2018 AKDENİZ OYUNLARI’NDA TRAKYA ÜNİVERSİTESİ RÜZGARI

İspanya’nın Tarragona şehrinde düzenlenen 18. Akdeniz Oyunları’nda Trakya Üniversitesi rüzgarı esti. 18. Akdeniz Oyunları’nda, Trakya Üniversitesi öğrencisi Efraim Kahraman’ın teknik direktörlüğünü üstlendiği, ülkemiz adına yarışan Kadın Güreş takımımızda yer alan 5 sporcumuzun tamamı finallere kalarak, 4 altın ve 1 gümüş madalya kazandı. Sporculardan Evin Demirhan 50 kg’da, Aysun Erge 53 kg’da, Elif Jale Yeşilırmak 62 kg’da, Buse Tosun 68 kg’da ve Trakya Üniversitesi mezunlarından Bediha Gün 57 kg’da finale kalma başarısını göstererek ülkemize büyük bir gurur yaşattı.

Tarihi bir başarıya imza atan sporcuların teknik direktörü ve daha önce ülkemize ilk kadın dünya güreş şampiyonluğu sevincini yaşatan Yasemin Adar’ın antrenörü Trakya Üniversitesi öğrencisi Efraim Kahraman, Trakya Üniversitesi ailesinin bir üyesi olmaktan duyduğu mutluluğu dile getirerek, kadın güreşinin yaygınlaşması amacıyla çalışmaktan ve sporcularla birlikte ülkemizin bayrağını dünyanın dört bir yanında dalgalandırmaktan gurur duyduğunu ifade etti.

Bu içerik 05 Temmuz 2018 tarihinde yayınlandı ve toplam 832 kez okundu.

Resimler

   Tüm Resimleri İndir

Diğer Haberler» Tüm Haberler

YENİ TRAKYA ÜNİVERSİTESİ’NDE “MİRASIMIZIN İZİNDE: BALKANLAR’DA TÜRKLER” PANELİ

Trakya Üniversitesi’nin ev sahipliğinde, TBMM Başkanvekili Prof. Dr. Mustafa Şentop ve KADEM Başkanı Dr. Saliha Okur Gümrükçüoğlu’nun yanı sıra Türkiye ve Balkanlar’ın siyaset, akademi ve sivil toplum alanında önde gelen isimlerinin katılımıyla, Trakya Üniversitesi ve KADEm Tekirdağ Temsilciliği iş birliğinde gerçekleştirilen “Mirasımızın İzinde: 1. Balkan-Türk Kadın Çalıştayı” ka..

BALKAN TÜRK KADINLARI TRAKYA ÜNİVERSİTESİ’NDE BULUŞTU...

“Mirasımızın İzinde: 1. Balkan-Türk Kadın Çalıştayı”, TBMM Başkanvekili Prof. Dr. Mustafa Şentop’un katılımıyla Edirne’de gerçekleştirildi. Trakya Üniversitesi ile Kadın ve Demokrasi Derneği (KADEM) Tekirdağ Temsilciliği işbirliğinde düzenlenen “Mirasımızın İzinde: 1. Balkan-Türk Kadın Çalıştayı”, 16 Şubat 2019’da Trakya Üniversitesi ev sahipliğinde, Edirne’de gerçek..

TRAKYA ÜNİVERSİTESİ ve KADEM TEKİRDAĞ TEMSİLCİLİĞİ’NDEN “MİRASIMIZIN İZİNDE: 1. BALKAN-TÜRK KADIN ÇALIŞTAYI”

Trakya Üniversitesi, KADEM Tekirdağ Temsilciliği’nin iş birliği ile hayata geçirilen ve Balkanlar’daki soydaş kadınların sorunlarına çözüm önerileri sunulması amaçlanan “Mirasımızın İzinde: 1. Balkan-Türk Kadın Çalıştayı” etkinliğine ev sahipliği yapacak. Trakya Üniversitesi Balkan Kongre Merkezi’nde, 16 Şubat 2019 Cumartesi günü gerçekleşecek etkinlikte, TBMM Başkanveki..

TRAKYA ÜNİVERSİTESİ’NDEN SOSYAL ÇOCUK AKADEMİSİ…

Trakya Üniversitesi’nin Gönül Elçileri-Geleceğim Sensin projesi kapsamında, Trakya Üniversitesi Devlet Konservatuvarı’nda müzik eğitimi almaya devam eden ve kısa bir süre önce Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde bir konser veren Edirneli ilk ve ortaokul öğrencileri, Trakya Üniversitesi tarafından düzenlenen “Sosyal Çocuk Akademisi” kapsamındaki “gastronomi” ve “mimarlık&rd..