35. ULUSAL ÇOCUK CERRAHİSİ KONGRESİ VE 21. ULUSAL ÇOCUK CERRAHİSİ HEMŞİRELİĞİ KONGRESİ AÇILIŞI GERÇEKLEŞTİ

Üniversitemiz Tıp Fakültesi Çocuk Cerrahisi Ana Bilim Dalı ile Türkiye Çocuk Cerrahisi ve Çocuk Cerrahisi Hemşireliği Derneklerinin iş birliğinde 35. Ulusal Çocuk Cerrahisi Kongresi ve 21. Ulusal Çocuk Cerrahisi Hemşireliği Kongresi'nin açılışı 25 Ekim 2017 tarihinde Balkan Kongre Merkezi'nde gerçekleştirildi. Kongreye Rektörümüz Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu, Üniversitemiz Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ahmet Muzaffer Demir, Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Rıdvan Canım, Türkiye Çocuk Cerrahisi Derneği Başkanı Prof. Dr. Orkan Ergün, Çocuk Cerrahisi Hemşireleri Derneği Başkanı Ayşe İslamoğlu, akademisyenler ve öğrenciler katıldı.

Kongre açılışında konuşan Üniversitemiz Tıp Fakültesi Çocuk Cerrahisi Ana Bilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Mehmet Pul, “Türkiye Çocuk Cerrahisi ve Çocuk Cerrahisi Hemşireliği Derneklerinin katkılarıyla gerçekleştirdiğimiz 35. Ulusal Çocuk Cerrahisi ve 21. Ulusal Çocuk Cerrahisi Hemşireliği Kongresi'ne ev sahipliği yapmaktan gurur duyuyoruz. Kongre süresi boyunca yüksek düzeyde bilimsel toplantılar gerçekleştirecek olmakla birlikte Osmanlı İmparatorluğu'na 100 yıl başkentlik yapmış Edirne’mizin doğal ve tarihi güzelliklerini de tanıma fırsatı bulabileceksiniz.” dedi.

Çocuk Cerrahisi Hemşireliği Derneği Başkanı Ayşe İslamoğlu, “Kültürün ve tarihin izlerini taşıyan Edirne’de ve Üniversitenizin ev sahipliğinde 35. Ulusal Çocuk Cerrahisi ve 21. Ulusal Çocuk Cerrahisi Hemşireliği Kongresi'ni gerçekleştirmekten mutluluk duyuyoruz.” dedi ve kısaca kongre programlarından bahsetti.

Türkiye Çocuk Cerrahisi Derneği Başkanı Prof. Dr. Orkan Ergün, “Kongrelerimizin bilimsel özelliklerinin yanı sıra sosyal ve kültürel bir yönü de olduğundan her yıl farklı bir şehirde kongre düzenlemeye gayret ediyoruz. Bu yıl düzenlediğimiz kongrede daha önce uygulanmamış olan ‘Uzmanına Soralım’ başlığı altında konusunun uzmanı olan hocalarımız ile katılımcıların çok daha geniş bir kitle halinde tartışabilecekleri interaktif bir bölüm oluşturmaya çalıştık. Bir diğer yeniliğimiz ödüle aday bildirileri bir oturumda toplamak oldu. Bize her türlü desteği verdiği için Sayın Rektörümüze ve Tıp Fakültesi Dekanımıza şükranlarımızı sunarız.” dedi.

Üniversitemiz Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ahmet Muzaffer Demir, “35. Ulusal Çocuk Cerrahisi ve 21. Ulusal Çocuk Cerrahisi Hemşireliği Kongresi'ne ev sahipliği yaptığımız için Üniversitemiz adına büyük mutluluk ve onur duyuyorum. Türkiye Çocuk Cerrahisi Derneği Yönetim Kuruluna bu kongrenin ev sahipliğini yapma fırsatı sunduğu için çok teşekkür ederim. Üniversitemizde ulusal kongre, sempozyum ve toplantıların yapılması hem Üniversitemizin bilimsel imkanlarının tanıtılması hem de Edirne’mizin tanıtılması açısından oldukça önemlidir. Vizyonumla Edirne’yi altı kelimeyle katılımcılara özetlemek isterim. ‘Medeniyet, tarih, hoşgörü, eğlence, lezzet ve zarafetin şehridir.” dedi.

