GDG EDİRNE DEVFEST 2017

Üniversitemiz Sağlık Kültür Spor Daire Başkanlığı bünyesinde faaliyet gösteren Trakya Üniversitesi Bilişim ve Teknoloji Topluluğu tarafından organize edilen GDG Edirne DevFest 2017 16 Aralık 2017 tarihinde Balkan Kongre Merkezi’nde gerçekleştirildi. Etkinliğe öğretim üyeleri ve öğrenciler katıldı.

Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’yla başlayan program Trakya Üniversitesi Bilişim ve Teknoloji Topluluğu Başkanı Ahmet Can Ergiyen’in konuşmasıyla devam etti. Ahmet Can Ergiyen dünyada birçok ülkede gerçekleştirilen GDG etkinliklerinden söz etti. Bilişim ve Teknoloji Topluluğu üyeleriyle birlikte yaptıkları workshoplardan da bahseden Ahmet Can Ergiyen, bu yıl ilk defa "Study Jam" etkinliği gerçekleştireceklerini de sözlerine ekledi.

Üniversitemiz Mühendislik Fakültesi Bilgisayar Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Cem Taşkın “Android Must Have Libraries” adlı sunumunu gerçekleştirdi. Gümrük giriş çıkışlarında kullanılan Barkod Geçiş Sistemi’nden ve TÜBİTAK’ın elektrikli araç projesinde yer alan araçtan bahseden Yrd. Doç. Dr. Cem Taşkın, demo bir uygulama yazarak sunumuna son verdi.

Bilişim ve Teknoloji Topluluğu üyelerinden Furkan Alkan ve Yrd. Doç. Dr. Cem Taşkın hediye ve sertifika takdim etti.

Barış Yesugey, Erol Kabadayı, Kader Sucuk, Nazlı Temur, Türerkan İnce, Yusuf Zeren, Timuçin Dursun, Sercan Yusuf, Ozan Türcan ve Burak Keleş’in konuşmalarıyla program sona erdi. 

Resimler

   Tüm Resimleri İndir

Haberler» Tüm Haberler

SULTAN II. BAYEZİD KÜLLİYESİ SAĞLIK MÜZESİ ULUSAL BASININ GÜNDEMİNDEN DÜŞMÜYOR

Üniversitemiz bünyesinde 21 yıldır ziyaretçilerini ağırlayan ve dünyanın en prestijli müzecilik ödüllerinden birinin sahibi olan Sultan II. Bayezid Külliyesi Sağlık Müzesi, 05 Mayıs 2018 tarihinde rekorlarına bir yenisini daha ekleyerek bir günde 7.500 ziyaretçiyi ağırlamıştı. Her yıl ziyaretçi sayısını istikrarlı bir şekilde artıran, şehrimize gün geçtikçe daha fazla turist kazandıran Sul..

TRAKYA ÜNİVERSİTESİ ŞEHİT RESSAM HASAN RIZA GÜZEL SANATLAR MESLEK YÜKSEKOKULU MEZUNİYET TÖRENİ

Trakya Üniversitesi Şehit Ressam Hasan Rıza Güzel Sanatlar Meslek Yüksekokulu Mezuniyet Töreni, 21 Mayıs 2018’de Balkan Kongre Merkezi’nde gerçekleştirildi. Törene, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mümin Şahin, Mühendislik Fakültesi Dekan Vekili Prof. Dr. Yılmaz Çan, İpsala Teknik Meslek Yüksekokulu Müdürü ve MEYOK Koordinatörü Dr. Öğretim Üyesi Hayati Arda, Teknik Bilimler Meslek..

BOSNA-HERSEK İSTANBUL BAŞKONSOLOSU ÜNİVERSİTEMİZİ ZİYARET ETTİ

Bosna-Hersek İstanbul Başkonsolosu Began Muhic, 14 Mayıs’ta, Rektörümüz Prof. Dr. Erhan Tabakoglu’nu makamında ziyaret etti. Ziyarette, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Cem Uzun, Trakya Üniversitesi Balkan Dilleri ve Edebiyatları Bölüm Başkanı Prof. Dr. İlker Alp, Öğretim Üyesi Seda Taş ve Öğretim Görevlisi Enes Turbic yer aldı. İki ülke arasındaki özellikle ekonomi ve eğitim alanlarında atılan adımlar v..

KEŞAN MESLEK YÜKSEKOKULU’NDA MEZUNİYET TÖRENİ

Trakya Üniversitesi Keşan Meslek Yüksekokulu 2017-2018 Akademik Yılı mezuniyet töreni, 11 Mayıs 2018’de, Keşan Meslek Yüksekokulu bahçesinde gerçekleştirildi. Törene Keşan Kaymakamı Nuri Özder, Keşan Belediye Başkanı Op. Dr. Mehmet Özcan, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Osman Nuri Hatipoğlu, Keşan Meslek Yüksekokulu Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Süleyman Kök, Yusuf Çapraz Uygulamalı B..

Etkinlikler» Tüm Etkinlikler