Bilgisayar Uygulama ve Araştırma Merkezi

Kuruluş Tarihi ve Yasası : Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı Yürütme Kurulunun 07.03.1989 tarihli toplantısında Trakya Üniversitesi Rektörlüğü bünyesinde "Bilgisayar Uygulama ve Araştırma Merkezi" kurulması 2547 sayılı Kanunun 2880 sayılı Kanunla değişik 7/d-2 maddesi uyarınca uygun görülmüştür. Merkez Yönetmeliği 11.09.1993 tarihli 21695 sayılı Resmi Gazete'de yayınlanmıştır.
Yerleşim Durumu : Trakya Üniversitesi Tıp Fakültesi Dekanlığı binasında Bilgi İşlem Daire Başkanlığı ile aynı fiziki mekanı kullanmaktadır.

Kuruluş Amacı : Trakya Bölgesinde bilgisayar uygulamaları ve araştırmaları yapmak, bilgisayar kullanmak isteyen her düzeyde ticaret, sanayi ve devlet kuruluşlarına danışmanlık, uygulama programları yazılım hizmeti verilmesi, bilgisayar konusunda öğrenim görmemiş kişiler için bilgisayar programcılığı, bilgisayar operatörlüğü kursları açmak, Trakya Bölgesinde bilgisayar konusunda akademik düzeydeki ihtiyaçlara cevap vermek.

MERKEZ MÜDÜRÜ

YRD.DOÇ.DR. AYDIN CARUS


YÖNETİM KURULU


DANIŞMA KURULU

Prof.Dr.Okan ÇALIYURT                        Tıp Fakültesi
Prof.Dr. Seyfettin DALGIÇ                     Fen Fakültesi
Doç.Dr. Ahmet Altuğ ÇİLİNGİR             Diş Hekimliği Fakültesi
Doç.Dr. Ahmet ATAKİŞİ                          İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi
Doç.Dr. Cem ÇUHADAR                          Eğitim Fakültesi
Yrd.Doç.Dr Deniz TAŞKIN                      Mühendislik Fakültesi
Yrd.Doç.Dr. Elvan BAKAR                       Eczacılık Fakültesi
Yrd.Doç.Dr. M.Necip YILMAZ                 İlahiyat Fakültesi      
Yrd.Doç.Dr. Emre ATILGAN                    Sağlık Bilimleri Fakültesi
Öğr.Gör. Murat Saeçkin PUYAN            Mimarlık Fakültesi
Öğr.Gör. İlter ALKAN                               Güzel Sanatlar Fakültesi
Arş.Gör. Soner TURSUN                          Edebiyat Fakültesi

 


Resmi Adresi :
Trakya Üniversitesi


          Posta Adresi  : Trakya Üniversitesi 22030 Edirne/TÜRKİYE


         Telefon           : 0 284 226 12 17 (1405)


         Faks                : 235 14 64

Haberler» Tüm Haberler

20. YÜZYILIN SON SOYKIRIMI: SREBRENİTSA KONFERANSI VE 100 KARİKATÜRLE SREBRENİTSA SOYKIRIMI SERGİSİ

Üniversitemiz Balkan Araştırma Enstitüsü tarafından Srebrenitsa Soykırımının 22. Yılı anısına düzenlenen 20. Yüzyılın Son Soykırımı: Srebrenitsa Konferansı ve 100 Karikatürle Srebrenitsa Soykırımı Sergisi 13 Temmuz 2017 tarihinde Balkan Kongre Merkezinde düzenlendi. Sergi açılışına ve konferansa Vali Yardımcısı Beyazıt Tanç, Rektör Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu, Dışişleri Bakanlığı Edirne Temsilcisi Büy&uum..

YENİ ENDONEZYA CUMHURİYETİ İSTANBUL BAŞKONSOLOSU HERRY SUDRADJAT’DAN ZİYARET

Endonezya Cumhuriyeti İstanbul Başkonsolosu Herry Sudradjat ve beraberindeki heyet 19 Temmuz 2017 tarihinde Rektörümüz Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu’nu makamında ziyarette etti. Bilimsel ve kültürel konuların ele alındığı görüşmede Rektörümüz Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu “Endonezya 260 milyon nüfusu, dünyanın en büyük 16. ekonomisine sahip dost ve kardeş bir Ülke. Bizi birbirimize bağlayan tarihi bağla..

YENİ 15 TEMMUZ DESTANI: 15 TEMMUZ’DA NE OLDU? ANMA PROGRAMI GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Üniversitemiz ve Kredi Yurtlar Kurumu Edirne İl Müdürlüğü tarafından gerçekleştirilen “15 Temmuz Destanı: 15 Temmuz’da Ne Oldu?” adlı Anma Programı 18 Temmuz 2017 tarihinde Balkan Kongre Merkezi’nde gerçekleştirildi. Eğitim Fakültesi Dekan Vekili Prof. Dr. Rıdvan Canım’ın konuşmacı olduğu programa Üniversitemiz Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mümin Şahin, Kredi ve Yurtlar Kurumu Edirne İl M&u..