UZUNKÖPRÜ UYGULAMALI BİLİMLER YÜKSEKOKULUNDA GİRİŞİMCİLİK KONFERANSI DÜZENLENDİ

Üniversitemiz Uzunköprü Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu ile Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Dr. İbrahim Bodur Girişimcilik Uygulama ve Araştırma Merkezi iş birliğinde ve Yrd. Doç. Dr. İlknur Eskin organizatörlüğünde "Girişimcilik Dünyası Konferansı" Uzunköprü Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu Konferans Salonu'nda 30 Kasım 2017 tarihinde gerçekleştirildi. 

Konferansa Trakya Üniversitesi Girişimcilik Uygulama ve Araştırma Merkez Müdürü Doç. Dr. Ayhan Aytaç, Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Dr. İbrahim Bodur Girişimcilik Uygulama ve Araştırma Merkez Müdürü Yrd. Doç. Dr. Erdal Aydın, Edirne Ticaret Borsası Meclis Başkanı ve CANKAR Tarım Hayvancılık Ticaret Limited Şirketi Yönetim Kurulu Başkanı Fedai Canım, DECORTIE Limited Şirketi Yönetim Kurulu Başkanı Semih Kavaklıoğlu ile akademisyenler ve öğrenciler katıldı.

Uzunköprü uygulamalı Bilimler Yüksekokulu Müdür V. Yrd. Doç. Dr. E. Erdinç Dinçsoy, konferansın düzenlenmesinde emeği geçenlere ve konuşmacılara teşekkürler ederek başladığı açılış konuşmasıda, girişimciliğin, Ar-Ge’nin ve katma değer yaratmanın önemini vurgulayarak, öğrencilere bu konferanstan maksimum derecede faydalanmaları konusunda tavsiyelerde bulundu ve konferansın tekrarlanması konusundaki temennilerini dile getirdi.

Doç. Dr. Ayhan Aytaç, Üniversite öğrencilerinin yaratıcı, yenilikçi ve projelerini hayata geçirebilen girişimci niteliğe ve beceriye sahip olarak yetişmesini amaçladıkları ve bu doğrultuda projeler yürüttüklerini açıkladı.

Yrd. Doç. Dr. Erdal Aydın, girişimcilik merkezi olarak sektör üniversite işbirlikleri yaptıklarını ve Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi öğrencilerinin anlaşma yaptıkları şirketlerde staj imkanı tanıdıklarını belirtti. Aydın, Trakya Üniversitesi Uzunköprü Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu’nun 10 öğrencisine Çanakkale, İstanbul ve Bursa’da faaliyet gösteren şirketlerde staj imkanı sunacaklarını açıkladı. Aydın, 19 Aralık 2017 tarihinde Çanakkale 18 Mart Üniversitesi’nde yapılacak, Kale Grubu Başkanı ve CEO’su Sayın Zeynep Bodur Okyay’ın konuşmacı olarak katılacağı “ Sürdürülebilir Rekabet İçin Teknoloji, Tasarım ve İnsan” konferansına davet etti.

Fedai Canım, öncelikle iş fikrini oluşturabilmek amacıyla uluslararası ve ulusal işletme örnekleri incelediklerini söyledi. Canım, Edirne’de ilk kez solucan gübresi üretimi yapan bir işletme kurduklarını ve şuanda tarımsal işletmelere yönelik hizmet verecek kapasitede oldukları açıkladı.

Semih Kavaklıoğlu, internet girişimciliğin düşük maliyetli ve daha geniş kitlelere ulaşılması nedeniyle önemini vurguladı. Kavaklıoğlu, internet kullanım oranların artmasıyla birlikte internetten alışverişin arttığını ve bunun internet girişimciliğini desteklediğini belirtti. Kavaklıoğlu, günümüzde en güncel konulardan birinin sanal para Bitcoin olduğunu ama bununla ilgili olumlu ve olumsuz görüşlerin yer aldığını belirtti.

Konferans soru cevap kısmı ile son buldu.

Resimler

   Tüm Resimleri İndir

Haberler» Tüm Haberler

YENİ ÜNİVERSİTEMİZDE "END NOTE" EĞİTİMİ VERİLDİ

Kütüphane ve Dokümantasyon Daire Başkanlığı tarafından 12 Aralık 2017 tarihinde Üniversitemiz Merkez Kütüphane Konferans Salonu’nda bilimsel bilgileri toplama, saklama, paylaşma ile tez/makale yazma, atıf yapma, referans listeleri oluşturma gibi birçok özelliğiyle bilimsel araştırma sürecine yardımcı olan "EndNote" veri tabanı eğitim semineri gerçekleştirildi. Etkinliğe akademisyenler ve öğrenciler katıldı.Trak..

YENİ ÖĞRENCİMİZDEN TÜRKİYE ŞAMPİYONLUĞU

Türkiye Büyükler Judo Şampiyonası 07-08 Aralık 2017 tarihleri arasında Antalya’da yapıldı. 57 ilden 548 sporcu katıldığı şampiyonada Üniversitemiz Edirne Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu Büro Yönetimi ve Yönetici Asistanlığı 2. sınıf öğrencisi Çiğdem Bora 78 kg. Türkiye Şampiyonu oldu.

YENİ TOPLU SES EĞİTİMİNDE TEMEL YAKLAŞIMLAR SEMİNERİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Eğitim Fakültemiz Güzel Sanatlar Eğitimi Bölümü Müzik Eğitimi Ana Bilim Dalı seminer çalışmaları kapsamında 30 Kasım 2017 tarihinde Marmara Üniversitesi Atatürk Eğitim Fakültesi Müzik Eğitimi Ana Bilim Dalı Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Bülent Halvaşi tarafından Toplu Ses Eğitiminde Temel Yaklaşımlar Semineri gerçekleştirildi. Müzik Eğitimi Ana Bilim Dalı öğretim elemanları ve &ou..

YENİ “MİCROSOFT EĞİTİM ÇÖZÜMLERİ VİZYONU” PANELİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Üniversitemiz Eğitim Fakültesi bünyesinde kurulan Eğitim ve Teknoloji Topluluğu tarafından organize edilen “Microsoft Eğitim Çözümleri Vizyonu” paneli 12 Aralık 2017 tarihinde Türkan Sabancı Kültür Merkezi’nde gerçekleştirildi. Panele, Eğitim ve Teknoloji Topluluğu Danışmanı Üniversitemiz Eğitim Fakültesi Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitimi Bölümü Araştırma Görevli..