CUMHURBAŞKANIMIZDAN BATI TRAKYA'YA TARİHİ ZİYARET

Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan ve beraberindeki heyet Yunanistan’a gerçekleştirdiği resmi ziyaret kapsamında Atina temaslarını tamamlamasının ardından 08 Aralık 2017 tarihinde Batı Trakya toprağı Gümülcine’ye hareket etti. Dedeağaç Havaalanı'nda Yunanistan Dışişleri Bakan Vekili Yorgos Katrungalos ile Dışişleri Bakan Yardımcısı Yannis Amanitidis tarafından karşılanan Cumhurbaşkanımız karşılamanın ardından karayoluyla Gümülcine’ye geçti. Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Avrupa Birliği Bakanı ve Başmüzakereci Ömer Çelik, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ile Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş’ın hazır bulunduğu soydaşlarımız ile buluşma etkinliğine Rektörümüz Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu da iştirak etti.
 
Gümülcine’de geçtiği cadde ve sokaklarda büyük sevgi gösterileriyle karşılanan Cumhurbaşkanımız, beraberindeki heyet ile birlikte Cuma Namazını Kırkmahalle Camii’nde kıldı. Cumhurbaşkanımız ve beraberindeki heyet namazın ardından şehirde bulunan Celal Bayar Lisesi’ni ziyaret etti.  Sayın Cumhurbaşkanımız ziyareti sırasında Celal Bayar Lisesi bahçesinde toplanan binlerce soydaşa hitap ederek “Siz soydaşlarımla bir arada olmak benim için gerçekten çok ama çok anlamlı. Sizler burada özellikle topraklarınızda kimliğinizle, kişiliğinizle bir varlık mücadelesi verdiniz. Sizleri bundan dolayı kutluyorum, tebrik ediyorum.” dedi. Cumhurbaşkanımız 65 yıl sonra bir Türk Cumhurbaşkanı'nın Batı Trakya'yı ziyaret ettiğini hatırlatarak bundan duyduğu memnuniyeti dile getirdi ve Batı Trakya Türk azınlığının Türkiye ile Yunanistan arasında bir köprü olduğunu hatırlattı.
 
Sayın Cumhurbaşkanımız Celal Bayar Lisesi’ne gerçekleştirdiği ziyaretin ardından beraberindeki heyet ile birlikte onuruna düzenlenen yemeğin verildiği otele geçti. Yemeğin gerçekleştirildiği otelde Cumhurbaşkanımız Türk azınlığa konuşma gerçekleştirdi.
 
Büyük sevgi ve coşkuyla geçen Gümülcine ziyareti sırasında Rektörümüz Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu, Üniversitemiz ve faaliyetleri hakkında Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a ve beraberindeki bakanlara bilgi verdi. Rektörümüz ayrıca Batı Trakya milletvekilleri ve sivil toplum kuruluşlarının yetkilileri ile görüşmeler gerçekleştirdi.
Bu içerik 11 Aralık 2017 tarihinde yayınlandı ve toplam 708 kez okundu.

Resimler

   Tüm Resimleri İndir

Diğer Haberler» Tüm Haberler

YENİ SULTAN II. BAYEZİD KÜLLİYESİ SAĞLIK MÜZESİ ULUSAL BASININ GÜNDEMİNDEN DÜŞMÜYOR

Üniversitemiz bünyesinde 21 yıldır ziyaretçilerini ağırlayan ve dünyanın en prestijli müzecilik ödüllerinden birinin sahibi olan Sultan II. Bayezid Külliyesi Sağlık Müzesi, 05 Mayıs 2018 tarihinde rekorlarına bir yenisini daha ekleyerek bir günde 7.500 ziyaretçiyi ağırlamıştı. Her yıl ziyaretçi sayısını istikrarlı bir şekilde artıran, şehrimize gün geçtikçe daha fazla turist kazandıran Sul..

TRAKYA ÜNİVERSİTESİ ŞEHİT RESSAM HASAN RIZA GÜZEL SANATLAR MESLEK YÜKSEKOKULU MEZUNİYET TÖRENİ

Trakya Üniversitesi Şehit Ressam Hasan Rıza Güzel Sanatlar Meslek Yüksekokulu Mezuniyet Töreni, 21 Mayıs 2018’de Balkan Kongre Merkezi’nde gerçekleştirildi. Törene, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mümin Şahin, Mühendislik Fakültesi Dekan Vekili Prof. Dr. Yılmaz Çan, İpsala Teknik Meslek Yüksekokulu Müdürü ve MEYOK Koordinatörü Dr. Öğretim Üyesi Hayati Arda, Teknik Bilimler Meslek..

BOSNA-HERSEK İSTANBUL BAŞKONSOLOSU ÜNİVERSİTEMİZİ ZİYARET ETTİ

Bosna-Hersek İstanbul Başkonsolosu Began Muhic, 14 Mayıs’ta, Rektörümüz Prof. Dr. Erhan Tabakoglu’nu makamında ziyaret etti. Ziyarette, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Cem Uzun, Trakya Üniversitesi Balkan Dilleri ve Edebiyatları Bölüm Başkanı Prof. Dr. İlker Alp, Öğretim Üyesi Seda Taş ve Öğretim Görevlisi Enes Turbic yer aldı. İki ülke arasındaki özellikle ekonomi ve eğitim alanlarında atılan adımlar v..

KEŞAN MESLEK YÜKSEKOKULU’NDA MEZUNİYET TÖRENİ

Trakya Üniversitesi Keşan Meslek Yüksekokulu 2017-2018 Akademik Yılı mezuniyet töreni, 11 Mayıs 2018’de, Keşan Meslek Yüksekokulu bahçesinde gerçekleştirildi. Törene Keşan Kaymakamı Nuri Özder, Keşan Belediye Başkanı Op. Dr. Mehmet Özcan, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Osman Nuri Hatipoğlu, Keşan Meslek Yüksekokulu Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Süleyman Kök, Yusuf Çapraz Uygulamalı B..