Bilgisayar Uygulama ve Araştırma Merkezi

Kuruluş Tarihi ve Yasası : Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı Yürütme Kurulunun 07.03.1989 tarihli toplantısında Trakya Üniversitesi Rektörlüğü bünyesinde "Bilgisayar Uygulama ve Araştırma Merkezi" kurulması 2547 sayılı Kanunun 2880 sayılı Kanunla değişik 7/d-2 maddesi uyarınca uygun görülmüştür. Merkez Yönetmeliği 11.09.1993 tarihli 21695 sayılı Resmi Gazete'de yayınlanmıştır.
Yerleşim Durumu : Trakya Üniversitesi Tıp Fakültesi Dekanlığı binasında Bilgi İşlem Daire Başkanlığı ile aynı fiziki mekanı kullanmaktadır.

Kuruluş Amacı : Trakya Bölgesinde bilgisayar uygulamaları ve araştırmaları yapmak, bilgisayar kullanmak isteyen her düzeyde ticaret, sanayi ve devlet kuruluşlarına danışmanlık, uygulama programları yazılım hizmeti verilmesi, bilgisayar konusunda öğrenim görmemiş kişiler için bilgisayar programcılığı, bilgisayar operatörlüğü kursları açmak, Trakya Bölgesinde bilgisayar konusunda akademik düzeydeki ihtiyaçlara cevap vermek.

MERKEZ MÜDÜRÜ

YRD.DOÇ.DR. AYDIN CARUS


YÖNETİM KURULU


DANIŞMA KURULU

Prof.Dr.Okan ÇALIYURT                        Tıp Fakültesi
Prof.Dr. Seyfettin DALGIÇ                     Fen Fakültesi
Doç.Dr. Ahmet Altuğ ÇİLİNGİR             Diş Hekimliği Fakültesi
Doç.Dr. Ahmet ATAKİŞİ                          İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi
Doç.Dr. Cem ÇUHADAR                          Eğitim Fakültesi
Yrd.Doç.Dr Deniz TAŞKIN                      Mühendislik Fakültesi
Yrd.Doç.Dr. Elvan BAKAR                       Eczacılık Fakültesi
Yrd.Doç.Dr. M.Necip YILMAZ                 İlahiyat Fakültesi      
Yrd.Doç.Dr. Emre ATILGAN                    Sağlık Bilimleri Fakültesi
Öğr.Gör. Murat Saeçkin PUYAN            Mimarlık Fakültesi
Öğr.Gör. İlter ALKAN                               Güzel Sanatlar Fakültesi
Arş.Gör. Soner TURSUN                          Edebiyat Fakültesi

 

ÖĞRETİM ELEMANI DURUMU

Bölümü Sınıfı Ünvanı Adedi Adı/Adları
Akademik Öğretim Üyesi   Merkez Müdürü  1   Yrd. Doç. Dr. Altan MESUT

Resmi Adresi : Trakya Üniversitesi


          Posta Adresi  : Trakya Üniversitesi 22030 Edirne/TÜRKİYE


         Telefon           : 0 284 226 12 17 (1405)


         Faks                : 235 14 64

Haberler» Tüm Haberler

NEVRUZ ŞÖLENİ COŞKUYLA KUTLANDI

Üniversitemizin her yıl geleneksel olarak düzenlediği “Nevruz Şöleni” 21 Mart 2017 tarihinde Bolca Ana Yemekhanesi önünde gerçekleştirildi. Törene Rektör Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Osman Nuri Hatipoğlu, Prof. Dr. Cem Uzun, Prof. Dr. Mümin Şahin ile Dekanlar, Meslek Yüksekokulu Müdürleri, akademisyenler, idari personel ve öğrenciler katıldı. Saygı duruşu ve İstiklal Ma..

TÜRKSOY HALK ÇALGILARI ORKESTRASI NEVRUZ KONSERİYLE BÜYÜLEDİ

Türksoy Halk Çalgıları Orkestrası Nevruz Konseri 23 Mart 2017 tarihinde Balkan Kongre Merkezi’nde gerçekleştirildi. Konsere Rektörümüz Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Osman Nuri Hatipoğlu, akademisyenler, öğrenciler ve sanatseverler katıldı. Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan konserde TÜRKSOY Genel Sekreteri adına TÜRKSOY Azerbaycan Temsilcisi Elçin Gafarlı b..

EVRİM KAŞIKÇI VE BALKAN AKADEMİK ENSEMBLE KONSERİ

14 Mart Tıp Haftası Kutlama Programı kapsamında “Geleneksel Türküler Modern Düzenlemeler” konulu konser 16 Mart 2017 tarihinde Üniversitemiz Devlet Konservatuarı Sanat Eğitim ve Gösteri Merkezi’nde gerçekleştirildi. Konsere Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Cem Uzun, Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ahmet Muzaffer Demir, Konservatuar Müdürü Doç. Ahmet Hamdi Zafer, İl Sağlık Müdürü Dr. Muhsin ..

ÜNİVERSİTEMİZ GÜMÜLCİNE VE İSKEÇE'DE TANITILDI

Üniversitemiz Dış İlişkiler Koordinatörü Doç. Dr. Murat Türkyılmaz, Trakya Üniversitesi Dış İlişkiler Danışmanı Prof. Dr. Hilmi İbar ve Sosyal Bilimler Meslek Yüksek Müdürü Yrd. Doç. Dr. Mustafa Hatipler, Üniversitemize en fazla yabancı uyruklu öğrencinin geldiği Batı Trakya’da Gümülcine Türk Gençler Birliği ve İskeçe Türk Birliğinde Üniversitemizi tanıttılar. ..