FEN FAKÜLTESİNDE MEZUNİYET HEYECANI

Trakya Üniversitesi Fen Fakültesi Balkan Kongre Merkezinde yapılan coşkulu törenle 34. Dönem mezunlarını uğurladı. Törene Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Osman Nuri Hatipoğlu, Fen Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Şevket Erol Okan, Fen Bilimleri Enstitüsü Müdürü Prof. Murat Yurtcan, Dış İlişkiler Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü Doç. Dr. Murat Türkyılmaz, çok sayıda akademisyen, veliler ve öğrenciler katıldı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan törende Trakya Üniversitesi tanıtım sunumunun ardından Trakya Üniversitesi Devlet Konservatuvarı öğrencileri mini bir konser verdi.

Mini konserin ardından mezun öğrenciler adına bir konuşma gerçekleştiren Fakülte Birincisi Başak Aktaş konuşmasında şunları kaydetti “Bugün burada hepimiz çok büyük bir heyecanı paylaşıyoruz. Uzun ve emek isteyen dört yılın ardından mezun oluyoruz. Bu dört yıllık süreçte bizi mesleki anlamda yetiştiren bize emek veren hocalarımıza, eğitimimiz boyunca maddi, manevi desteğini esirgemeyen ailemize çok teşekkür ederim. Bugün burada üniversite hayatımızı sonlandırıyor olsak da değişen ve gelişen dünyada değişime ayak uydurup, öğrenmekten hiçbir zaman vazgeçmemeliyiz. Mustafa Kemal Atatürk’ün bize emanet ettiği cumhuriyetin, çağdaş, medeniyetler seviyesindeki ülkeler arasında sağlam ve saygın bir şekilde yer edinmesi için bilimin rehberliğinde daha çok çalışmamız gerektiği ortadadır. Bizim başarımız ülkemizin başarıları olacaktır.”

Fakülte Birincisi Başak Aktaş’ın ardından kürsüye gelen Fen Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Şevket Erol Okan, çağdaş uygarlığı hedefleyen her milletin fen bilimlerine önem vermesi gerektiğini belirterek “Bilim ve Teknolojide söz sahibi olmak isteyen, milletlerin bilimden faydalanmasını ve çağdaş uygarlığı hedefleyen her ülkenin, Temel Fen Bilimleri eğitimine önem vermesi gerekmektedir. Aslında bu gerçek, Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün ‘Hayatta en hakiki mürşit ilimdir, fendir’ sözünün bir açıklamasından başka bir şey değildir. İşte bu nedenle Fen Fakültesi olarak, 1982'den beri Türk Yükseköğreniminin ve Trakya Üniversitesinin bir üyesi olarak faaliyet gösteriyoruz. 37 yıllık öğretim hafızası ve uluslararası düzeyde saygınlık kazanmış akademisyenlerimizle eğitim vermekteyiz. Eğitim gerekliliklerini, çağdaş ve hedefe dönük bir duruşla gerçekleştirmeye var gücümüzle gayret ediyoruz. Akredite olan Biyoloji ve Kimya programlarımız ile akreditasyonlarının bu yıl içinde tamamlanmasını umduğumuz matematik ve fizik programlarımızda eğitim-öğretim vermekteyiz. Bugün biyolojiyi, matematiği, kimyayı insan ve toplumun hizmetine sunacak aklı hür, vicdanı hür, yurttaşlar mezun etmekten son derece mutluyuz. Öğrencilerimizin kıymetli aileleri, üzerine titrediğiniz evlatlarınız artık üniversite eğitimlerini tamamlıyorlar. Mezuniyet sonrası hayatlarında da bugün olduğu gibi size gurur kaynağı olmaya devam edeceklerdir. Sizleri tebrik ediyorum. Bu onurunuzu bugün bizimle paylaştığınız için teşekkürlerimi sunuyorum. Sevgili Mezunlar, yıllardır devam ettirdiğiniz zor bir süreci başarıyla tamamladınız. Her biriniz artık kendiniz ve ailelerinizin yanı sıra, milletinize ve dünyaya karşı da sorumlu, genç kimyacılar, genç matematikçiler veya genç biyologlarsınız. Çok çalıştınız, uykusuz kaldınız belki ara sıra da hocalarınıza biraz kızdınız. İlerde, dönüp baktığınızda, bu zorlu eğitimin hayatınızın her alanında size fayda sağladığını ve kılavuzluk ettiğini göreceksiniz. Hepinizi sevgiyle kucaklıyor, mezuniyetinizi kutluyor ve başarılar diliyorum.” dedi. 

