EDİRNE TEKNİK BİLİMLER MESLEK YÜKSEKOKULU’NDA “ORYANTASYON GÜNLERİ”

Trakya Üniversitesi Edirne Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu, 2018-2019 eğitim-öğretim yılının başlamasıyla birlikte, yeni kayıt yaptıran öğrenciler için kapsamlı bir oryantasyon programı düzenledi. “Üniversite Yaşamına Uyum Programı” olarak da bilinen tanışma ve bilgilendirme toplantısı, Trakya Üniversitesi Edirne Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu Konferans Salonu’nda gerçekleştirildi.

Öğretim üyeleri, idari çalışanlar ve 1. sınıf öğrencilerinin katıldığı toplantının açılış konuşmasını yapan Edirne Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Barış Özkapı, Trakya Üniversitesi’nin bölgenin en köklü üniversitesi olduğunu belirterek, “Hedefimiz, eğitim, öğretim ve araştırma kalitesiyle Türkiye ve Balkanlar’da tercih edilen bir üniversite olmanın yanı sıra hem bölgemize hem de ülkemize nitelikli eleman yetiştiren, saygın ve lider bir meslek yüksekokulu olmak.” dedi. 2018-2019 akademik yılının tüm öğrencilere ve öğretim üyelerine hayırlı olmasını dileyen Dr. Öğr. Üyesi Barış Özkapı ayrıca, Osmanlı’dan miras, tarihi bir binada hizmet veren Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu’nun Trakya Üniversitesi Meslek Yüksekokulları Koordinatörlüğü (MEYOK) öncülüğünde, iş yeri uygulamalı eğitim modeline (3+1) geçtiğini, tüm programların ders içeriklerinin ve müfredatlarının güncellendiğini belirterek, öğrencilerin mezun olduklarında yarım dönemlik iş tecrübesine sahip olacağını söyledi.

Program kapsamında, Öğr. Gör. Nur Yılmaz Erçin’le birlikte, Öğr. Gör. Sinem Ayna, Öğr. Gör. Fatih Ök ve Öğr. Gör. Rüya Delice tarafından, üniversite ve yüksekokul tanıtımı, danışmanlık sistemi, akademik takvim, not ve değerlendirme sisteminin yanı sıra yüksekokulun bu yıl uygulamaya koyduğu 3+1 Eğitim Modeli hakkında detaylı bilgi verildi.

Resimler

   Tüm Resimleri İndir

Haberler» Tüm Haberler

YENİ TRAKYA ÜNİVERSİTESİ EDEBİYAT FAKÜLTESİ ÜRETMEYE DEVAM EDİYOR

Trakya Üniversitesi Edebiyat Fakültesi, bünyesinde barındırdığı ve Türkiye’de tek olma özelliğini taşıyan “Balkan Dilleri ve Edebiyatları Bölümü” ile birlikte “Mütercim Tercümanlık Bölümü” öğretim üyelerinin çalışmalarıyla, hem Türkçe’ye hem de akademik dünyaya yeni eserler kazandırdı. Daha önce Milli Eğitim Bakanlığı’nın seç..

YENİ TRAKYA ÜNİVERSİTESİ'NİN KAN BAĞIŞI SEFERBERLİĞİ DEVAM EDİYOR

Trakya Üniversitesi, düzenli ve sürekli bağışçılar kazanmayı ve gençlerde farkındalık oluşturmayı amaçlayan Türk Kızılayı’nın çağrısıyla kan bağışı kampanyaları düzenlemeye devam ediyor. 18 Ekim 2018 tarihinde Trakya Üniversitesi Balkan Yerleşkesi’nde gerçekleştirilen ve Trakya Üniversitesi çalışanları ile öğrencilerinin yoğun ilgi gösterdiği kan bağışı kampanyasın..

YENİ TRAKYA ÜNİVERSİTESİ, EDİRNE BAHÇEŞEHİR KOLEJİ’NDE...

Trakya Üniversitesi, Bahçeşehir Koleji Edirne Kampüsü’nde düzenlenen üniversite tanıtım fuarına katıldı. 7 üniversitenin tanıtım standı açtığı ve bu yıl 3.’sü düzenlenen “Üniversite Eğitim ve Tanıtım Fuarı”na, Edirne’nin farklı liselerinde öğrenim gören yaklaşık 1.000 öğrenci katıldı. Fuarda, Edirne ve ilçelerden gelen öğrenciler, üniversite temsilcile..

YENİ TRAKYA ÜNİVERSİTESİ İLE SOFYA TODOR KABLESHKOV TAŞIMACILIK ÜNİVERSİTESİ ARASINDA İKİLİ İŞ BİRLİĞİ ANLAŞMASI İMZALANDI

Vizyonunu Balkanlar olarak belirleyen ve bu doğrultuda bölge üniversiteleriyle iş birliğini artırmayı hedefleyen Trakya Üniversitesi, Sofya Todor Kableshkov Taşımacılık Üniversitesi ile imzaladığı ikili iş birliği anlaşması ile yeni bir adım daha attı. Trakya Üniversitesi ev sahipliğinde, Trakya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu ve Todor Kableshkov Taşımacılık Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Daniela Todoro..

Etkinlikler» Tüm Etkinlikler

19
Kas
YENİ İNTERAKTİF “MS FORUM” TOPLANTISI, TRAKYA ÜNİVERSİTESİ EV SAHİPLİĞİNDE EDİRNE’DE…

Sağlık çalışanlarına yönelik olarak düzenlenen ve interaktif bir şekilde izlenebilen “MS Forum” toplantılarının 4’üncüsü, 19 Kasım 2018 tarihinde, Edirne'de, Trakya Üniversitesi Tıp Fakültesi Nöroloji Anabilim Dalı Öğretim Üyesi ve Multiple Skleroz Polikliniği’nin sorumlusu Doç. Dr. Sibel Güler'in ev sahipliğinde gerçekleştirilecek. İnternet üzerinden izleme ve sunum takibi o..