Rektörümüz Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu, “Edirne, pek çok medeniyetlere ev sahipliği yapmış, Osmanlı’yı en iyi anlatan şehir. Osmanlı’ya başkentlik yaptığı uzun yıllarda burada muazzam bir medeniyet kurulmuş. Fatih Sultan Mehmet o yıllarda doğmuş. Edirne, İstanbul'u fethederek çağ kapatıp çağ açmış bir şehir. Medeniyetin tezahürü olarak Üniversitemiz bünyesinde bir Sağlık Müzemiz var. Orada bilime verilen önemi, Şifahanemizde insana verilen değeri, Selimiye’ye bakıldığında sanat ve mühendislikte gidilen yeri, tarihi havasını da teneffüs ederek bulmak mümkün. Büyük işlere tanıklık eden topraklarda yaşamanın getirdiği sorumluluklar var. Üniversitemiz bunun bilinciyle aldığı sorumluluklarla hareket ediyor. 2600’ü yabancı olmak üzere 49000 öğrencimiz var. 2300’ü Balkanlardan olmakla birlikte Ülkemizde en çok Balkan öğrencisinin tercih ettiği Üniversite olmaktan gururluyuz. Balkan Üniversiteler Birliğinin kalıcı Genel Sekreterliği Üniversitemizdedir. İmkânları, yetişmiş insan gücü ve 1100 yataklı kapasitesi ile Tıp Fakültemiz, Avrupa’nın ortalarına kadar yüksek kalitede hizmet verebilecek bir sağlık tesisidir. 210 Öğretim Üyemiz ve 116 Profesörümüz ile burada büyük bir güç olarak hizmet veriyoruz. Güzel vesileler ile Çocuk Cerrahisi Ana Bilim Dalı Öğretim Üyelerini, Türkiye Çocuk Cerrahisi ve Çocuk Cerrahisi Hemşireliği Derneklerinin Üyelerini görmekten dolayı mutluluk duyuyoruz.” dedi.

Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Rıdvan Canım, Üniversitemiz ve Edirne’mizin tanıtımı için hazırlanmış olan bir sunum gerçekleştirdi. Dekanımız Prof. Dr. Rıdvan Canım’ın sunumunun ardından oturumlara geçildi.

Resimler

   Tüm Resimleri İndir

Haberler» Tüm Haberler

RUMELİ’YE EN ÇOK HİZMET VEREN EĞİTİM KURUMU: TRAKYA ÜNİVERSİTESİ

Tek Rumeli TV tarafından düzenlenen "Rumeli'nin En'leri 2017" ödül töreni Cemal Reşit Rey Konser Salonu'nda 10 Şubat 2018 tarihinde gerçekleştirildi. Törende Üniversitemiz Rumeli’ye En çok Hizmet Veren Eğitim Kurumu Ödülünü aldı. 500 Sivil Toplum Kuruluşunun davet edildiği, 240 Rumeli Balkan Derneğinin katıldığı 20 kategoride yapılan oylama ile belirlenen Rumeli'ye en çok hizmet eden kişi, kurum ve kurul..

BALKAN ARAŞTIRMALARI ÇALIŞTAYI GERÇEKLEŞTİRİLDİ

İstanbul Üniversitesi, Uluslararası Saraybosna Üniversitesi ve Uluslararası Balkan Üniversitesi iş birliği ve Trakya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu’nun katılımı ile 6 Şubat 2018 tarihinde “Balkan Araştırmaları Çalıştayı” gerçekleştirildi. İstanbul Üniversitesinde gerçekleşen çalıştaya, Rektörümüz Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu, İstanbul Üniversitesi Rektör&u..

MAKEDONYA ÜLKE TANITIM GÜNÜ ETKİNLİĞİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Gençlik Projeleri Destek Programı kapsamında Gençlik Ve Spor Bakanlığının desteği ile Trakya Üniversitesi ve Trakya Uluslararası Öğrenci Derneği tarafından düzenlenen Makedonya Ülke Tanıtım Günü etkinliği 16 Şubat 2018 tarihinde Üniversitemiz Merkez Kütüphanesi’nde gerçekleştirildi. Etkinliğe Rektörümüz Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu, Dış İlişkiler Koordinatörü Doç. Dr. Murat ..

EDİRNE VE İLÇELERİ RESİMLERLE ÖLÜMSÜZLEŞTİ

Trakya Üniversitesi kültür hizmetleri kapsamında kente olan desteğini yeni bir proje ile sürdürüyor. Proje dâhilinde Edirne’nin 9 ilçesi 9 farklı akademisyen gözünden “Edirne Görünümleri” isimli sergi ile tuallere taşındı.  Tarihi ve kültürel varlıkların birikimi ile Ülkemizin önemli kentleri arasında yer alan Edirne’ye bir de sanatçıların gözünden bakı..