10 KASIM ATATÜRK’Ü ANMA PROGRAMI

Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün aramızdan ayrılışının 79. yılı sebebiyle 10 Kasım 2017 tarihinde Üniversitemizde iki ayrı 10 Kasım Atatürk’ü Anma Töreni gerçekleştirildi. Ayşekadın Yerleşkesi’nde gerçekleştirilen ilk törene Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mümin Şahin, akademisyenler, idari personel ve öğrenciler katıldı.

Bu yıl Üniversitemiz Eğitim Fakültesi tarafından düzenlenen tören Atatürk Anıtına Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mümin Şahin tarafından çelenk konulması ile başladı. Siren sesi ile başlayan Saygı Duruşunun ardından İstiklal Marşı okundu.

Törende Eğitim Fakültesi Türkçe ve Sosyal Bilimler Eğitimi öğrencilerinden Kübra Gül “Atatürk’ü Duymak”, Kadir Gönül ise “Mustafa Kemal’in Gök Yazıları” isimli şiiri okudu. Şiirlerin ardından Atatürk İlkeleri ve İnkılâp Tarihi Okutmanı Hasan Ali Cengiz, Atatürk’ün liderlik özellikleri ile ilgili bir konuşma gerçekleştirdi.

Tıp Fakültesi Dekanlığı tarafından Menza Binası önünde gerçekleştirilen ikinci törene Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Osman Nuri Hatipoğlu, Tıp Fakültesi Dekan Vekili Prof. Dr. H. Ahmet Tezel ile akademisyenler katıldı.

Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Osman Nuri Hatipoğlu’nun Atatürk Büstü’ne çelenk koymasıyla başlayan program Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’yla devam etti.  

Törende bir konuşma gerçekleştiren Tıp Fakültesi Dekan Vekili Prof. Dr. H. Ahmet Tezel “Bugün 10 Kasım 1938’de ölümsüzlüğe yol alan başta Cumhuriyet olmak üzere bizlere sunduğu eşsiz eserleriyle tüm dünyanın gözünde her gün biraz daha devleşen büyük önder Gazi M. Kemal Atatürk’ü anmak için bir aradayız.” dedi. Prof. Dr. H. Ahmet Tezel konuşmasına Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün “Benim naçiz vücudum, bir gün elbet toprak olacaktır. Ancak Türkiye Cumhuriyeti, ilelebet payidar kalacaktır.” sözüyle son verdi.

Ardından günün anlam ve önemiyle ilgili Trakya Üniversitesi Atatürk İlkeleri ve İnkılap Tarihi Okutmanı Tarık Sarıoğlu bir konuşma gerçekleştirdi. Konuşmanın ardından program sona erdi. 

Bu içerik 10 Kasım 2017 tarihinde yayınlandı ve toplam 1146 kez okundu.

Resimler

   Tüm Resimleri İndir

Diğer Haberler» Tüm Haberler

RUMELİ’YE EN ÇOK HİZMET VEREN EĞİTİM KURUMU: TRAKYA ÜNİVERSİTESİ

Tek Rumeli TV tarafından düzenlenen "Rumeli'nin En'leri 2017" ödül töreni Cemal Reşit Rey Konser Salonu'nda 10 Şubat 2018 tarihinde gerçekleştirildi. Törende Üniversitemiz Rumeli’ye En çok Hizmet Veren Eğitim Kurumu Ödülünü aldı. 500 Sivil Toplum Kuruluşunun davet edildiği, 240 Rumeli Balkan Derneğinin katıldığı 20 kategoride yapılan oylama ile belirlenen Rumeli'ye en çok hizmet eden kişi, kurum ve kurul..

BALKAN ARAŞTIRMALARI ÇALIŞTAYI GERÇEKLEŞTİRİLDİ

İstanbul Üniversitesi, Uluslararası Saraybosna Üniversitesi ve Uluslararası Balkan Üniversitesi iş birliği ve Trakya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu’nun katılımı ile 6 Şubat 2018 tarihinde “Balkan Araştırmaları Çalıştayı” gerçekleştirildi. İstanbul Üniversitesinde gerçekleşen çalıştaya, Rektörümüz Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu, İstanbul Üniversitesi Rektör&u..

ÖĞRETİM ÜYELERİMİZDEN MAKEDONYA ÜSKÜP’TE SERGİ

Makedonya’nın Üsküp şehrinde yer alan Üsküp Kiril Metodi Üniversitesi’nin daveti ile Kulturnu Informativen Centar Sergi Salonun’da gerçekleştirilecek olan Trakya Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Öğretim üyelerinden Yrd. Doç. Ayhan Çetin’e ait ‘Explosion’ isimli kişisel resim sergisi ile Yrd. Doç. Dr. Ersan Sarıkahya’ya ait ‘Exhaustion’ isimli kişisel gra..

“TRAKYA BÖLGESİNDE BULUNAN ÜNİVERSİTELER ULUSLARARASI ÖĞRENCİ ÇALIŞTAYI” GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Trakya Üniversitesi, Namık Kemal Üniversitesi ve Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi iş birliği ile Üniversitemiz ev sahipliğinde 05 Şubat 2018 tarihinde “Trakya Bölgesinde Bulunan Üniversiteler Uluslararası Öğrenci Çalıştayı” gerçekleştirildi. Üniversitemiz Dış İlişkiler Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürlüğü toplantı salonunda gerçekleştirilen çalıştaya, Üniver..

Etkinlikler» Tüm Etkinlikler

13
Şub
"EDİRNE GÖRÜNÜMLERİ" SERGİSİ

90 yıla yakın bir süre Osmanlı İmparatorluğu'na başkentlik yapmış, Osmanlı mimarisini doruk noktasına taşıyan görkemli dini yapıları ve sivil mimarlık örnekleri ile ön plana çıkmış olan Edirne, tarihi ve kültürel varlıkların birikimi ile Türkiye’nin en önemli kentleri arasında yer alır. Aynı zamanda coğrafi konumu nedeniyle Türkiye’nin Avrupa’ya açılan kapısı niteliğindedir. Uzun yıllardır ..