Edirne İl Müftüsü Emrullah Üzüm ile birlikte Bulgaristan’ın kuzeybatı şehirlerinden gelen din adamları, belediye başkan ve yardımcılarından oluşan heyet 25 Eylül 2017 tarihinde Rektör Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu’nu makamında ziyaret etti. Toplantıya Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Cem Uzun ve Dış İlişkiler Koordinatörü Doç. Dr. Murat Türkyılmaz da katıldı. İki ülke arasında dostluğu ve komşuluk il..

Kamu Üniversite Sanayi İş Birliği Çalışma Grubu Koordinasyon 9. Toplantısı 29 Eylül 2017 tarihine Tekirdağ’da gerçekleştirildi. Programa Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu’nun yanı sıra Tekirdağ Valisi Mehmet Ceylan, Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Osman Şimşek ile Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Bilim ve Te..

Keşan Meslek Yüksekokulu Turizm ve Otel İşletmeciliği Programı tarafından başlatılmış olan ve bu yıl altıncısı gerçekleştirilen, Keşan Meslek Yüksekokulu 6.Geleneksel Aşure Günü Etkinliği, 04 Ekim 2017 Çarşamba günü 13:30-14:30 saatleri arasında Keşan Meslek Yüksekokulu bahçesinde gerçekleştirildi. Etkinliğe Keşan Belediye Başkanı Op. Dr. Mehmet Özcan, Okul Müdürü Yrd. Doç. Dr. S&u..

Üniversitemiz Tıp, İlahiyat, Eğitim, Diş Hekimliği, Eczacılık, Fen Fakülteleri; Uygulamalı Bilimler, Yabancı Diller, Uzunköprü Yüksekokulları, Keşan, İpsala ve Uzunköprü Meslek Yüksekokullarında oryantasyon programları düzenlendi. Bu programlarda 2017-2018 Eğitim Öğretim Yılında kayıt olan öğrencilerimizin Edirne’ye, Üniversitemize ve bölümlerine hızlı bir şekilde uyum sağlaması hedeflendi. Ö..

Uzunköprü Meslek Yüksekokuluna 2017-2018 öğretim yılında yerleşen 1.sınıf öğrencilerine 21 Eylül 2017 tarihinde Meslek Yüksekokulu Konferans Salonu’nda Oryantasyon Programı gerçekleştirildi. Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’nın ardından Üniversitemiz ve Uzunköprü’nün tanıtım videosu izlendi. Uzunköprü Meslek Yüksekokulu Müdürü Yrd. Doç. Dr. İsmail Kılıç b..

Uzunköprü Uygulamalı Bilimler  Yüksekokuluna 2017-2018 öğretim yılında yerleşen 1.sınıf öğrencilerine 21.09.2017 Perşembe günü saat 10:00’da Yüksekokulu Konferans Salonunda Oryantasyon Programı gerçekleştirildi. İşletme Bilgi Yönetimi 4. sınıf öğrencisi Buse Aydıngöz’ün  yaptığı sunum sonrasında Yüksekokul Müdürü Yrd. Doç. Dr. Enver Erdinç Dinçsoy..

Üniversitemizde kalite standartlarının yükseltilmesi çalışmaları devam ediyor. Bu doğrultuda YÖK Yükseköğretim Kalite Kurulundan İstanbul Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mahmut Ak başkanlığında Dokuz Eylül Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Cem Şeref Bediz, Erciyes Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Mürüvvet Başer, Sütçü İmam Üniversitesi Öğretim Üyesi ..

Fen Fakültesine 2017- 2018 Eğitim Öğretim yılında yeni kayıt yaptıran öğrencilerimiz için düzenlenen oryantasyon programı kapsamında Bölüm Başkanlıklarımızda tanışma ve bilgilendirme toplantıları ile şehir gezisi gerçekleştirildi.

İpsala Meslek Yüksekokuluna yeni yerleşen öğrenciler için tanışma ve bilgilendirme toplantısı yapıldı. Toplantı İstiklal marşı ve saygı duruşu ile başladı. Ardından, Trakya Üniversitesi tanıtım filmi sonrasında İpsala Meslek Yüksekokul tanıtım sunumu gösterildi. Sonrasında konuşmalarını yapan İpsala Meslek Yüksekokulu Müdürü Yrd. Doç. Dr. Hayati ARDA, Üniversite, Yüksekokul ve İpsala ilçesi ..

Edebiyat Fakültesi Mütercim-Tercümanlık Almanca/Bulgarca/İngilizce, Eğitim Fakültesi Almanca ve İngilizce Öğretmenliği ve Mühendislik Fakültesi Makine Mühendisliği ve Elektrik-Elektronik Mühendisliği olmak üzere, yabancı dilde eğitim veren programlarda eğitim almak üzere kayıt yaptıran ve Üniversitemiz Yabancı Diller Yüksek Okulunda yabancı dil hazırlık sınıfına başlayan öğrencilerimizin üniversitemi..

Keşan Meslek Yüksekokuluna 2017-2018 öğretim yılında yerleşen I.sınıf öğrencilerine,  21.09.2017 Perşembe günü saat 10:00’da Meslek Yüksekokulu Konferans Salonunda Oryantasyon Programı gerçekleştirildi. Müdür Yardımcısı Öğr.Gör.Dr. Özcan ÇETİNKAYA tarafından yapılan sunumda Müdür/Müdür Yardımcıları, Öğretim Elemanları, Yüksekokul Sekreteri  ve idari personel i..