BOSNA HERSEK TUZLA ÜNİVERSİTESİ REKTÖRÜNÜN ZİYARETİ

Bosna Hersek Tuzla Üniversitesi (University of Tuzla) Rektörü Prof. Dr. Nermina Hadzigrahic ve Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Selmira Brkic 24 Kasım 2017 tarihinde Rektörümüz Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu’nu makamında ziyaret ettiler.Toplantıya  Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Cem Uzun, Dış İlişkiler Koordinatörü Doç. Dr. Murat Türkyılmaz, T.Ü. Sağlık Bilimleri Enstitüsü Müdürü Prof. Dr. Tammam Sipahi, T.Ü. Boşnak Dili ve Edebiyatı Anabilim Dalı Ögretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Refik Sadıkovic de katıldı.

Tuzla Üniversitesi Rektörlügü’ne iki ay önce seçilen Prof. Dr. Nermina Hadzigrahic, Üniversitemizin düzenlediği 1.Uluslararası Sağlık Bilimleri Kongresi’ne davetli olarak geldiklerini, kongreden büyük bir memnuniyet duyduklarını ve bu şekilde Üniversitemizle güzel bir başlangıç yapmış olduklarını ifade etti. “Türkiye'nin kalbimizde özel bir yeri var. Tuzla Üniversitesinde Türk Dili ve Edebiyatı bölümümüz mevcut. Ocak ayı itibariyle Üniversitemizde Türkçe kursları başlayacak ve bizler de bu kurslara katılıp Türkçe öğrenmek istiyoruz” diye ekledi. Türkiye'deki diğer üniversiteler ile 14 Mevlana programı protokolleri olduğunu, önümüzdeki hafta Tika Müdürü ve Saraybosna Türkiye Büyükelçisi ile birlikte gerçekleştirecekleri toplantıda buradaki izlenimlerini anlatacağını ifade etti. Makedonya Tetova Üniversitesi ile bağlantılarımızın güçlü olduğunu bildiklerini, şubat ayında Tetova’da yapılacak “Balkan Üniversiteler Birliği” toplantısına katılacaklarını söyledi. Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu, Tetova Üniversitesinden tıp fakültesi ögrencilerinin gruplar halinde Üniversitemize eğitime geldiklerini belirterek aynı şekilde Tuzla Üniversitesinden de öğrencilerin bu imkandan yararlanabileceğini, hemşirelik bölümü öğrencileri için istedikleri yüksek lisans eğitimini verebileceklerini ve Balkan öğrencileri için ayrı kontenjanımız olduğunu ifade etti. Üniversitemiz hakkında bilgiler veren Rektörümüz, Tıp Fakültesi Hastanemizin Trakya’daki en büyük hastane olduğunu belirterek “Hastanenin kapasitesini, bölümlerini anlatarak birlikte güzel çalışmalar yapabiliriz. Hastane imkanlarımız sizindir. Taleplerinizi karşılamaya hazırız.” dedi. Tuzla Üniversitesi Tıp Fakültesinin Bosna’daki en iyi tıp fakültesi olduğunu söyleyen Prof. Dr. Hadzigrahic, her yıl kendilerinin de sempozyum düzenlediklerini ve gelecek yıl Trakya Üniversitesini de aralarında görmek istediklerini ifade etti.

İki üniversite arasında iş birliği protokolü imzalanarak, karşılıklı hediyeler sunuldu.

Rektör Prof. Dr. Nermina Hadzigrahic ve Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Selmira Brkic'in Edirne’ye ilk defa geliyor oluşları sebebi ile Selimiye Camii ile Sağlık Müzesi’ni de kapsayan bir gezi programı oluşturularak şehrin tarihi ve önemli mekanları tanıtıldı.
Bu içerik 28 Kasım 2017 tarihinde yayınlandı ve toplam 335 kez okundu.

Resimler

   Tüm Resimleri İndir

Diğer Haberler» Tüm Haberler

RUMELİ’YE EN ÇOK HİZMET VEREN EĞİTİM KURUMU: TRAKYA ÜNİVERSİTESİ

Tek Rumeli TV tarafından düzenlenen "Rumeli'nin En'leri 2017" ödül töreni Cemal Reşit Rey Konser Salonu'nda 10 Şubat 2018 tarihinde gerçekleştirildi. Törende Üniversitemiz Rumeli’ye En çok Hizmet Veren Eğitim Kurumu Ödülünü aldı. 500 Sivil Toplum Kuruluşunun davet edildiği, 240 Rumeli Balkan Derneğinin katıldığı 20 kategoride yapılan oylama ile belirlenen Rumeli'ye en çok hizmet eden kişi, kurum ve kurul..

BALKAN ARAŞTIRMALARI ÇALIŞTAYI GERÇEKLEŞTİRİLDİ

İstanbul Üniversitesi, Uluslararası Saraybosna Üniversitesi ve Uluslararası Balkan Üniversitesi iş birliği ve Trakya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu’nun katılımı ile 6 Şubat 2018 tarihinde “Balkan Araştırmaları Çalıştayı” gerçekleştirildi. İstanbul Üniversitesinde gerçekleşen çalıştaya, Rektörümüz Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu, İstanbul Üniversitesi Rektör&u..

MAKEDONYA ÜLKE TANITIM GÜNÜ ETKİNLİĞİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Gençlik Projeleri Destek Programı kapsamında Gençlik Ve Spor Bakanlığının desteği ile Trakya Üniversitesi ve Trakya Uluslararası Öğrenci Derneği tarafından düzenlenen Makedonya Ülke Tanıtım Günü etkinliği 16 Şubat 2018 tarihinde Üniversitemiz Merkez Kütüphanesi’nde gerçekleştirildi. Etkinliğe Rektörümüz Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu, Dış İlişkiler Koordinatörü Doç. Dr. Murat ..

EDİRNE VE İLÇELERİ RESİMLERLE ÖLÜMSÜZLEŞTİ

Trakya Üniversitesi kültür hizmetleri kapsamında kente olan desteğini yeni bir proje ile sürdürüyor. Proje dâhilinde Edirne’nin 9 ilçesi 9 farklı akademisyen gözünden “Edirne Görünümleri” isimli sergi ile tuallere taşındı.  Tarihi ve kültürel varlıkların birikimi ile Ülkemizin önemli kentleri arasında yer alan Edirne’ye bir de sanatçıların gözünden bakı..