EDİRNE TEKNİK BİLİMLER MESLEK YÜKSEKOKULU’NDA “ORYANTASYON GÜNLERİ”

Trakya Üniversitesi Edirne Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu, 2018-2019 eğitim-öğretim yılının başlamasıyla birlikte, yeni kayıt yaptıran öğrenciler için kapsamlı bir oryantasyon programı düzenledi. “Üniversite Yaşamına Uyum Programı” olarak da bilinen tanışma ve bilgilendirme toplantısı, Trakya Üniversitesi Edirne Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu Konferans Salonu’nda gerçekleştirildi.

Öğretim üyeleri, idari çalışanlar ve 1. sınıf öğrencilerinin katıldığı toplantının açılış konuşmasını yapan Edirne Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Barış Özkapı, Trakya Üniversitesi’nin bölgenin en köklü üniversitesi olduğunu belirterek, “Hedefimiz, eğitim, öğretim ve araştırma kalitesiyle Türkiye ve Balkanlar’da tercih edilen bir üniversite olmanın yanı sıra hem bölgemize hem de ülkemize nitelikli eleman yetiştiren, saygın ve lider bir meslek yüksekokulu olmak.” dedi. 2018-2019 akademik yılının tüm öğrencilere ve öğretim üyelerine hayırlı olmasını dileyen Dr. Öğr. Üyesi Barış Özkapı ayrıca, Osmanlı’dan miras, tarihi bir binada hizmet veren Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu’nun Trakya Üniversitesi Meslek Yüksekokulları Koordinatörlüğü (MEYOK) öncülüğünde, iş yeri uygulamalı eğitim modeline (3+1) geçtiğini, tüm programların ders içeriklerinin ve müfredatlarının güncellendiğini belirterek, öğrencilerin mezun olduklarında yarım dönemlik iş tecrübesine sahip olacağını söyledi.

Program kapsamında, Öğr. Gör. Nur Yılmaz Erçin’le birlikte, Öğr. Gör. Sinem Ayna, Öğr. Gör. Fatih Ök ve Öğr. Gör. Rüya Delice tarafından, üniversite ve yüksekokul tanıtımı, danışmanlık sistemi, akademik takvim, not ve değerlendirme sisteminin yanı sıra yüksekokulun bu yıl uygulamaya koyduğu 3+1 Eğitim Modeli hakkında detaylı bilgi verildi.

Resimler

   Tüm Resimleri İndir

Haberler» Tüm Haberler

YENİ TRAKYA ÜNİVERSİTESİ’NDE “MİRASIMIZIN İZİNDE: BALKANLAR’DA TÜRKLER” PANELİ

Trakya Üniversitesi’nin ev sahipliğinde, TBMM Başkanvekili Prof. Dr. Mustafa Şentop ve KADEM Başkanı Dr. Saliha Okur Gümrükçüoğlu’nun yanı sıra Türkiye ve Balkanlar’ın siyaset, akademi ve sivil toplum alanında önde gelen isimlerinin katılımıyla, Trakya Üniversitesi ve KADEm Tekirdağ Temsilciliği iş birliğinde gerçekleştirilen “Mirasımızın İzinde: 1. Balkan-Türk Kadın Çalıştayı” ka..

BALKAN TÜRK KADINLARI TRAKYA ÜNİVERSİTESİ’NDE BULUŞTU...

“Mirasımızın İzinde: 1. Balkan-Türk Kadın Çalıştayı”, TBMM Başkanvekili Prof. Dr. Mustafa Şentop’un katılımıyla Edirne’de gerçekleştirildi. Trakya Üniversitesi ile Kadın ve Demokrasi Derneği (KADEM) Tekirdağ Temsilciliği işbirliğinde düzenlenen “Mirasımızın İzinde: 1. Balkan-Türk Kadın Çalıştayı”, 16 Şubat 2019’da Trakya Üniversitesi ev sahipliğinde, Edirne’de gerçek..

TRAKYA ÜNİVERSİTESİ ve KADEM TEKİRDAĞ TEMSİLCİLİĞİ’NDEN “MİRASIMIZIN İZİNDE: 1. BALKAN-TÜRK KADIN ÇALIŞTAYI”

Trakya Üniversitesi, KADEM Tekirdağ Temsilciliği’nin iş birliği ile hayata geçirilen ve Balkanlar’daki soydaş kadınların sorunlarına çözüm önerileri sunulması amaçlanan “Mirasımızın İzinde: 1. Balkan-Türk Kadın Çalıştayı” etkinliğine ev sahipliği yapacak. Trakya Üniversitesi Balkan Kongre Merkezi’nde, 16 Şubat 2019 Cumartesi günü gerçekleşecek etkinlikte, TBMM Başkanveki..

TRAKYA ÜNİVERSİTESİ’NDEN SOSYAL ÇOCUK AKADEMİSİ…

Trakya Üniversitesi’nin Gönül Elçileri-Geleceğim Sensin projesi kapsamında, Trakya Üniversitesi Devlet Konservatuvarı’nda müzik eğitimi almaya devam eden ve kısa bir süre önce Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde bir konser veren Edirneli ilk ve ortaokul öğrencileri, Trakya Üniversitesi tarafından düzenlenen “Sosyal Çocuk Akademisi” kapsamındaki “gastronomi” ve “mimarlık&rd..