BALKAN ÜNİVERSİTELER BİRLİĞİ 4. TOPLANTISI

Trakya Üniversitesinin Kalıcı Sekretarya ve Kalıcı Yönetim Kurulu Üyeliğini üstlendiği Balkan Üniversiteler Birliği'nin 4. Toplantısı 17-18 Şubat 2018 tarihleri arasında Tetova Üniversitesi ev sahipliğinde gerçekleştirilecektir. "Üniversiteler Arası İşbirliği ve Kültürel Birliktelik" başlığı altında ve Uluslararası Konferans formatında gerçekleştirilecek toplantının konu başlıkları aşağıdaki gibidir: 

 1. 1. Tıp Eğitimi ve Uluslararası Akreditasyon
 2. 2. Mülteci Sorunu: Eğitim ve Sosyolojik Sorunlar
 3. 3. Balkanlarda Üniversite-Sanayi İşbirliğini Arttırmanın Yolları
 4. 4. Balkanlardaki Geleneksel Sporlar 
 5. 5. Balkan Müziğini Geliştirme Yolları
 6. 6. Doğal ve Kültürel Miraslar
 7. 7. Balkan Enstitüleri, Balkan Çalışmaları
 8. 8. Balkanlarda Yükseköğretimin Harmanizasyonu
 9. 9. Balkan Kadınları ve Kadın Hakları
 10. 10. Medya Özgürlüğü
 11. 11. Batı Balkanlarda Medyayı Güçlendirme
 12. 12. Üniversitede Özerklik ve Akademik Özgürlük
 13. 13. Bilimsel Araştırma Yoluyla Eğitimde Kalitenin Arttırılması

Bildirilerin Son Gönderim Tarihi: 15 Ocak 2018

Konferans ile ilgili detaylı bilgi için tıklayınız.
Bu içerik 15 Aralık 2017 tarihinde yayınlandı ve toplam 771 kez okundu.

Resimler

   Tüm Resimleri İndir

Haberler» Tüm Haberler

SULTAN II. BAYEZİD KÜLLİYESİ SAĞLIK MÜZESİ ULUSAL BASININ GÜNDEMİNDEN DÜŞMÜYOR

Üniversitemiz bünyesinde 21 yıldır ziyaretçilerini ağırlayan ve dünyanın en prestijli müzecilik ödüllerinden birinin sahibi olan Sultan II. Bayezid Külliyesi Sağlık Müzesi, 05 Mayıs 2018 tarihinde rekorlarına bir yenisini daha ekleyerek bir günde 7.500 ziyaretçiyi ağırlamıştı. Her yıl ziyaretçi sayısını istikrarlı bir şekilde artıran, şehrimize gün geçtikçe daha fazla turist kazandıran Sul..

TRAKYA ÜNİVERSİTESİ ŞEHİT RESSAM HASAN RIZA GÜZEL SANATLAR MESLEK YÜKSEKOKULU MEZUNİYET TÖRENİ

Trakya Üniversitesi Şehit Ressam Hasan Rıza Güzel Sanatlar Meslek Yüksekokulu Mezuniyet Töreni, 21 Mayıs 2018’de Balkan Kongre Merkezi’nde gerçekleştirildi. Törene, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mümin Şahin, Mühendislik Fakültesi Dekan Vekili Prof. Dr. Yılmaz Çan, İpsala Teknik Meslek Yüksekokulu Müdürü ve MEYOK Koordinatörü Dr. Öğretim Üyesi Hayati Arda, Teknik Bilimler Meslek..

BOSNA-HERSEK İSTANBUL BAŞKONSOLOSU ÜNİVERSİTEMİZİ ZİYARET ETTİ

Bosna-Hersek İstanbul Başkonsolosu Began Muhic, 14 Mayıs’ta, Rektörümüz Prof. Dr. Erhan Tabakoglu’nu makamında ziyaret etti. Ziyarette, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Cem Uzun, Trakya Üniversitesi Balkan Dilleri ve Edebiyatları Bölüm Başkanı Prof. Dr. İlker Alp, Öğretim Üyesi Seda Taş ve Öğretim Görevlisi Enes Turbic yer aldı. İki ülke arasındaki özellikle ekonomi ve eğitim alanlarında atılan adımlar v..

KEŞAN MESLEK YÜKSEKOKULU’NDA MEZUNİYET TÖRENİ

Trakya Üniversitesi Keşan Meslek Yüksekokulu 2017-2018 Akademik Yılı mezuniyet töreni, 11 Mayıs 2018’de, Keşan Meslek Yüksekokulu bahçesinde gerçekleştirildi. Törene Keşan Kaymakamı Nuri Özder, Keşan Belediye Başkanı Op. Dr. Mehmet Özcan, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Osman Nuri Hatipoğlu, Keşan Meslek Yüksekokulu Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Süleyman Kök, Yusuf Çapraz Uygulamalı B..

Etkinlikler» Tüm Etkinlikler