BÜKREŞ ÜNİVERSİTESİ ZİYARET EDİLDİ

Rektörümüz Romanya’nın en büyük üniversitelerinden biri olan Bükreş Üniversitesini ziyaret etti. Bükreş Üniversitesi Dış İlişkilerden sorumlu Rektörü Yardımcısı Prof. Dr. Sorin Costreie ve Dış İlişkiler ve Erasmus Koordinatörü Dr. Alina Cristovici ile 8 Eylül 2017 tarihinde Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Cem Uzun ve Dış İlişkiler Koordinatörü Doç. Dr. Murat Türkyılmaz Bükreş’te bir araya geldi. Toplantıda heyetimize Bükreş Büyükelçimiz Sayın Koray Ertaş’ta eşlik etti.

Prof. Dr. Sorin Costreie 1864 yılında kurulan üniversitelerinin 35 bin üzerinde öğrenciye hizmet verdiğini, 19 fakülte 50 enstitüye sahip oluştuğunu ve Trakya Üniversitesi ile işbirliği yapmaktan memnun olacaklarını ifade etti. Erasmus programına önem verdiklerini ve bu konunun öncelikli olması gerektiğini belirtti.

Rektörümüz Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu Edirne ve Üniversitemiz hakkında bilgi verdi ve Balkanlara önem verdiklerini, Romanya’daki Üniversiteler ile daha geniş alanlarda işbirliği yapmak istediğini ve en kısa zamanda eğitim ve araştırma konusunda ortak alanların belirlenerek anlaşmaların hayata geçirmesinin önemini vurguladı. Üniversitemizin, 2019’da Balkan Üniversiteler Birliği toplantısının Bükreş’te yapılması konusunda her türlü desteğe hazır olduklarını ifade etti.

Ziyarette üniversiteler arası İkili Anlaşma Protokolü, Erasmus+ ve Mevlana Programı, ve Türkiye’deki burs imkanları hakkında görüşüldü. Toplantıda Mevlana Bursları ve eğitim hareketliliği, Trakya Üniversitesinin Balkan Politikası hakkında bilgi verildi. 
Bu içerik 11 Eylül 2017 tarihinde yayınlandı ve toplam 305 kez okundu.

Resimler

   Tüm Resimleri İndir

Diğer Haberler» Tüm Haberler

ÜNİVERSİTEMİZ "TÜRKİYE’NİN 500 BÜYÜK HİZMET İHRACATÇISI"NDAN BİRİ OLDU

Dünya ticaretinde payı her geçen gün artan hizmet ihracatı ile ilgili Türkiye İhracatçılar Meclisi tarafından yayımlanan “Türkiye’nin 500 Büyük Hizmet İhracatçısı” araştırmasının sonuçlarında Üniversitemiz sektöründe 8. genel sıralamada 474. olarak büyük bir başarıya imza attı. Üniversitemiz, elde ettiği bu başarıyla İhracatçılar Meclisi Başkanı Mehmet Bü..

YENİ MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞI VE ÜNİVERSİTEMİZDEN ORTAK ÇALIŞTAY

Milli Eğitim Bakanlığı Temel Eğitim Genel Müdürlüğü tarafından Üniversitemiz ev sahipliğinde 16-17 Ocak 2018 tarihleri arasında Roman çocukların eğitime devamlılığını sağlamak amacıyla çalıştay gerçekleştirildi. Üniversitemiz Balkan Kongre Merkezi Senato Salonu’nda gerçekleştirilen Roman Çalıştayı açılışına Milli Eğitim Bakan Yardımcısı Orhan Erdem’in yanı sıra Bakan Müşav..

HASTANEMİZDE “HASTANE ENFEKSİYONLARI” KONULU BİLGİLENDİRME TOPLANTISI GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Üniversitemiz Sağlık Araştırma ve Uygulama Merkezi (Hastane) Başhekimlik Sağlık Kurulu Odası’nda 18 Ocak 2018 tarihinde Başhekim Yardımcısı Prof. Dr. Gündeniz Altıay ve Enfeksiyon Hastalıkları Ana Bilim Dalı Öğretim Üyesi ve Enfeksiyon Kontrol Komitesi Başkanı Doç. Dr. Zerrin Yuluğkural tarafından “Hastane Enfeksiyonları” konulu basın toplantısı gerçekleştirildi. Toplantıya çok sayıda basın mensubu katıldı...

EDUCATION FIRST (EF) ULUSLARARASI EĞİTİM KURUMLARINDAN YABANCI DİLLER YÜKSEKOKULUMUZA ZİYARET

Üniversitemiz Yabancı Diller Yüksekokulu’na 12 Ocak 2018 tarihinde 1965 yılında İsveç’te kurulmuş ve günümüzde pek çok ülkede faaliyet gösteren Education First Eğitim Kurumları’nın Türkiye Akademik İlişkiler Müdürü Gürkan Donat ve Edirne Bölge Sorumlusu Gül Belli tarafından ziyaret gerçekleştirildi. Ziyaretleri esnasında Yabancı Diller Yüksekokulu Hazırlık Eğitimi, E..

Etkinlikler» Tüm Etkinlikler