

Üniversitemiz Tıp Fakültesinin Dünya Tıp Eğitimi Federasyonu tarafından akredite, Yükseköğretim Kalite Kurulu tarafından tescilli bir dernek olan Tıp Eğitimi Programlarını Değerlendirme ve Akreditasyon Derneğinden (TEPDAD) 2018-2024 Eğitim Öğretim Yılında akredite edilmesinin duyurulması amacıyla bir basın toplantısı düzenlendi. Toplantıya Rektör Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Osman Nuri Hatipoğ..

ÜNİVERSİTEMİZDE TIP BAYRAMI KUTLANDI

Üniversitemiz Tıp Fakültesi Dekanlığı ile Edirne İl Sağlık Müdürlüğü ve Edirne Tabip Odası iş birliğinde düzenlenen “14 Mart Tıp Bayramı” Programı 14 Mart 2018 tarihinde Trakya Üniversitesi ev sahipliğinde Balkan Kongre Merkezi’nde düzenlendi. Programa, Rektör V. Prof. Dr. Cem Uzun, Tıp Fakültesi Dekan Yardımcısı Prof. Dr. Hüseyin Ahmet Tezel, Dekan Yardımcısı Prof. Dr. Mustafa İnan, Edirne İl S..

YENİ EĞİTİM FAKÜLTEMİZDE 18 MART ÇANAKKALE ZAFERİ VE ŞEHİTLERİ ANMA GÜNÜ PROGRAMI GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Üniversitemiz Eğitim Fakültesi Türkçe ve Sosyal Bilimler Eğitimi Bölümü ve Müzik Eğitimi Ana Bilim Dalı tarafından Çanakkale Zaferi’nin 103. yıldönümü kapsamında düzenlenen “18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü” programı ve “Çanakkale” isimli panel 21 Mart 2018 tarihinde Trakya Üniversitesi Eğitim Fakültesi Konferans Salonu’nda gerç..

YENİ PRİŞTİNA VE GJOKOVA FEHMİ AGANİ ÜNİVERSİTELERİNDEN REKTÖRÜMÜZE ZİYARET

Priştina Üniversitesi ve Gjokova Fehmi Agani Üniversitesi Hemşirelik ve Tıp Fakültesi akademisyenleri ile öğrencilerinden oluşan heyet 16 Mart 2018 tarihinde Rektörümüz Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu’nu makamında ziyaret etti. Ziyarette Edirne İl Sağlık Müdürü Dr. Ali Cengiz Kalkan, Üniversitemiz Dış İlişkiler Uygulama ve Araştırma Müdürü Doç. Dr. Murat Türkyılmaz, Sağlık Bilimleri Fakültes..