Türk Ekonomi Bankası (TEB), “Minik Maker’ler İş Başında” projesi kapsamında, Edirne Bilim Sanayi ve Teknoloji İl Müdürü Salih Akbulut ve Şube Müdürü Mustafa Şahin, KÜSİ İl Temsilcisi ve Trakya Teknopark Yönetim Kurulu Başkan Vekili Yard. Doç. Dr. Oğuzhan Erdem, KOSGEB İl Müdürü Veysel Vural ve Trakya Teknopark Genel Müdürü Barış Kocabıyık Edirneli çocuklarla biraraya geldi..

Üniversitemiz İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Prof. Dr. Fehmi Yıldız Konferans Salonu’nda 15 Kasım 2017 tarihinde Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) Edirne Bölge Müdürlüğünde kurulan Veri Araştırma Merkezi (VAM) tanıtımı ile ilgili olarak “Vam nedir? TÜİK Mikro Verilerine Nasıl Erişilir?” konulu konferans gerçekleştirildi. Konferansa Üniversitemiz İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Dekanı..

Üniversitemiz tarafından ihtiyaç sahibi öğrencilerimize destek olma amacıyla başlatılan ‘Bir Öğrenci De Sen Okut’ kampanyasına Acun Ilıcalı’dan büyük destek geldi. Yaptığı başarılı programlardan ve yardımsever kişiliğinden ötürü halkımızın gönlünde yer etmiş Acun Ilıcalı geçtiğimiz günlerde Yetenek Sizsiniz Türkiye programının çekimleri sebebiyle Üniversitemiz Balkan..

Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından oluşturulan kamu sanayi iş birliğini daha etkin hale getirmeyi hedefleyen Kamu Üniversite Sanayi İş Birliği Portalı Tanıtım Toplantısı 15 Kasım 2017 tarihinde Balkan Kongre Merkezi Senato Salonu’nda gerçekleştirildi. Toplantıya Rektörümüz Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mümin Şahin, dekanlar, müdürler, Bilim Sanayi ve Teknoloji İl Müdürü..

Üniversitemiz 2017 – 2018 Akademik Yılı Açılış Töreni 14 Kasım 2017 tarihinde Balkan Kongre Merkezi'nde gerçekleştirildi. Açılışa Vali Vekili Mustafa Karslıoğlu, Belediye Başkanı Recep Gürkan, Edirne Cumhuriyet Başsavcısı Muhammet Savran, Rektörümüz Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu, Dışişleri Bakanlığı Edirne Temsilcisi Büyükelçi Murat Ahmet Yörük, , Rektör Yardımcılarımız Prof..

Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün aramızdan ayrılışının 79. yılı sebebiyle 10 Kasım 2017 tarihinde Üniversitemizde iki ayrı 10 Kasım Atatürk’ü Anma Töreni gerçekleştirildi. Ayşekadın Yerleşkesi’nde gerçekleştirilen ilk törene Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mümin Şahin, akademisyenler, idari personel ve öğrenciler katıldı. Bu yıl Üniversitemiz Eğitim Fakültesi tarafından düzenlenen ..

Yunus Emre Enstitüsü ile  Londra Kültür Turizm ve Tanıtım Müşavirliğinin iş birliğiyle düzenlenen ve Üniversitemiz İlahiyat Fakültesi öğretim üyesi Yrd. Doç. Dr. Ömer Kasım ve İngiltere’nin eski Bağdat Büyükelçisi Terence Clark’ın hat sanatı eserlerinden oluşan serginin açılışı İngiltere'nin başkenti Londra'daki Yunus Emre Enstitüsünde, Kültür ve Tur..

Üniversitemiz ve Trakya Teknopark, Üniversite Sanayi İş Birliği Merkezleri Platformu (ÜSİMP) tarafından 06 - 07 Kasım 2017 tarihlerinde Harbiye Askeri Müzesinde gerçekleştirilen ÜSİMP Ulusal Patent Fuarı 2017’ye 5 patent ile katılım gösterdi. Üniversite, teknoparklara bağlı Teknoloji Transfer Ofislerinin ve patent araştırma şirketlerinin katıldığı fuarda Üniversitemiz Fen Fakültesi Biyoloji Bölümünden Do..

Trakya Uluslararası Öğrenci Derneği “9 Kasım Azerbaycan Milli Bayrak Günü” dolayısıyla Trakya Üniversitesi Bolcaana Yemekhanesi önünde kutlama programı düzenledi. Etkinliğe Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mümin Şahin, akademisyenler ile Trakya Üniversitesinde öğrenim gören Azerbaycanlı uluslararası öğrenciler başta olmak üzere çok sayıda öğrenci katıldı. Trakya Uluslararası Öğren..

Üniversitemiz Edirne Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulunun düzenlediği “Kariyer ve Sektör Buluşmaları” etkinliği kapsamında 06-07 Kasım tarihlerinde Edirne Sosyal Güvenlik Kurumu Müdürlüğü ile Trakya Gümrük ve Ticaret Bölge Müdürlüğü, Üniversitemiz Turizm ve Otelcilik Uygulama Merkezi’nde konferanslar gerçekleştirildi. Kariyer ve Sektör Buluşmaları etkinliği kapsamında ..

Amerika Missouri Kansas City’deki University of Missouri-Kansas City ile Üniversitemiz arasında 2017 Haziran ayında yapılan protokol gereği Üniversitemiz öğretim elemanları ve öğrencileri Kansas City’de mesleki ya da TOEFL, IELTS, YDS sınavlarına yönelik İngilizce kurslarına katılabileceklerdir. Ayrıca Trakya Üniversitesi ve University of Missouri-Kansas City arasında 2+2 Lisans (2 yıl Trakya Üniversitesi ve 2 yıl University of Misso..

Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi 2017-2018 Akademik Yılı Kültürel Etkinlikler Programı kapsamında Üniversitemiz Devlet Konservatuarı Balkan Senfoni Orkestrası tarafından bir konser verildi. Konsere sanatseverler büyük ilgi gösterdi. Rektörlük Konferans Salonunda gerçekleştirilen konsere Rektör Yardımcısı Prof. Dr. M. İhsan Soysal, Türk Müziği Devlet Konservatuvarı Müdürü Yrd. Doç. Dr. Arda G..