EDİRNE AÇIK HAVA AMFİSİ GELECEĞİN MİMARLARINI YETİŞTİRİYOR

Osmanlı mimarisinin başlangıcından sonuna kadar gerçekleşen süreçte ortaya konan köprü, cami, külliye, kervansaray gibi eşsiz örneklerini bünyesinde barındıran Edirne, Türkiye'nin dört bir yanından gelen Mimarlık Fakültesi öğrencilerinin ufkunu açıyor. 

Açılışı Mimarlık Fakültesinde yapılan Trakya Üniversitesi Rektörlüğü, Edirne Valiliği ve Trakya Üniversitesi Mimarlık Fakültesi iş birliğinde 11-15 Eylül 2017 tarihleri arasında gerçekleştirilen "Kültür Mirası" konulu workshop çalışmasına tüm Türkiye'de 100'ün üzeerinde mimarlık fakültesi öğrencisi başvururken bunlardan sadece 40'ı kabul edildi. Gerçekleştirilecek olan eğitimde öğrenciler yarım gün teorik, yarım gün uygulamalı olarak Edirne'nin tarihini tanıma imkanı bulacaklar.

Dekan Yardımcısı Doç. Dr. Sennur Akansel, Kültür Mirası çalıştayına gösterilen ilgiden duyduğu memnuniyeti dile getirerek gerçekleştirdiği açılış konuşmasında çalıştay hakkında bilgi vererek öğrencilerin bünyesinde barındırdığı mimari eserlerin eşsizliğinden dolayı Edirne'yi yaşayarak öğrenebileceklerini,  Edirne’nin tarihi kültürel mirası bakımından büyük bir zenginliğe sahip olduğunu, mimarlık okuyanlar için bu kültürel zenginliklerin artı değer olduğunu vurguladı. Doç Dr. Aksel çalıştay sonunda atölyelerden çıkacak ürünlerin kentin turizm anlamındaki tanıtımına katkı sağlayacağını ifade etti.

"Kültür Mirası" konulu workshop Ülkemizden 25 farklı fakülteden 40 öğrencinin katılımı ile 11-15 Eylül tarihlerinde gerçekleştiriliyor. Öğrencilerimize bu workshop ile Edirne’nin sahip olduğu kültürel miras tanıtılacak ve öğrencilerimizin tarihi yapılar hakkında daha fazla bilgi sahibi olmaları sağlanacaktır. Öğrenciler, teorik bilgilerin yanı sıra hocalar eşliğinde alanda yapılacak incelemeler ile tarihi yapılar hakkında detaylı bilgi edinecekler. Ayrıca workshopta mimari temsil alternatiflerini ifade eden kartpostal, afiş ve broşür tasarımlarının gerçekleştirileceği atölye çalışması yürütülecektir.

Edirne Valiliği ve Üniversitemiz iş birliğinde gerçekleştirilen bu workshopun tüm masrafları Edirne Valiliği tarafından karşılanırken öğrenciler alanında uzman hocalarımızdan bilgi alacaklar ve Edirne'yi yaşayacaklar. 
Bu içerik 11 Eylül 2017 tarihinde yayınlandı ve toplam 733 kez okundu.

Resimler

   Tüm Resimleri İndir

Diğer Haberler» Tüm Haberler

ÜNİVERSİTEMİZ "TÜRKİYE’NİN 500 BÜYÜK HİZMET İHRACATÇISI"NDAN BİRİ OLDU

Dünya ticaretinde payı her geçen gün artan hizmet ihracatı ile ilgili Türkiye İhracatçılar Meclisi tarafından yayımlanan “Türkiye’nin 500 Büyük Hizmet İhracatçısı” araştırmasının sonuçlarında Üniversitemiz sektöründe 8. genel sıralamada 474. olarak büyük bir başarıya imza attı. Üniversitemiz, elde ettiği bu başarıyla İhracatçılar Meclisi Başkanı Mehmet Bü..

YENİ MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞI VE ÜNİVERSİTEMİZDEN ORTAK ÇALIŞTAY

Milli Eğitim Bakanlığı Temel Eğitim Genel Müdürlüğü tarafından Üniversitemiz ev sahipliğinde 16-17 Ocak 2018 tarihleri arasında Roman çocukların eğitime devamlılığını sağlamak amacıyla çalıştay gerçekleştirildi. Üniversitemiz Balkan Kongre Merkezi Senato Salonu’nda gerçekleştirilen Roman Çalıştayı açılışına Milli Eğitim Bakan Yardımcısı Orhan Erdem’in yanı sıra Bakan Müşav..

HASTANEMİZDE “HASTANE ENFEKSİYONLARI” KONULU BİLGİLENDİRME TOPLANTISI GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Üniversitemiz Sağlık Araştırma ve Uygulama Merkezi (Hastane) Başhekimlik Sağlık Kurulu Odası’nda 18 Ocak 2018 tarihinde Başhekim Yardımcısı Prof. Dr. Gündeniz Altıay ve Enfeksiyon Hastalıkları Ana Bilim Dalı Öğretim Üyesi ve Enfeksiyon Kontrol Komitesi Başkanı Doç. Dr. Zerrin Yuluğkural tarafından “Hastane Enfeksiyonları” konulu basın toplantısı gerçekleştirildi. Toplantıya çok sayıda basın mensubu katıldı...

EDUCATION FIRST (EF) ULUSLARARASI EĞİTİM KURUMLARINDAN YABANCI DİLLER YÜKSEKOKULUMUZA ZİYARET

Üniversitemiz Yabancı Diller Yüksekokulu’na 12 Ocak 2018 tarihinde 1965 yılında İsveç’te kurulmuş ve günümüzde pek çok ülkede faaliyet gösteren Education First Eğitim Kurumları’nın Türkiye Akademik İlişkiler Müdürü Gürkan Donat ve Edirne Bölge Sorumlusu Gül Belli tarafından ziyaret gerçekleştirildi. Ziyaretleri esnasında Yabancı Diller Yüksekokulu Hazırlık Eğitimi, E..

Etkinlikler» Tüm Etkinlikler