Merkez Kütüphanemiz 2012 yılından beri sürdürülen ve Balkanlarda ilk olma özelliğini taşıyan 7/24 Açık Kütüphane hizmeti ile 2016-2017 Eğitim Öğretim yılında da öğrenciler ve akademisyenler tarafından yoğun ilgi gördü. Bu dönemde 676.178 kullanıcı ziyareti ile Edirne nüfusunun dört katına ulaşılması yaşanan talebi gözler önüne serdi. Bu dönemde ödünç materyal..

Üniversitemiz öğrenci ve personellerine huzurlu ve güzel bir tatil ve dinlenme imkanı sunan Enez Öğrenci Eğitim ve Dinlenme Tesisleri yenilenen odaları ve yükselen standartları ile büyük ilgi çekiyor. Saroz Körfezi’nin eşsiz güzelliklerini bünyesinde barındıran Tesislerimizde bu yıl yapılan çocuk parkı, pinpon masası ve bilardo masası ile konuklarımızın memnuniyeti arttı. Bu yaz döneminde dönemsel o..

2017-2018 Eğitim Öğretim yılı için Trakya Üniversitesi katkı paylarında yabancı uyruklu öğrencilerimizi mutlu edecek bir güncelleme yapıldı. 13 Temmuz 2017 tarihinde yapılan Trakya Üniversitesi Yönetim Kurulunda alınan karar gereği yabancı uyruklu öğrencilerin ödeyecekleri katkı payları YÖK’ün izin vermiş olduğu en düşük seviyeye indirildi. Bu sayede yabancı uyruklu öğrenciler, T.C. uyruklu ö..

Rektörümüz Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu, İslam dünyasında yükseköğretim sistemleri ve üniversiteler arasındaki iş birliğinin geliştirilmesi amacıyla Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın himayelerinde Yükseköğretim Kurulu tarafından İslam üniversiteleri rektörlerinin katılımıyla düzenlenen "İslam Ülkeleri Rektörleri Forumu"na katıldı. "İslam Dünyası Yükseköğretim Alanının..

Ünitercih organizasyonuyla 13-14 Temmuz 2017 Ankara, 16-17-18 Temmuz 2017 İstanbul ve 20-21 Temmuz 2017 tarihlerinde İzmir’de 120 devlet ile vakıf üniversitesinin katılımıyla düzenlenen 2017 Üniversite Tercih Fuarı’na katıldık. Öğrencilerin büyük ilgi gösterdiği standımızı yaklaşık 4000 kişi ziyaret etti. Üniversitemiz ve Edirne hakkında merak ettikleri sorulara yanıt arayan öğrenciler standımızdan olumlu izlenim..

Üniversitemiz Mühendislik ve Mimarlık Fakültesi’nin ilk mezunu Ümit Sadık Altınoluk Rektörümüz Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu’nu 24 Temmuz 2017’de makamında ziyaret etti. Ziyarette Ümit Sadık Altınoluk 1 numaralı Lisans diplomasını beraberinde getirdi. Rektörümüz bu anlamlı ziyarette Üniversitemiz Mühendislik ve Mimarlık Fakültesini Makine Bölümünün ilk mezunu ile birlikte olmaktan ..

Kosova Prizren Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Rame Vataj 20 Temmuz 2017 tarihinde Rektörümüz Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu’nu makamında ziyaret etti. Görüşmede Prof. Dr. Rame Vataj geçtiğimiz günlerde Prag’ta gerçekleştirilen ve Türkiye’den birçok öğrenci derneğinin katıldığı “Doğu ve Batı” konulu konferansın kendileri için öneminden bahsederek bu gibi toplantılar saye..

2017-2018 Eğitim Öğretim Yılı Yurtdışından Öğrenci Kabulü Başvuruları Trakya Üniversitesi Dış İlişkiler Uygulama ve Araştırma Merkezi tarafından 03-14 Temmuz 2017 tarihlerinde kabul edilmiştir. Üniversitemizde geçen yıl 888 olan uluslararası öğrenci kontenjanı bu yıl 1492’ye çıkarıldı. Geçtiğimiz yıllara göre bu Eğitim - Öğretim Yılında Uluslararası Öğrenci alımı ilanına önceki yıll..

Endonezya Cumhuriyeti İstanbul Başkonsolosu Herry Sudradjat ve beraberindeki heyet 19 Temmuz 2017 tarihinde Rektörümüz Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu’nu makamında ziyarette etti. Bilimsel ve kültürel konuların ele alındığı görüşmede Rektörümüz Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu “Endonezya 260 milyon nüfusu, dünyanın en büyük 16. ekonomisine sahip dost ve kardeş bir Ülke. Bizi birbirimize bağlayan tarihi bağla..

Üniversitemiz ve Kredi Yurtlar Kurumu Edirne İl Müdürlüğü tarafından gerçekleştirilen “15 Temmuz Destanı: 15 Temmuz’da Ne Oldu?” adlı Anma Programı 18 Temmuz 2017 tarihinde Balkan Kongre Merkezi’nde gerçekleştirildi. Eğitim Fakültesi Dekan Vekili Prof. Dr. Rıdvan Canım’ın konuşmacı olduğu programa Üniversitemiz Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mümin Şahin, Kredi ve Yurtlar Kurumu Edirne İl M&u..