BUA EXECUTIVE COMMITTEE TOPLANTISI EDİRNE’DE GERÇEKLEŞTİRİLDİ

30-31 Mart 2018 tarihlerinde Tetova Üniversitesi ev sahipliğinde gerçekleştirilecek olan 4. Balkan Üniversiteler Birliği Toplantısı öncesinde toplantı detaylarını belirlemek üzere düzenlenen BUA Executive Committee Toplantısı 09 Şubat 2018 tarihinde Üniversitemizde gerçekleştirildi. Toplantıya Üniversitemizden Rektörümüz Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu, Rektör Yardımcımız Prof. Dr. Cem Uzun, Dış İlişkiler Koordinatörü Doç. Dr. Murat Türkyılmaz ve Ögr. Gör. Rijete Simitciu’nun yanı sıra Sofya Üniversitesi Eski Rektörü Prof. Dr. Ivan Ilchev, Tetova Üniversitesinden Yrd. Doç. Dr. Agon Mehmeti (Organizasyon Koordinatörlerinden), Yrd. Doç. Dr. Faton Shabani ve Artina Kamberi katıldı. Toplantıya Selanik Aristotales Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Pericles A. Mitkos ve Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Stagiannidou Ariadni de telekonferansla bağlandı.

Karşılıklı fikirlerin konuşulduğu toplantıda tüm önerilerin BUA web sayfasına iletilmesi, başvurusu kabul edilmiş iki yeni üye için imza töreninin Rektörler toplantısında yapılması, yeni 6 aday üniversitenin değerlendirilmesi, Rektörler toplantısının uzun sürmesi ihtimaline karşılık 2 bölüm halinde yapılması, gerekirse aktivite sayısının azaltılması konuları görüşüldü. Toplantıda ayrıca başkanlık devir teslimi için logo, başkanlık sertifikasının hazırlanması ve konferans kitapçıkları ve ortak projeler üzerine değerlendirmeler yapıldı. Oldukça verimli geçen toplantı hediye takdimi ile son buldu.                                                                                                                        

Resimler

   Tüm Resimleri İndir

Haberler» Tüm Haberler

YENİ TRAKYA ÜNİVERSİTESİ’NDE “MİRASIMIZIN İZİNDE: BALKANLAR’DA TÜRKLER” PANELİ

Trakya Üniversitesi’nin ev sahipliğinde, TBMM Başkanvekili Prof. Dr. Mustafa Şentop ve KADEM Başkanı Dr. Saliha Okur Gümrükçüoğlu’nun yanı sıra Türkiye ve Balkanlar’ın siyaset, akademi ve sivil toplum alanında önde gelen isimlerinin katılımıyla, Trakya Üniversitesi ve KADEm Tekirdağ Temsilciliği iş birliğinde gerçekleştirilen “Mirasımızın İzinde: 1. Balkan-Türk Kadın Çalıştayı” ka..

BALKAN TÜRK KADINLARI TRAKYA ÜNİVERSİTESİ’NDE BULUŞTU...

“Mirasımızın İzinde: 1. Balkan-Türk Kadın Çalıştayı”, TBMM Başkanvekili Prof. Dr. Mustafa Şentop’un katılımıyla Edirne’de gerçekleştirildi. Trakya Üniversitesi ile Kadın ve Demokrasi Derneği (KADEM) Tekirdağ Temsilciliği işbirliğinde düzenlenen “Mirasımızın İzinde: 1. Balkan-Türk Kadın Çalıştayı”, 16 Şubat 2019’da Trakya Üniversitesi ev sahipliğinde, Edirne’de gerçek..

TRAKYA ÜNİVERSİTESİ ve KADEM TEKİRDAĞ TEMSİLCİLİĞİ’NDEN “MİRASIMIZIN İZİNDE: 1. BALKAN-TÜRK KADIN ÇALIŞTAYI”

Trakya Üniversitesi, KADEM Tekirdağ Temsilciliği’nin iş birliği ile hayata geçirilen ve Balkanlar’daki soydaş kadınların sorunlarına çözüm önerileri sunulması amaçlanan “Mirasımızın İzinde: 1. Balkan-Türk Kadın Çalıştayı” etkinliğine ev sahipliği yapacak. Trakya Üniversitesi Balkan Kongre Merkezi’nde, 16 Şubat 2019 Cumartesi günü gerçekleşecek etkinlikte, TBMM Başkanveki..

TRAKYA ÜNİVERSİTESİ’NDEN SOSYAL ÇOCUK AKADEMİSİ…

Trakya Üniversitesi’nin Gönül Elçileri-Geleceğim Sensin projesi kapsamında, Trakya Üniversitesi Devlet Konservatuvarı’nda müzik eğitimi almaya devam eden ve kısa bir süre önce Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde bir konser veren Edirneli ilk ve ortaokul öğrencileri, Trakya Üniversitesi tarafından düzenlenen “Sosyal Çocuk Akademisi” kapsamındaki “gastronomi” ve “mimarlık&rd..