BUA EXECUTIVE COMMITTEE TOPLANTISI EDİRNE’DE GERÇEKLEŞTİRİLDİ

30-31 Mart 2018 tarihlerinde Tetova Üniversitesi ev sahipliğinde gerçekleştirilecek olan 4. Balkan Üniversiteler Birliği Toplantısı öncesinde toplantı detaylarını belirlemek üzere düzenlenen BUA Executive Committee Toplantısı 09 Şubat 2018 tarihinde Üniversitemizde gerçekleştirildi. Toplantıya Üniversitemizden Rektörümüz Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu, Rektör Yardımcımız Prof. Dr. Cem Uzun, Dış İlişkiler Koordinatörü Doç. Dr. Murat Türkyılmaz ve Ögr. Gör. Rijete Simitciu’nun yanı sıra Sofya Üniversitesi Eski Rektörü Prof. Dr. Ivan Ilchev, Tetova Üniversitesinden Yrd. Doç. Dr. Agon Mehmeti (Organizasyon Koordinatörlerinden), Yrd. Doç. Dr. Faton Shabani ve Artina Kamberi katıldı. Toplantıya Selanik Aristotales Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Pericles A. Mitkos ve Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Stagiannidou Ariadni de telekonferansla bağlandı.

Karşılıklı fikirlerin konuşulduğu toplantıda tüm önerilerin BUA web sayfasına iletilmesi, başvurusu kabul edilmiş iki yeni üye için imza töreninin Rektörler toplantısında yapılması, yeni 6 aday üniversitenin değerlendirilmesi, Rektörler toplantısının uzun sürmesi ihtimaline karşılık 2 bölüm halinde yapılması, gerekirse aktivite sayısının azaltılması konuları görüşüldü. Toplantıda ayrıca başkanlık devir teslimi için logo, başkanlık sertifikasının hazırlanması ve konferans kitapçıkları ve ortak projeler üzerine değerlendirmeler yapıldı. Oldukça verimli geçen toplantı hediye takdimi ile son buldu.                                                                                                                        

Resimler

   Tüm Resimleri İndir

Haberler» Tüm Haberler

YENİ TRAKYA ÜNİVERSİTESİ VE İPEKYOL ARASINDA İŞ BİRLİĞİ PROTOKOLÜ

Trakya Üniversitesi Kariyer Merkezi ve Trakya Üniversitesi Meslek Yüksekokulları Koordinatörlüğü’nün (MEYOK) ortak çalışmaları kapsamında, Trakya Üniversitesi Kariyer Merkezi İşveren Portalı üye firmalarından İpekyol Giyim San. Paz. Ve Tic. A.Ş. ile “Üniversite-Sanayi İşbirliği Protokolü” imzalandı. Kariyer Merkezi’nde gerçekleştirilen imza törenine, Trakya Üniversitesi adına ..

YENİ TRAKYA ÜNİVERSİTESİ YENİ ÇALIŞMA ARKADAŞLARINI BEKLİYOR...

Trakya Üniversitesi, bölgenin ve Balkanların en büyük sağlık kuruluşu olan Tıp Fakültesi Hastanesi’ne 68 yeni çalışma arkadaşı alıyor. Çocuk Gelişimcisi, Fizyoterapist, Diyetisyen, Psikolog, Hemşire ve Sağlık Teknikeri kadrolarına alınacak çalışanlar, Sözleşmeli Personel Çalıştırılmasına İlişkin Esaslara göre, KPSS B grubu puan sıralaması esas alınarak belirlenecek. Adaylar belirtilen unvanlardan ya..

YENİ TRAKYA ÜNİVERSİTESİ SAĞLIK KÜLTÜR VE SPOR DAİRE BAŞKANLIĞI’NDAN GERİ DÖNÜŞÜM HAREKETİ

Trakya Üniversitesi Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanlığı, başta Bolcaana Yemekhanesi olmak üzere üniversitenin tüm yerleşkelerinde geri dönüşüm hareketi başlattı. 14-20 Ekim 2018 tarihleri arasında kutlanan “Dünya Standartlar Günü ve Türkiye Standartları Haftası” kapsamında hayata geçirilen çalışmalarla, Trakya Üniversitesi’ndeki atıkların geri dönüştürü..

YENİ TRAKYA ÜNİVERSİTESİ TIP FAKÜLTESİ, PROF. DR. KENAN SARIDOĞAN’I EMEKLİLĞE UĞURLADI...

Trakya Üniversitesi’ne 1988 yılından bu yana aralıksız şekilde hizmet eden, birçok genç tabibin ve Ortopedi ve Travmatoloji uzmanının yetişmesine katkıda bulunan Trakya Üniversitesi Tıp Fakültesi Ortopedi ve Travmatoloji Ana Bilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Kenan Sarıdoğan için emeklilik töreni düzenlendi. Dr. Ratip Kazancıgil Derslik Binası’nda gerçekleştirilen törene, Trakya Üniversitesi Rek..

Etkinlikler» Tüm Etkinlikler

23
Eki
2018 TÜBİTAK BİGG PROGRAMI TANITIM ETKİNLİĞİ

Değerli Girişimciler,200 Bin TL’ye kadar hibe desteği sağlayan TÜBİTAK Bireysel Genç Girişimci (BİGG) Programı’na, 1 Kasım 2018 tarihine kadar teblegirisim.com üzerinden başvuru kabul etmeye devam ediyoruz! Bu etkinliğe katılarak, 200 Bin TL’lik hibe desteğine ulaşmak için projenizi nasıl hazırlayabileceğinizi ve başvurunuzu nasıl yapabileceğinizi danışman ekibimizden ve de geçmiş dönemlerde bu destekten faydalanan giri..