BULGARİSTAN TODOR KABLESHKOV ÜNİVERSİTESİ REKTÖR YARDIMCISINDAN PROF. DR. ERHAN TABAKOĞLU’NA ZİYARET

Bulgaristan Todor Kableshkov Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Nikolay Georgiev ile Ekonomi ve Muhasebe Fakültesinden Prof. Dr. Emylia Vaysilova, Trakya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu’nu makamında ziyaret etti. Ziyarete Dış İlişkiler Uygulama ve Araştırma Merkez Müdürü Doç. Dr. Murat Türkyılmaz, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Kıymet Tunca Çalıyurt, Dış İlişkiler Uygulama ve Araştırma Merkez personeli Öğr. Gör. İlkay Nuhtu Kaleli eşlik etti.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti ifade eden Trakya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu, Trakya Üniversitesini tanıtarak Balkanlar vizyonu çerçevesinde gerçekleştirdiği çalışmalardan bahsetti. Rektör Prof. Dr. Tabakoğlu, Balkan Üniversiteler Birliği özelinde Bulgaristan üniversiteleri ile yakın iş birliği içerisinde olduklarının dile getirerek “Birlik sayesinde ikili iş birliğimizi geliştiriyor ve uluslararasılaşma ile kültür transferinde önemli adımlar atıyoruz. Geçmişten bu yana Bulgaristan üniversiteleri ile yakın ilişkilerimiz oldu. Biz, bu ilişkileri daha da geliştirerek zenginleştirmek istiyoruz. Bölgenin en güçlü üniversitelerinden birisi olarak tüm gücümüzle yeni iş birliklerine hazırız. Tüm alanlarda Balkanların gelişip zenginleşmesi adına adım atmaya hazırız.” dedi.

Bulgaristan üniversiteleri ile yakın ilişkiler içerisinde olduklarını ifade eden İktisadi ve idari Bilimler Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Kıymet Çalıyurt “Todor Kableshkov Üniversitesi ile yedi yıldır bağlantı halindeyiz. İşletme bölümümüzün Erasmus iş birliği antlaşması var. Akademisyenlerimiz karşılıklı olarak iki üniversitede ders verdiler. Ortak bilimsel çalışmalar noktasında da mesafe kat ettik.” dedi.

Trakya Üniversitenin büyüklüğü karşısında şaşkınlığını dile getiren Todor Kableshkov Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Nikolay Georgiev “Bizim 6.000 öğrencimiz var. Spesifik bir üniversiteyiz. Bu sebeple özel bilimsel alanlarda eğitim veriyoruz. Trakya Üniversitesi ile iş birliği gerçekleştirebileceğimiz birçok alanımız var. Erasmus+ kapsamında daha çok iş birliği gerçekleştirebiliriz. Dış İlişkiler Uygulama ve Araştırma Merkezi ile Müdürü Doç. Dr. Murat Türkyılmaz sayesinde ilişkilerimiz giderek gelişiyor. Balkanlarda iletişim halindeyiz ama bunu daha da geliştirmek istiyoruz. İkili iş birliğiyle öğrencilere daha fazla yardımcı olabiliriz. Sadece ikili anlaşmalar değil hem kişisel hem de kurumsal olarak birçok çalışma yapabiliriz.” dedi.

İletişimi geliştirme ve iş birliğini pekiştirme adına atılacak adımların konuşulduğu ziyaret hediye takdimi ile son buldu.Haber: Gizem Keskin
Editör: Fırat Güngör
Fotoğraf: Mustafa Topyanak
Bu içerik 11 Temmuz 2019 tarihinde yayınlandı ve toplam 303 kez okundu.

Resimler

   Tüm Resimleri İndir

Diğer Haberler» Tüm Haberler

YENİ TRAKYA ÜNİVERSİTESİ SAĞLIK BİLİMLERİ FAKÜLTESİ BEYAZ ÖNLÜK TÖRENİ DÜZENLENDİ

Trakya Üniversitesi, 2019-2020 akademik yılında Sağlık Bilimleri Fakültesi öğrencilerine “Beyaz Önlük Giyme Töreni”nde mesleğin ilk adımı olan beyaz önlükleri giydirildi. Balkan Kongre Merkezi’nde gerçekleştirilen törene, Rektör Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Osman Nuri Hatipoğlu, Prof. Ahmet Hamdi Zafer, Prof. Dr. Murat Yurtcan, Sağlık Bilimler Fakültesi Dekanı Prof. D..

YENİ TRAKYA ÜNİVERSİTESİ’NDE, 2019-2020 AKADEMİK YILI BAŞARI VE YÜKSELTME TÖRENİ COŞKUSU

Trakya Üniversitesi’nde 2019-2020 Akademik Yılı Başarı ve Yükseltme Töreni coşkusu yaşandı. Trakya Üniversitesi Balkan Kongre Merkezi’nde düzenlenen törende, 2019-2020 Akademik Yılı’nda yükseltme alan akademik çalışanlar için cübbe giyme töreni gerçekleştirildi. Bununla birlikte, bilim, kültür ve spor dünyasına katkı sağlayan öğretim elemanı ve öğrencilere teşekkür..

YENİ EDİRNE’NİN YAŞAYAN DEĞERİ TAYYİP YILMAZ’IN ESERLERİ, TRAKYA ÜNİVERSİTESİ GÜZEL SANATLAR FAKÜLTESİ’NDE…

Üniversite ve kent etkileşimine örnek teşkil eden uygulamalara imza atan Trakya Üniversitesi, kültür sanat etkinlikleri kapsamında, önemli bir sergiye daha ev sahipliği yaptı. Geleneksel ve modern değerleri kent kültürünün mirasıyla harmanlamak için her yıl bir dizi sergi ve organizasyonun Trakya Üniversitesi bünyesinde gerçekleşmesine öncülük eden Güzel Sanatlar Fakültesi, Edirne’ni..

YENİ TRAKYA ÜNİVERSİTESİNDEN BALKANLARDA BİR İLK: 1. ULUSLARARASI BALKAN PROTEZ-ORTEZ SEMPOZYUMU

Balkanlara yönelik çalışmalarına hız kesmeden devam eden Trakya Üniversitesi, yeni bir alanda daha önemli bir bilimsel çalışmaya imza atmaya hazırlanıyor. Trakya Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi ile Türkiye Protez-Ortez Bilim Derneği iş birliğinde, 18-19 Ekim 2019 tarihlerinde Balkan Kongre Merkezi’nde düzenlenecek “1. Uluslararası Balkan Protez-Ortez Sempozyumu”, 7 Balkan ülkesi ve 1 Avrupa ülkesin..