DİŞ HEKİMLİĞİ FAKÜLTESİ BEYAZ ÖNLÜK TÖRENİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Üniversitemiz Diş Hekimliği Fakültesini 2017-2018 Eğitim- Öğretim yılında kazanan ve kayıt yaptıran öğrencilerimiz 22 Kasım 2017 tarihinde Balkan Kongre Merkezi’nde gerçekleştirilen törenle beyaz önlüklerini giydiler. Törene Rektörümüz Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu, Diş Hekimliği Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ali Kemal Özdemir, fakülte öğretim üyeleri, Edirne İl Sağlık Müdürü Dr. Muhsin Kişioğlu, Edirne Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi Başhekimi Dt. Alparslan Bülbül, akademisyenler ve aileler ile öğrenciler katıldı.

Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan program Üniversitemizin Tanıtım Videosu’nun gösterimi ile devam etti. Ardından Trakya Üniversitesi Konservatuarı Balkan Müzik Topluluğu katılımcılara küçük bir konser verdi.

Törende Diş Hekimliği Fakültesine birincilikle yerleşen Elif Gözüngü bir konuşma yaptı. Elif Gözüngü, “Beyaz önlüklerini giyecek tüm öğrenci arkadaşlarım ile birlikte zor, yorucu ancak bir o kadar da heyecanlı bir süreci tamamlayarak buraya geldik. Emeklerimizin karşılığını almış olmanın haklı gururunu yaşıyoruz. Hayalimi gerçekleştirdiğim için mutluyum. Bu süreçte bize emeği dokunan ve desteklerini üzerimizden esirgemeyen öğretmenlerimiz ve ailelerimize teşekkür ederiz.” dedi.

Diş Hekimliği Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ali Kemal Özdemir, 22 Kasım’ın “Türkiye Diş Hekimleri Günü” olarak kutlanması sebebiyle Beyaz Önlük Törenini gerçekleştirmek için bugünü özellikle seçtiklerini belirtti. Prof. Dr. Ali Kemal Özdemir “Diş hekimliği doktorluk, mühendislik ve sanatın birleştiği bir meslektir. Mesleğimizin bu günlere gelmesinde emeği geçen tüm büyüklerimizi, meslektaşlarımızı rahmetle ve saygıyla anıyorum. Sevgili öğrenciler, iyi birer diş hekimi olabilmeniz için zorlu bir eğitim sürecinden geçeceksiniz. Sizleri en iyi altyapı ve donanımla mezun edeceğiz. Yeni eğitim ve öğretim yılının başarılı geçmesini diliyorum.” dedi.

Rektörümüz Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu konuşmasına Edirne’den söz ederek başladı. Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu “Edirne, tarihte birçok medeniyete beşiklik, 92 yıl da başkentlik yapmış bir şehir. İnsana, bilime değer veren, gücü ve kuvveti bünyesinde barındıran bir medeniyet.  Medreseler, şifahaneler, camiler, külliyeler inşa etmiş bir medeniyet. Üniversitemiz Sultan II. Bayezid Camii ve Külliyesi- Sağlık Müzesi insana, sanata, bilime verilen değeri en güzel şekilde yansıtan bir yapıt. Fizikte, mimaride ve sanatta ne kadar ileri olduğumuzu görmek için yüzümüzü Selimiye’ye dönüyoruz. Gücü, kuvveti Kırkpınar’da görüyoruz. Tarihten güç alarak geleceği inşa etmek için üzerimize düşen sorumluluğu yerine getirmeliyiz. Edirne, bizde her daim büyük işler başarma arzusu ve gayreti uyandırıyor. 2.660’ı uluslararası olmak üzere 49.000 öğrencimiz ile bölgenin en önemli Üniversitesiyiz. Büyük hedefleri olan saygın bir Üniversiteye geldiniz. Diş hekimliği çok kutsal bir meslektir. Amacınız para, şöhret kazanmaktan önce hayırdua biriktirmek olsun. Merhametinizi her daim her şeyin önünde tutun. Mesleğinizi en iyi şekilde öğrenmeye gayret edin. Bu doğrultuda hepinizi tebrik ediyor ve ailemize hoş geldiniz diyorum.” dedi. Rektörümüz Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu konuşmasına, gerçekleştirilen törende emeği geçen herkese teşekkürlerini ileterek son verdi.

Tören, öğrencilere beyaz önlükleri giydirilerek sona erdi. 

Resimler

   Tüm Resimleri İndir

Haberler» Tüm Haberler

RUMELİ’YE EN ÇOK HİZMET VEREN EĞİTİM KURUMU: TRAKYA ÜNİVERSİTESİ

Tek Rumeli TV tarafından düzenlenen "Rumeli'nin En'leri 2017" ödül töreni Cemal Reşit Rey Konser Salonu'nda 10 Şubat 2018 tarihinde gerçekleştirildi. Törende Üniversitemiz Rumeli’ye En çok Hizmet Veren Eğitim Kurumu Ödülünü aldı. 500 Sivil Toplum Kuruluşunun davet edildiği, 240 Rumeli Balkan Derneğinin katıldığı 20 kategoride yapılan oylama ile belirlenen Rumeli'ye en çok hizmet eden kişi, kurum ve kurul..

BALKAN ARAŞTIRMALARI ÇALIŞTAYI GERÇEKLEŞTİRİLDİ

İstanbul Üniversitesi, Uluslararası Saraybosna Üniversitesi ve Uluslararası Balkan Üniversitesi iş birliği ve Trakya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu’nun katılımı ile 6 Şubat 2018 tarihinde “Balkan Araştırmaları Çalıştayı” gerçekleştirildi. İstanbul Üniversitesinde gerçekleşen çalıştaya, Rektörümüz Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu, İstanbul Üniversitesi Rektör&u..

MAKEDONYA ÜLKE TANITIM GÜNÜ ETKİNLİĞİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Gençlik Projeleri Destek Programı kapsamında Gençlik Ve Spor Bakanlığının desteği ile Trakya Üniversitesi ve Trakya Uluslararası Öğrenci Derneği tarafından düzenlenen Makedonya Ülke Tanıtım Günü etkinliği 16 Şubat 2018 tarihinde Üniversitemiz Merkez Kütüphanesi’nde gerçekleştirildi. Etkinliğe Rektörümüz Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu, Dış İlişkiler Koordinatörü Doç. Dr. Murat ..

EDİRNE VE İLÇELERİ RESİMLERLE ÖLÜMSÜZLEŞTİ

Trakya Üniversitesi kültür hizmetleri kapsamında kente olan desteğini yeni bir proje ile sürdürüyor. Proje dâhilinde Edirne’nin 9 ilçesi 9 farklı akademisyen gözünden “Edirne Görünümleri” isimli sergi ile tuallere taşındı.  Tarihi ve kültürel varlıkların birikimi ile Ülkemizin önemli kentleri arasında yer alan Edirne’ye bir de sanatçıların gözünden bakı..