DÜŞLERİN GÖRDÜĞÜ İŞLER HEYKEL SERGİSİ AÇILIŞI GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Trakya Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Yüksek Lisans Öğrencisi Aysel Tursun’un “Düşlerin Gördüğü İşler” isimli heykel sergisi, 10 Mayıs 2018’de, Güzel Sanatlar Fakültesi’nde açıldı. Açılışa Güzel Sanatlar Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ömer Soner Hunkan ile akademisyenler ve sanatseverler katıldı.

Sergi açılışında konuşan Aysel Tursun “Düşlerimi takip ederek geldiğim bu bölümde ‘Düşlerin Gördüğü İşler’ adını verdiğim ilk kişisel heykel sergimi açmanın mutluluğunu yaşıyorum. Bu sergi, hem hayallerimin gerçekleştiği, hem de Trakya Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Heykel Bölümü’nden mezun olmuş birinin açtığı ilk kişisel heykel sergisi olması nedeniyle ayrıca önem taşıyor. Sanırım buna heykel eğitimini tümüyle Edirne’de almış biri tarafından Edirne’de açılan ilk heykel sergisi olduğunu da eklemeliyiz. Fakültemizin ve bölümümüzün açılmasında ve bu günlere gelmesinde emeği geçen herkesi saygı ve şükranla anıyorum. Bu serginin gerçekleşmesi için hiçbir desteği esirgemeyen başta Rektörümüz Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu ve Dekanımız Prof. Dr. Ömer Soner Hunkan olmak üzere tüm Trakya Üniversitesi ailesine ve özellikle Danışman Hocam Dr. Öğr. Üyesi Ercan Yılmaz’a candan teşekkürlerimi bir borç bilirim.” dedi.

Aysel Tursun konuşmasının ardından serginin açılışı gerçekleştirildi. Sergi 30 Mayıs 2018 tarihine kadar ziyaret edilebilecek.

Resimler

   Tüm Resimleri İndir

Haberler» Tüm Haberler

TRAKYA ÜNİVERSİTESİ’NDE “KALİTE İÇ DEĞERLENDİRME PROGRAMI” BİLGİLENDİRME TOPLANTISI…

Trakya Üniversitesi’nde, eğitim ve yönetimde kalite çalışmaları kapsamında bir bilgilendirme toplantısı gerçekleştirildi. Trakya Üniversitesi Kalite ve Strateji Geliştirme Uygulama ve Araştırma Merkezi tarafından, Yükseköğretimde Kalite Güvencesi Yönetmeliği’ne göre “Kurumsal İç Değerlendirme Raporu” hazırlanması konusunda, tüm akademik birimlerin dekan ve müdürleri; fakülte..

TRAKYA ÜNİVERSİTESİ’NDE ELEKTRONİK KIYAFET TASARIMI ATÖLYESİ SERGİSİ

Trakya Üniversitesi Eğitim Fakültesi Bilgisayar ve Öğretim Teknolojilerinden Arş. Gör. Dr. Ali Battal koordinatörlüğünde yürütülen ve Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın 2018-I Özel Çağrı Gençlik Projeleri Destek Programı kapsamında desteklenen “Elektronik Kıyafet Tasarım Atölyesi” tamamlandı. Toplamda 15 saat süren atölye boyunca çocuklar giyilebilir elektronik kıyafet t..

TRAKYA ÜNİVERSİTESİ, BATI TRAKYALI ÖĞRENCİLERİ AĞIRLADI…

Batı Trakya'da Rodop İline bağlı Yassıköy'den, Türk okullarında lise öğrenimi gören 45 kişilik öğrenci grubu, Trakya Üniversitesi’ni ziyaret etti. Yassıköy Belediyesi Azınlık Kültür Derneği’nin katkılarıyla Edirne ve Trakya Üniversitesi’ne gelen Batı Trakyalı soydaş öğrenciler için Trakya Üniversitesi’nde özel bir program düzenlendi. Balkan Kongre Merkezi Senato Salonu’nd..

TRAKYA ÜNİVERSİTESİ İLAHİYAT FAKÜLTESİ DEKANI VE GENEL SEKRETERİ PROF. DR. CEVDET KILIÇ’TAN KÜÇÜKÇEKMECE’DE ÖĞRETMENLERE SEMİNER…

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından organize edilen Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Öğretmen Gelişimi Eylem Planı Aralık ayı programına konuşmacı olarak katılan Trakya Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Dekanı ve Genel Sekreteri Prof. Dr. Cevdet Kılıç, İstanbul TOKİ Şehit Çağlar Canbaz İmam Hatip Ortaokulu Toplantı Salonu’nda, “Eğitim Felsefesi, Öğretmenlik, Öğretmenlik Meslek Etiği, Öğretmenliğin Misyon..