AZERBAYCAN BAYRAK GÜNÜ KUTLAMASI

Trakya Uluslararası Öğrenci Derneği “9 Kasım Azerbaycan Milli Bayrak Günü” dolayısıyla Trakya Üniversitesi Bolcaana Yemekhanesi önünde kutlama programı düzenledi. Etkinliğe Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mümin Şahin, akademisyenler ile Trakya Üniversitesinde öğrenim gören Azerbaycanlı uluslararası öğrenciler başta olmak üzere çok sayıda öğrenci katıldı.

Trakya Uluslararası Öğrenci Derneği Başkanı Hakan Çalışkan, Azerbaycan ve Türkiye'nin iki kardeş ülke olduğunu söyleyerek dernek olarak her zaman uluslararası öğrencilerin yanında olduklarını belirten Çalışkan, "Trakya Üniversitesinde öğrenim gören Azerbaycanlı öğrenci kardeşlerimizle Azerbaycan Milli Bayrak Günü'nü kutluyoruz. Bayraklar ülkeler için şereftir, onurdur ve iyi bir şekilde temsil edilmeleri gerekir. Biz de kardeş ülkemiz Azerbaycan için bir aradayız." ifadelerini kullandı.

Trakya Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümü Doktora Öğrencisi Aynura Bagirova, Azerbaycan bayrağının kabul edildiği gün anısına etkinlik gerçekleştirdiklerini, Türkiye’de kendilerini vatanlarında gibi hissettiklerini ifade ederek başladığı konuşmasında “Türkiye için vatan, bayrak nasıl bir anlam ediyorsa bizim için de aynı şeyleri ifade ediyor. Bugün bizler için önemli bir gün. Burası da bizim vatanımız ve bugünü hep birlikte kutluyoruz. Tek millet iki devlet diyoruz.” dedi.

Üniversitemiz Müzik Öğretmenliği Bölümü öğrencisi Leman Hüseyinova da milli günlerini kutladıkları için mutlu olduğunu belirterek “Azerbaycan Bayrak Günü 1920 yılından beri Azerbaycan’da kutlanıyor. 2009 yılından beri de resmi olarak kutlanıyor. Bugün, üç renkli bayrağımızın milli bir gün olarak kabul gördüğü gün. Ülkemizde bugün bayram olarak kutlanıyor.” dedi.

Programa katılan Üniversitemiz Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mümin Şahin yaptığı konuşmada "Trakya Üniversitesi adına Trakya Uluslararası Öğrenci Derneğine ve Üniversitemizde öğrenim gören Azerbaycanlı öğrencilerimize bu anlamlı etkinliği düzenledikleri için tebrik ediyor ve katılan herkese de teşekkür ediyorum. Azerbaycan'ın 9 Kasım Milli Devlet Bayrak Günü kutlu olsun. Yaşasın Türkiye Azerbaycan Kardeşliği." dedi.

Program, Azerbaycan şiirleri ve şarkılarının okunmasının yanı sıra katılımcılara sunulan ikramlarla son buldu.
Bu içerik 08 Kasım 2017 tarihinde yayınlandı ve toplam 271 kez okundu.

Resimler

   Tüm Resimleri İndir

Diğer Haberler» Tüm Haberler

RUMELİ’YE EN ÇOK HİZMET VEREN EĞİTİM KURUMU: TRAKYA ÜNİVERSİTESİ

Tek Rumeli TV tarafından düzenlenen "Rumeli'nin En'leri 2017" ödül töreni Cemal Reşit Rey Konser Salonu'nda 10 Şubat 2018 tarihinde gerçekleştirildi. Törende Üniversitemiz Rumeli’ye En çok Hizmet Veren Eğitim Kurumu Ödülünü aldı. 500 Sivil Toplum Kuruluşunun davet edildiği, 240 Rumeli Balkan Derneğinin katıldığı 20 kategoride yapılan oylama ile belirlenen Rumeli'ye en çok hizmet eden kişi, kurum ve kurul..

BALKAN ARAŞTIRMALARI ÇALIŞTAYI GERÇEKLEŞTİRİLDİ

İstanbul Üniversitesi, Uluslararası Saraybosna Üniversitesi ve Uluslararası Balkan Üniversitesi iş birliği ve Trakya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu’nun katılımı ile 6 Şubat 2018 tarihinde “Balkan Araştırmaları Çalıştayı” gerçekleştirildi. İstanbul Üniversitesinde gerçekleşen çalıştaya, Rektörümüz Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu, İstanbul Üniversitesi Rektör&u..

ÖĞRETİM ÜYELERİMİZDEN MAKEDONYA ÜSKÜP’TE SERGİ

Makedonya’nın Üsküp şehrinde yer alan Üsküp Kiril Metodi Üniversitesi’nin daveti ile Kulturnu Informativen Centar Sergi Salonun’da gerçekleştirilecek olan Trakya Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Öğretim üyelerinden Yrd. Doç. Ayhan Çetin’e ait ‘Explosion’ isimli kişisel resim sergisi ile Yrd. Doç. Dr. Ersan Sarıkahya’ya ait ‘Exhaustion’ isimli kişisel gra..

“TRAKYA BÖLGESİNDE BULUNAN ÜNİVERSİTELER ULUSLARARASI ÖĞRENCİ ÇALIŞTAYI” GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Trakya Üniversitesi, Namık Kemal Üniversitesi ve Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi iş birliği ile Üniversitemiz ev sahipliğinde 05 Şubat 2018 tarihinde “Trakya Bölgesinde Bulunan Üniversiteler Uluslararası Öğrenci Çalıştayı” gerçekleştirildi. Üniversitemiz Dış İlişkiler Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürlüğü toplantı salonunda gerçekleştirilen çalıştaya, Üniver..

Etkinlikler» Tüm Etkinlikler

13
Şub
"EDİRNE GÖRÜNÜMLERİ" SERGİSİ

90 yıla yakın bir süre Osmanlı İmparatorluğu'na başkentlik yapmış, Osmanlı mimarisini doruk noktasına taşıyan görkemli dini yapıları ve sivil mimarlık örnekleri ile ön plana çıkmış olan Edirne, tarihi ve kültürel varlıkların birikimi ile Türkiye’nin en önemli kentleri arasında yer alır. Aynı zamanda coğrafi konumu nedeniyle Türkiye’nin Avrupa’ya açılan kapısı niteliğindedir. Uzun yıllardır ..