Türkiye’nin son yıllarda yetiştirdiği dünya çapındaki isimlerden biri, Hidrojen Enerjisi konusunda dünyanın bir numaralı otoritesi ve bilimsel çalışmaları sebebiyle 2000 yılında Nobel’e aday gösterilen Prof. Dr. Turhan Nejat Veziroğlu ve eşi Dr. Ayfer Veziroğlu ile Trakya Üniversitesi’nde temiz enerji teknolojileri ve sürdürülebilirlik çalışmalarının bölgesel bazda geliştirilmesi konularını k..

Başpehlivanlar İsmail Balaban ve Turan Balaban 15 Ağustos 2017 tarihinde Üniversitemiz Rekreasyon Yönetimi Anabilim Dalı Yüksek Lisans Programına başvuru yaptı.Başpehlivanlar başvurunun ardından Rektörümüzü makamında ziyaret etti. Ziyarette Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Cem Uzun, Kırkpınar Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu Müdür Vekili Prof. Dr. Hakan Tuna, Genel Sekreter Yardımcısı V. Uzm. Ahmet Sezgin, Yavuz Sönmez b..

Üniversitemiz 2017 – 2018 Eğitim Öğretim Yılı kayıtlarında renkli görüntüler yaşanıyor. Kayıtların ilk gününde Nalan Şahin Tabakoğlu ve eşi Ahmet Faruk Tabakoğlu Üniversitemize kayıt yaptırdılar. Nalan Şahin Tabakoğlu Üniversitemiz Geleneksel El Sanatları Bölümüne kayıt yaptırırken eşi Ahmet Faruk Tabakoğlu Üniversitemiz Arkeoloji bölümüne kayıt yaptırdı. Konu ile ilgili konuşan Nal..

2017 – 2018 Eğitim Öğretim Yılı öğrenci kayıtları 14 Ağustos 2017 tarihinde Balkan Kongre Merkezinde başladı. Rektörümüz Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mümin Şahin, Genel Sekreter Yardımcısı V. Uzm. Ahmet Sezgin, Genel Sekreter Yardımcısı V. Öğretim Görevlisi Hakan Akıncı kayıt Merkezini ziyaret etti.  İlk Kayıt Rektörümüzden Rektörümüz Prof. Dr. Erha..

Edirne’nin büyük değeri, bilim insanı Yrd. Doç. Dr. Ratip Kazancıgil hayata gözlerini yumdu. Edirne protokolü ve oldukça büyük bir kalabalığın katılımı ile gerçekleşen cenaze töreni öncesinde Üniversitemiz Sultan II. Bayezid Külliyesi Sağlık Müzesi'nde bir anma töreni gerçekleştirildi.Törende Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ahmet Muzaffer Demir, Rektörümüz Prof. Dr..

Rekor başvuru sayısı ile uluslararası öğrencilerin ilk tercihi olan Üniversitemize yerleşmeye hak kazananların  2017-2018 Eğitim Öğretim Yılı öğrenci kayıtları Balkan Kongre Merkezi’nde devam ediyor. Rektör Vekili Prof. Dr. Cem Uzun 09 Ağustos 2017 tarihinde Balkan Kongre Merkezi’ndeki kayıt ofisini ziyaret ederek öğrenci ve veliler ile bir araya geldi.  Rektör Vekili Prof. Dr. Cem Uzun, Diş Hekimliği öğrencisi Kos..

Eğitim amacıyla Üniversitemizde bulunan Makedonya Tetova Üniversitesi öğrencileri Rektör Vekili Prof. Dr. Cem Uzun’u makamında ziyaret etti. Ziyarette Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ahmet Muzaffer Demir, Dekan Yardımcısı Prof. Dr. Mustafa İnan ve Fakülte Sekreteri Serpil Korkmaz da yer aldı. Tetova Üniversitesi Tıp Fakültesinden gelen 14 kişilik öğrenci grubu 03-14 Ağustos 2017 tarihleri arasında Üniversitemiz Tıp Fakü..

İngiltere’nin Walsall şehrinde 04-06 Ağustos 2017 tarihlerinde düzenlenen Uluslararası Görme Engelliler Spor Federasyonu Avrupa Judo Şampiyonası’nda Üniversitemiz Kırkpınar Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu öğrencisi Ecem Taşın, 48. Kg.’da Avrupa 2.’si olarak Ülkemize gümüş madalya getirme başarısını gösterdi.

Hayrabolu Belediye Başkanı Fehmi Altayoğlu, 03 Ağustos 2017 tarihinde Rektörümüz Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu’nu makamında ziyaret etti. Başkan Fehmi Altayoğlu, Rektörümüzü 10-13 Ağustos 2017 tarihleri arasında düzenlenecek 27. Hayrabolu Ayçiçeği Festivali’ne davet etti.

Rekor başvuru sayısı ile uluslararası öğrencilerin ilk tercihi olan Üniversitemize yerleşmeye hak kazananların kayıtları başladı. Kontenjanın artırılarak 1492’ye çıkarıldığı 2017-2018 Eğitim Öğretim Dönemi için 07 Ağustos 2017 tarihinde Balkan Kongre Merkezi’nde başlayan kayıtların ilk gününde yoğunluk yaşanıyor. “Gurbette ilk gün zordur, bizler kolaylaştırmaya hazırız.” sloganıyla uluslarar..

Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Osman N. Hatipoğlu, Mühendislik Fakültesi Dekan V. Prof. Dr. Yılmaz Çan, Sağlık Araştırma ve Uygulama Müdür V. Prof. Dr. Abdullah Taş, Ağız ve Diş Sağlığı Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdür V. Prof. Dr. Özgür Er, Genel Sekreter Yardımcımız Ahmet Sezgin, 04 Ağustos 2017 tarihinde Kalkınma Bakanlığında Müsteşar Yardımcı..