Fakülte Dekanı Prof. Dr. Şevket Erol Okan’ın konuşmasının ardından Trakya Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Osman Nuri Hatipoğlu Fen Fakültesini derece ile bitiren öğrencilere plaket verdi. Mezun olan öğrencilere mezuniyet belgelerinin verilmesinin ardından meslek andının okunması ve mezun öğrencilerin kep atılması ile tören son buldu.


Haber: Engin Arda 
Editör: Sertan Atasoy
Fotoğraflar: Umut Kozakoğlu
Bu içerik 25 Haziran 2019 tarihinde yayınlandı ve toplam 980 kez okundu.

Resimler

   Tüm Resimleri İndir

Diğer Haberler» Tüm Haberler

YENİ TRAKYA ÜNİVERSİTESİ SAĞLIK BİLİMLERİ FAKÜLTESİ BEYAZ ÖNLÜK TÖRENİ DÜZENLENDİ

Trakya Üniversitesi, 2019-2020 akademik yılında Sağlık Bilimleri Fakültesi öğrencilerine “Beyaz Önlük Giyme Töreni”nde mesleğin ilk adımı olan beyaz önlükleri giydirildi. Balkan Kongre Merkezi’nde gerçekleştirilen törene, Rektör Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Osman Nuri Hatipoğlu, Prof. Ahmet Hamdi Zafer, Prof. Dr. Murat Yurtcan, Sağlık Bilimler Fakültesi Dekanı Prof. D..

YENİ TRAKYA ÜNİVERSİTESİ’NDE, 2019-2020 AKADEMİK YILI BAŞARI VE YÜKSELTME TÖRENİ COŞKUSU

Trakya Üniversitesi’nde 2019-2020 Akademik Yılı Başarı ve Yükseltme Töreni coşkusu yaşandı. Trakya Üniversitesi Balkan Kongre Merkezi’nde düzenlenen törende, 2019-2020 Akademik Yılı’nda yükseltme alan akademik çalışanlar için cübbe giyme töreni gerçekleştirildi. Bununla birlikte, bilim, kültür ve spor dünyasına katkı sağlayan öğretim elemanı ve öğrencilere teşekkür..

YENİ EDİRNE’NİN YAŞAYAN DEĞERİ TAYYİP YILMAZ’IN ESERLERİ, TRAKYA ÜNİVERSİTESİ GÜZEL SANATLAR FAKÜLTESİ’NDE…

Üniversite ve kent etkileşimine örnek teşkil eden uygulamalara imza atan Trakya Üniversitesi, kültür sanat etkinlikleri kapsamında, önemli bir sergiye daha ev sahipliği yaptı. Geleneksel ve modern değerleri kent kültürünün mirasıyla harmanlamak için her yıl bir dizi sergi ve organizasyonun Trakya Üniversitesi bünyesinde gerçekleşmesine öncülük eden Güzel Sanatlar Fakültesi, Edirne’ni..

YENİ TRAKYA ÜNİVERSİTESİNDEN BALKANLARDA BİR İLK: 1. ULUSLARARASI BALKAN PROTEZ-ORTEZ SEMPOZYUMU

Balkanlara yönelik çalışmalarına hız kesmeden devam eden Trakya Üniversitesi, yeni bir alanda daha önemli bir bilimsel çalışmaya imza atmaya hazırlanıyor. Trakya Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi ile Türkiye Protez-Ortez Bilim Derneği iş birliğinde, 18-19 Ekim 2019 tarihlerinde Balkan Kongre Merkezi’nde düzenlenecek “1. Uluslararası Balkan Protez-Ortez Sempozyumu”, 7 Balkan ülkesi ve 1 Avrupa ülkesin..