AŞURELER REKTÖRÜMÜZ VE BAŞPEHLİVAN’DAN

Trakya Üniversitesi Öğrenci Toplulukları Buluşması 10 Ekim 2017 tarihinde Bolca Ana Yemekhanesi önünde gerçekleştirildi. Etkinliğe Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mümin Şahin, Genel Sekreter Yardımcıları Uzm. Ahmet Sezgin ile Öğr. Gör. Hakan Akıncı, akademisyenler ve öğrenciler katıldı.  

Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu’nun öğrencilere aşure dağıtımıyla başlayan programda Gastronomi Topluluğu Başkanı Hatice Yurttaş konuşmasında geçen yıl da aşure dağıtımı yaptıklarını belirterek Gastronomi Topluluğu’nun Uluslararası Gastronomi Festivali’nde madalya kazandığını sözlerine ekledi.

Rektör Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu konuşmasında aşure dağıtımında ve topluluk buluşmalarında güzel bir ortam olduğunu ifade ederek bütün öğrencilerin kulüp faaliyetlerinde bulunmaları gerektiğini belirtti. Rektör “Topluluklara 3000’den fazla öğrencimiz üye. Öğrenci topluluklarımız geçen sene 300’den fazla etkinlik yaptılar. Bu sene hem üye sayımız artacak hem yeni kulüplerimiz olacak hem de etkinliklerimiz artacak. Gençler her şeyi yapabilecek güçteler.” dedi. Erhan Tabakoğlu yönetim olarak etkinliklerin her zaman takipçileri ve destekçileri olduğunu sözlerine ekledi.

Toplulukların hazırladığı stantları gezen Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu öğrencilerin çalışmalarına ilgi göstererek öğrencilerle sohbet etti. 

Üniversitemiz öğrencileri olan bu sene düzenlenen 656. Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri Başpehlivanı İsmail Balaban ve kardeşi Turan Balaban da etkinliğe katıldı.

Bu içerik 11 Ekim 2017 tarihinde yayınlandı ve toplam 414 kez okundu.

Resimler

   Tüm Resimleri İndir

Diğer Haberler» Tüm Haberler

ÜNİVERSİTEMİZDE “YENİ DÜNYA, YENİ TÜRKİYE VE MEDENİYETLER İTTİFAKI” KONFERANSI GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Medeniyetler İttifakı Türkiye Eşgüdüm Kurulu Başkanlığı, Edirne Valiliği, Trakya Üniversitesi ve İstanbul Uluslararası Medeniyet Araştırmaları Derneği ve Merkezi (MEDAR) iş birliğinde düzenlenen “Yeni Dünya, Yeni Türkiye ve Medeniyetler İttifakı” Konferansı, Üniversitemiz ev sahipliğinde 20 Şubat 2018 tarihinde Balkan Kongre Merkezi’nde gerçekleştirildi. Konferansa, Medeniyetler İttifakı Türkiye Ulusal ..

RUMELİ’YE EN ÇOK HİZMET VEREN EĞİTİM KURUMU: TRAKYA ÜNİVERSİTESİ

Tek Rumeli TV tarafından düzenlenen "Rumeli'nin En'leri 2017" ödül töreni Cemal Reşit Rey Konser Salonu'nda 10 Şubat 2018 tarihinde gerçekleştirildi. Törende Üniversitemiz Rumeli’ye En çok Hizmet Veren Eğitim Kurumu Ödülünü aldı. 500 Sivil Toplum Kuruluşunun davet edildiği, 240 Rumeli Balkan Derneğinin katıldığı 20 kategoride yapılan oylama ile belirlenen Rumeli'ye en çok hizmet eden kişi, kurum ve kurul..

BALKAN ARAŞTIRMALARI ÇALIŞTAYI GERÇEKLEŞTİRİLDİ

İstanbul Üniversitesi, Uluslararası Saraybosna Üniversitesi ve Uluslararası Balkan Üniversitesi iş birliği ve Trakya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu’nun katılımı ile 6 Şubat 2018 tarihinde “Balkan Araştırmaları Çalıştayı” gerçekleştirildi. İstanbul Üniversitesinde gerçekleşen çalıştaya, Rektörümüz Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu, İstanbul Üniversitesi Rektör&u..

TACİKİSTAN ÜLKE TANITIM GÜNÜ GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Gençlik Projesi Destek Programı kapsamında Gençlik ve Spor Bakanlığının desteği ile Üniversitemiz ve Trakya Uluslararası Öğrenci Derneği tarafından düzenlenen Tacikistan Ülke Tanıtım Programı 22 Şubat 2018 tarihinde Üniversitemiz Merkez Kütüphanesi’nde gerçekleştirildi. Saygı duruşu, İstiklal Marşı ve Tacikistan Milli Marşının okunmasıyla başlayan etkinlikte Uluslararası Öğrenci Derneği Başkanı Haka..

Etkinlikler» Tüm Etkinlikler