EDEBİYAT FAKÜLTESİ 2014 -2015 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI 2. MEZUNİYET TÖRENİ

Edebiyat Fakültesi 2014 -2015 Eğitim Öğretim Yılı Türk Dili ve Edebiyatı, Arkeoloji ve Sanat Tarihi Bölümleri Mezuniyet Töreni 09 Haziran 2015 tarihinde Balkan Kongre Merkezinde gerçekleştirildi. Törene Rektör Prof. Dr. Yener Yörük, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Süleyman Pişkin, Edebiyat Fakültesi Dekan Vekili Prof. Dr. Ahmet Günşen, Dekanlar, Enstitü ve Yüksekokul Müdürleri, akademisyenler, öğrenciler ve veliler katıldı.

Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan törende, Üniversitemiz tanıtım sunumu izlendi. Ardından mezun öğrenciler adına Sevgi Erkin konuşma yaptı.

Edebiyat Fakültesi Dekan Vekili Prof. Dr. Ahmet Günşen yaptığı konuşmada, mezun öğrencileri hayata uğurladıkları bu güzel günde büyük bir sevinç yaşadıklarını söyledi. Günşen “Bugün eğitim hayatınızın önemli bir sürecini tamamladınız. Artık aldığınız eğitim ile Ülkenize ve dünyaya karşı sorumlusunuz. Bundan sonra yapacağınız işlerde kariyer basamaklarını tırmanacak ve başarılar elde ederek bizleri, ailelerinizi gururlandıracaksınız. Değerli veliler, çocuklarınız tarih ruhu olan bir şehirde eğitim aldı,  ecdadımızın inşa ettiği kültür ve medeniyeti soludu. Şüphesiz Edebiyat Fakültemiz bölgenin yıldızıdır.” dedi ve mezun öğrencileri, aileleri ve hocaları kutladı.

Rektörümüz Prof. Dr. Yener Yörük, konuşmasında mezun öğrencileri, aileleri ve hocalarını tebrik etti. Rektörümüz, “ Üniversitemiz sadece Balkanlara değil, dünyaya hizmet veren bir Üniversite. Edebiyat, Arkeoloji ve Sanat Tarihi okumak için Edirne’den daha güzel bir şehir olabilir mi? Edirne’nin her köşesinde edebiyat, sanat ve arkeoloji var. Edirne şairler şehridir” dedi. Mezun öğrencilere de seslenen Rektörümüz “Bundan sonra da ufkunuzu geniş tutun. Her zaman bilginin ve bilgeliğin yanında olun ve Edirne’yi hiç unutmayın.” dedi.

Rektörümüz Prof. Dr. Yener Yörük konuşmasının ardından dereceye giren öğrencilere hediye verdi. Ardından mezun öğrencilere, mezuniyet belgelerinin dağıtıldı. Tören, öğrencilere meslek andı okutulması ile son buldu.

Bu içerik 09 Haziran 2015 tarihinde yayınlandı ve toplam 2347 kez okundu.

Resimler

   Tüm Resimleri İndir

Diğer Haberler» Tüm Haberler

RUMELİ’YE EN ÇOK HİZMET VEREN EĞİTİM KURUMU: TRAKYA ÜNİVERSİTESİ

Tek Rumeli TV tarafından düzenlenen "Rumeli'nin En'leri 2017" ödül töreni Cemal Reşit Rey Konser Salonu'nda 10 Şubat 2018 tarihinde gerçekleştirildi. Törende Üniversitemiz Rumeli’ye En çok Hizmet Veren Eğitim Kurumu Ödülünü aldı. 500 Sivil Toplum Kuruluşunun davet edildiği, 240 Rumeli Balkan Derneğinin katıldığı 20 kategoride yapılan oylama ile belirlenen Rumeli'ye en çok hizmet eden kişi, kurum ve kurul..

BALKAN ARAŞTIRMALARI ÇALIŞTAYI GERÇEKLEŞTİRİLDİ

İstanbul Üniversitesi, Uluslararası Saraybosna Üniversitesi ve Uluslararası Balkan Üniversitesi iş birliği ve Trakya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu’nun katılımı ile 6 Şubat 2018 tarihinde “Balkan Araştırmaları Çalıştayı” gerçekleştirildi. İstanbul Üniversitesinde gerçekleşen çalıştaya, Rektörümüz Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu, İstanbul Üniversitesi Rektör&u..

MAKEDONYA ÜLKE TANITIM GÜNÜ ETKİNLİĞİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Gençlik Projeleri Destek Programı kapsamında Gençlik Ve Spor Bakanlığının desteği ile Trakya Üniversitesi ve Trakya Uluslararası Öğrenci Derneği tarafından düzenlenen Makedonya Ülke Tanıtım Günü etkinliği 16 Şubat 2018 tarihinde Üniversitemiz Merkez Kütüphanesi’nde gerçekleştirildi. Etkinliğe Rektörümüz Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu, Dış İlişkiler Koordinatörü Doç. Dr. Murat ..

EDİRNE VE İLÇELERİ RESİMLERLE ÖLÜMSÜZLEŞTİ

Trakya Üniversitesi kültür hizmetleri kapsamında kente olan desteğini yeni bir proje ile sürdürüyor. Proje dâhilinde Edirne’nin 9 ilçesi 9 farklı akademisyen gözünden “Edirne Görünümleri” isimli sergi ile tuallere taşındı.  Tarihi ve kültürel varlıkların birikimi ile Ülkemizin önemli kentleri arasında yer alan Edirne’ye bir de sanatçıların gözünden bakı..