8 MART DÜNYA KADINLAR GÜNÜ VESİLESİYLE ÜNİVERSİTEMİZDEN KADIN İSTİHDAMI AÇIKLAMASI

Hayatın her alanında söz sahibi olan kadınlarımızın bilim ve çalışma hayatında da etkisini Trakya Üniversitesi özelinde görüyoruz. 1798 akademik personelimizin 878’i (%48), 1504 idari personelimizin 747’si (%49), 132 sözleşmeli personelimizin 92’si (%69) kadınlarımızdan oluşmaktadır. Bu veriler Üniversitemizdeki kadın gücünü açıkça ortaya koymaktadır.

Trakya Üniversitesi olarak Kadın Sorunları Araştırma Merkezi ile sürekli çalışma ve sorunlara çözüm üretme çabasında olduklarını belirten Rektörümüz Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu “Toplamda 3434 personelimizin 1717’si kadın. Buradan görüldüğü üzere Üniversitemiz ailesi içerisinde mensuplarımızın %50’lik bir kısmı kadın personelimiz. Bu sayının Üniversitemizde tam olarak yarı yarıya gelmesi de bir tesadüf. Bu tesadüfün cinsiyet eşitliğine vurgu özelliği taşıdığını düşünüyorum. Üniversitemiz pek çok alanda olduğu gibi bu alanda da güzel bir örnek teşkil ediyor. Üniversitemizde kadınlarımızın bilim ve çalışma sahasında oldukça etkin olduklarını görüyoruz. Buradan bir kez daha öncelikle kurumumuzun değerli kadın personelleri olmak üzere tüm kadınlarımıza minnettar olduğumuzu ifade etmek istiyorum.” dedi.

Bu içerik 09 Mart 2018 tarihinde yayınlandı ve toplam 431 kez okundu.

Resimler

   Tüm Resimleri İndir

Diğer Haberler» Tüm Haberler

TIP FAKÜLTEMİZ İÇİN TARİHİ GÜN

Üniversitemiz Tıp Fakültesinin Dünya Tıp Eğitimi Federasyonu tarafından akredite, Yükseköğretim Kalite Kurulu tarafından tescilli bir dernek olan Tıp Eğitimi Programlarını Değerlendirme ve Akreditasyon Derneğinden (TEPDAD) 2018-2024 Eğitim Öğretim Yılında akredite edilmesinin duyurulması amacıyla bir basın toplantısı düzenlendi. Toplantıya Rektör Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Osman Nuri Hatipoğ..

ÜNİVERSİTEMİZDE TIP BAYRAMI KUTLANDI

Üniversitemiz Tıp Fakültesi Dekanlığı ile Edirne İl Sağlık Müdürlüğü ve Edirne Tabip Odası iş birliğinde düzenlenen “14 Mart Tıp Bayramı” Programı 14 Mart 2018 tarihinde Trakya Üniversitesi ev sahipliğinde Balkan Kongre Merkezi’nde düzenlendi. Programa, Rektör V. Prof. Dr. Cem Uzun, Tıp Fakültesi Dekan Yardımcısı Prof. Dr. Hüseyin Ahmet Tezel, Dekan Yardımcısı Prof. Dr. Mustafa İnan, Edirne İl S..

YENİ EĞİTİM FAKÜLTEMİZDE 18 MART ÇANAKKALE ZAFERİ VE ŞEHİTLERİ ANMA GÜNÜ PROGRAMI GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Üniversitemiz Eğitim Fakültesi Türkçe ve Sosyal Bilimler Eğitimi Bölümü ve Müzik Eğitimi Ana Bilim Dalı tarafından Çanakkale Zaferi’nin 103. yıldönümü kapsamında düzenlenen “18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü” programı ve “Çanakkale” isimli panel 21 Mart 2018 tarihinde Trakya Üniversitesi Eğitim Fakültesi Konferans Salonu’nda gerç..

YENİ PRİŞTİNA VE GJOKOVA FEHMİ AGANİ ÜNİVERSİTELERİNDEN REKTÖRÜMÜZE ZİYARET

Priştina Üniversitesi ve Gjokova Fehmi Agani Üniversitesi Hemşirelik ve Tıp Fakültesi akademisyenleri ile öğrencilerinden oluşan heyet 16 Mart 2018 tarihinde Rektörümüz Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu’nu makamında ziyaret etti. Ziyarette Edirne İl Sağlık Müdürü Dr. Ali Cengiz Kalkan, Üniversitemiz Dış İlişkiler Uygulama ve Araştırma Müdürü Doç. Dr. Murat Türkyılmaz, Sağlık Bilimleri Fakültes..