Bilgisayar Uygulama ve Araştırma Merkezi

Kuruluş Tarihi ve Yasası : Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı Yürütme Kurulunun 07.03.1989 tarihli toplantısında Trakya Üniversitesi Rektörlüğü bünyesinde "Bilgisayar Uygulama ve Araştırma Merkezi" kurulması 2547 sayılı Kanunun 2880 sayılı Kanunla değişik 7/d-2 maddesi uyarınca uygun görülmüştür. Merkez Yönetmeliği 11.09.1993 tarihli 21695 sayılı Resmi Gazete'de yayınlanmıştır.
Yerleşim Durumu : Trakya Üniversitesi Tıp Fakültesi Dekanlığı binasında Bilgi İşlem Daire Başkanlığı ile aynı fiziki mekanı kullanmaktadır.

Kuruluş Amacı : Trakya Bölgesinde bilgisayar uygulamaları ve araştırmaları yapmak, bilgisayar kullanmak isteyen her düzeyde ticaret, sanayi ve devlet kuruluşlarına danışmanlık, uygulama programları yazılım hizmeti verilmesi, bilgisayar konusunda öğrenim görmemiş kişiler için bilgisayar programcılığı, bilgisayar operatörlüğü kursları açmak, Trakya Bölgesinde bilgisayar konusunda akademik düzeydeki ihtiyaçlara cevap vermek.

MERKEZ MÜDÜRÜ

YRD.DOÇ.DR. AYDIN CARUS


YÖNETİM KURULU


DANIŞMA KURULU

Prof.Dr.Okan ÇALIYURT                        Tıp Fakültesi
Prof.Dr. Seyfettin DALGIÇ                     Fen Fakültesi
Doç.Dr. Ahmet Altuğ ÇİLİNGİR             Diş Hekimliği Fakültesi
Doç.Dr. Ahmet ATAKİŞİ                          İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi
Doç.Dr. Cem ÇUHADAR                          Eğitim Fakültesi
Yrd.Doç.Dr Deniz TAŞKIN                      Mühendislik Fakültesi
Yrd.Doç.Dr. Elvan BAKAR                       Eczacılık Fakültesi
Yrd.Doç.Dr. M.Necip YILMAZ                 İlahiyat Fakültesi      
Yrd.Doç.Dr. Emre ATILGAN                    Sağlık Bilimleri Fakültesi
Öğr.Gör. Murat Saeçkin PUYAN            Mimarlık Fakültesi
Öğr.Gör. İlter ALKAN                               Güzel Sanatlar Fakültesi
Arş.Gör. Soner TURSUN                          Edebiyat Fakültesi

 

ÖĞRETİM ELEMANI DURUMU

Bölümü Sınıfı Ünvanı Adedi Adı/Adları
Akademik Öğretim Üyesi   Merkez Müdürü  1   Yrd. Doç. Dr. Altan MESUT

Resmi Adresi : Trakya Üniversitesi


          Posta Adresi  : Trakya Üniversitesi 22030 Edirne/TÜRKİYE


         Telefon           : 0 284 226 12 17 (1405)


         Faks                : 235 14 64

Haberler» Tüm Haberler

YENİ 23 NİSAN REKTÖRÜ TRAKYA ÜNİVERSİTESİNDE UZAY ÇALIŞMALARINI BAŞLATIYOR

Üniversitemiz Anaokulu öğrencileri 21 Nisan 2017 tarihinde Rektörümüz Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu’nu makamında ziyaret etti. 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kapsamında gerçekleşen ziyarette Rektörümüz çocuklar ile sohbet ederek hediyeler dağıttı.Rektörümüzün sorduğu bilmeyece doğru cevap vererek Rektörlük koltuğuna oturan öğrencimiz astronot olmak istediğini ifade etti. &O..

YENİ SAĞLIK MÜZESİNİN 20. YILI KONSER VE SERGİ İLE KUTLANDI

Üniversitemiz Sultan II. Bayezid Külliyesi Sağlık Müzesinin kuruluşunun 20. Yıldönümü dolayısıyla 23 Nisan 2017 tarihinde Sultan II. Bayezid Külliyesi Sağlık Müzesinde konser ve sergi düzenlendi. Etkinliğe Edirne Valisi Günay Özdemir, Rektör Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu ile sanatseverler katıldı. Üniversitemiz II. Bayezid Külliyesi Sağlık Müzesinin kuruluşunun 20. yıldönümüne özel bir hat ..

BOSNA - HERSEK'TEN REKTÖRÜMÜZE ZİYARET

Üniversitemizce Mevlana Değişim Programı kapsamında yürütülmekte olan öğrenci ve öğretim elemanları değişimi çerçevesinde Üniversitemize gelen  Saraybosna  Üniversitesi ( Bosna-Hersek) Boşnak Dili Ve Edebiyatı Bölüm Başkanı  Prof.Dr. Sanjin Kodric ve Mostar- Dzemal Bijedic Üniversitesi  (Bosna -Hersek) Boşnak Dili ve Edebiyatı Bölümü Öğretim Üyesi Doç..

PROF. DR. NURETTİN AYDOĞDU’NUN BAŞARISI

Üniversitemiz Öğretim Üyesi Prof. Dr. Nurettin Aydoğdu, TÜBİTAK Bilim İnsanı Destek Programları Başkanlığı bünyesinde 26-30 Nisan 2017 tarihleri arasında gerçekleştirilecek olan “Sağlık Bilimleri Alanında 2237 Araştırma Projesi Hazırlama Eğitimi”nde eğitimci olarak yer alacak. Konu ile ilgili olarak bilgi veren Rektörümüz Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu hocamızı tebrik ederek “Üniversitemiz akademisyenlerinin ..