7/24 AÇIK KÜTÜPHANEMİZE BÜYÜK İLGİ

Merkez Kütüphanemiz 2012 yılından beri sürdürülen ve Balkanlarda ilk olma özelliğini taşıyan 7/24 Açık Kütüphane hizmeti ile 2016-2017 Eğitim Öğretim yılında da öğrenciler ve akademisyenler tarafından yoğun ilgi gördü. Bu dönemde 676.178 kullanıcı ziyareti ile Edirne nüfusunun dört katına ulaşılması yaşanan talebi gözler önüne serdi. Bu dönemde ödünç materyal sayısı 41.256’ya, aktif kullanıcı sayısı da 18.588’e yükseldi.

Satın alma ve bağışlarla sürekli genişleyen Kütüphanemiz arşivinde şu an 121.980 basılı kitap, 321.986 e-kitap, 25.448 e-dergi, 6.090 basılı tez, farklı dillerde 2.100.000 e-tez, 7.747 DVD, 281 başlık elektronik Türkçe dergi ve farklı dillerde 5.500 e–gazete bulunuyor. Ayrıca üyesi olduğu TÜBİTAK, ULAKBİM ve ANKOS aracılığıyla toplamda 33 veri tabanını öğrenci ve akademisyenlerin hizmetine sunuyor.

Konu ile ilgili açıklama yapan Rektör Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu, Kütüphane bünyesindeki Edirne Kitaplığı ve Kent Varlığı Veri Tabanı gibi çalışmalarla da Edirne'nin kültür hayatına önemli katkılar sağladıklarını belirtti. Kütüphanelerin üniversite bünyesindeki önemine değinen Rektör Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu, Merkez Kütüphanenin hizmetlerindeki artışı memnuniyetle karşıladıklarını,  kütüphane hizmetlerine büyük önem verdiklerini, önümüzdeki süreçte hizmet kalitesi ve kapasitesini daha da arttırmak için gereken çalışmaları başlatacaklarını sözlerine ekledi.

Bu içerik 03 Ağustos 2017 tarihinde yayınlandı ve toplam 636 kez okundu.

Resimler

   Tüm Resimleri İndir

Diğer Haberler» Tüm Haberler

RUMELİ’YE EN ÇOK HİZMET VEREN EĞİTİM KURUMU: TRAKYA ÜNİVERSİTESİ

Tek Rumeli TV tarafından düzenlenen "Rumeli'nin En'leri 2017" ödül töreni Cemal Reşit Rey Konser Salonu'nda 10 Şubat 2018 tarihinde gerçekleştirildi. Törende Üniversitemiz Rumeli’ye En çok Hizmet Veren Eğitim Kurumu Ödülünü aldı. 500 Sivil Toplum Kuruluşunun davet edildiği, 240 Rumeli Balkan Derneğinin katıldığı 20 kategoride yapılan oylama ile belirlenen Rumeli'ye en çok hizmet eden kişi, kurum ve kurul..

BALKAN ARAŞTIRMALARI ÇALIŞTAYI GERÇEKLEŞTİRİLDİ

İstanbul Üniversitesi, Uluslararası Saraybosna Üniversitesi ve Uluslararası Balkan Üniversitesi iş birliği ve Trakya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu’nun katılımı ile 6 Şubat 2018 tarihinde “Balkan Araştırmaları Çalıştayı” gerçekleştirildi. İstanbul Üniversitesinde gerçekleşen çalıştaya, Rektörümüz Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu, İstanbul Üniversitesi Rektör&u..

MAKEDONYA ÜLKE TANITIM GÜNÜ ETKİNLİĞİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Gençlik Projeleri Destek Programı kapsamında Gençlik Ve Spor Bakanlığının desteği ile Trakya Üniversitesi ve Trakya Uluslararası Öğrenci Derneği tarafından düzenlenen Makedonya Ülke Tanıtım Günü etkinliği 16 Şubat 2018 tarihinde Üniversitemiz Merkez Kütüphanesi’nde gerçekleştirildi. Etkinliğe Rektörümüz Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu, Dış İlişkiler Koordinatörü Doç. Dr. Murat ..

EDİRNE VE İLÇELERİ RESİMLERLE ÖLÜMSÜZLEŞTİ

Trakya Üniversitesi kültür hizmetleri kapsamında kente olan desteğini yeni bir proje ile sürdürüyor. Proje dâhilinde Edirne’nin 9 ilçesi 9 farklı akademisyen gözünden “Edirne Görünümleri” isimli sergi ile tuallere taşındı.  Tarihi ve kültürel varlıkların birikimi ile Ülkemizin önemli kentleri arasında yer alan Edirne’ye bir de sanatçıların gözünden bakı..

Etkinlikler» Tüm Etkinlikler