CUMHURBAŞKANIMIZDAN BATI TRAKYA'YA TARİHİ ZİYARET

Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan ve beraberindeki heyet Yunanistan’a gerçekleştirdiği resmi ziyaret kapsamında Atina temaslarını tamamlamasının ardından 08 Aralık 2017 tarihinde Batı Trakya toprağı Gümülcine’ye hareket etti. Dedeağaç Havaalanı'nda Yunanistan Dışişleri Bakan Vekili Yorgos Katrungalos ile Dışişleri Bakan Yardımcısı Yannis Amanitidis tarafından karşılanan Cumhurbaşkanımız karşılamanın ardından karayoluyla Gümülcine’ye geçti. Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Avrupa Birliği Bakanı ve Başmüzakereci Ömer Çelik, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ile Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş’ın hazır bulunduğu soydaşlarımız ile buluşma etkinliğine Rektörümüz Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu da iştirak etti.
 
Gümülcine’de geçtiği cadde ve sokaklarda büyük sevgi gösterileriyle karşılanan Cumhurbaşkanımız, beraberindeki heyet ile birlikte Cuma Namazını Kırkmahalle Camii’nde kıldı. Cumhurbaşkanımız ve beraberindeki heyet namazın ardından şehirde bulunan Celal Bayar Lisesi’ni ziyaret etti.  Sayın Cumhurbaşkanımız ziyareti sırasında Celal Bayar Lisesi bahçesinde toplanan binlerce soydaşa hitap ederek “Siz soydaşlarımla bir arada olmak benim için gerçekten çok ama çok anlamlı. Sizler burada özellikle topraklarınızda kimliğinizle, kişiliğinizle bir varlık mücadelesi verdiniz. Sizleri bundan dolayı kutluyorum, tebrik ediyorum.” dedi. Cumhurbaşkanımız 65 yıl sonra bir Türk Cumhurbaşkanı'nın Batı Trakya'yı ziyaret ettiğini hatırlatarak bundan duyduğu memnuniyeti dile getirdi ve Batı Trakya Türk azınlığının Türkiye ile Yunanistan arasında bir köprü olduğunu hatırlattı.
 
Sayın Cumhurbaşkanımız Celal Bayar Lisesi’ne gerçekleştirdiği ziyaretin ardından beraberindeki heyet ile birlikte onuruna düzenlenen yemeğin verildiği otele geçti. Yemeğin gerçekleştirildiği otelde Cumhurbaşkanımız Türk azınlığa konuşma gerçekleştirdi.
 
Büyük sevgi ve coşkuyla geçen Gümülcine ziyareti sırasında Rektörümüz Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu, Üniversitemiz ve faaliyetleri hakkında Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a ve beraberindeki bakanlara bilgi verdi. Rektörümüz ayrıca Batı Trakya milletvekilleri ve sivil toplum kuruluşlarının yetkilileri ile görüşmeler gerçekleştirdi.
Bu içerik 11 Aralık 2017 tarihinde yayınlandı ve toplam 668 kez okundu.

Resimler

   Tüm Resimleri İndir

Diğer Haberler» Tüm Haberler

ÜNİVERSİTEMİZ "TÜRKİYE’NİN 500 BÜYÜK HİZMET İHRACATÇISI"NDAN BİRİ OLDU

Dünya ticaretinde payı her geçen gün artan hizmet ihracatı ile ilgili Türkiye İhracatçılar Meclisi tarafından yayımlanan “Türkiye’nin 500 Büyük Hizmet İhracatçısı” araştırmasının sonuçlarında Üniversitemiz sektöründe 8. genel sıralamada 474. olarak büyük bir başarıya imza attı. Üniversitemiz, elde ettiği bu başarıyla İhracatçılar Meclisi Başkanı Mehmet Bü..

YENİ HASTANEMİZDE “HASTANE ENFEKSİYONLARI” KONULU BİLGİLENDİRME TOPLANTISI GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Üniversitemiz Sağlık Araştırma ve Uygulama Merkezi (Hastane) Başhekimlik Sağlık Kurulu Odası’nda 18 Ocak 2018 tarihinde Başhekim Yardımcısı Prof. Dr. Gündeniz Altıay ve Enfeksiyon Hastalıkları Ana Bilim Dalı Öğretim Üyesi ve Enfeksiyon Kontrol Komitesi Başkanı Doç. Dr. Zerrin Yuluğkural tarafından “Hastane Enfeksiyonları” konulu basın toplantısı gerçekleştirildi. Toplantıya çok sayıda basın mensubu katıldı...

YENİ EDUCATION FIRST (EF) ULUSLARARASI EĞİTİM KURUMLARINDAN YABANCI DİLLER YÜKSEKOKULUMUZA ZİYARET

Üniversitemiz Yabancı Diller Yüksekokulu’na 12 Ocak 2018 tarihinde 1965 yılında İsveç’te kurulmuş ve günümüzde pek çok ülkede faaliyet gösteren Education First Eğitim Kurumları’nın Türkiye Akademik İlişkiler Müdürü Gürkan Donat ve Edirne Bölge Sorumlusu Gül Belli tarafından ziyaret gerçekleştirildi. Ziyaretleri esnasında Yabancı Diller Yüksekokulu Hazırlık Eğitimi, E..

EFOD’UN 38. YIL DÖNÜMÜ ANISINA ÜNİVERSİTEMİZDE SERGİ

Edirne Fotoğraf Sanatı Derneğinin 38’inci kuruluş yıl dönümü etkinlikleri kapsamında 12 Ocak 2017 tarihinde Üniversitemiz Balkan Kongre Merkezi Fuayesinde karma fotoğraf sergisi açılışı gerçekleştirildi. Fotoğraf sanatının usta isimlerinin de fotoğraflarının yer aldığı sergi açılışına Milli Eğitim Bakanlığı Müsteşarı Doç. Dr. Yusuf Tekin, Rektörümüz Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu, MEB Öğret..

Etkinlikler» Tüm Etkinlikler