ÜNİVERSİTEMİZDEN KARADAĞ’A ZİYARET

Trakya Üniversitesi Dış İlişkiler Koordinatörü Doç. Dr. Murat Türkyılmaz ve Trakya Üniversitesi Dış İlişkiler Danışmanı Prof. Dr. Hilmi İbar, Üniversitemiz adına 08-11 Kasım arasında Karadağ’ı ziyaret ederek Karadağ Başbakan Yardımcısı Rafet Husoviç, Ulaştırma Bakanı Osman Nurkovic, Türkiye Podgoritsa Büyükelçisi Serhat Galip, Boşnak Demokratik Birliğinden Edib Saljic, Srednja Skola Gimnaziya Rozaye Okul Müdürü Feyzo Muric, Rozaye Baş İmamı Reyhan Hot ile görüştü.

Görüşmelerde Doç. Dr. Murat Türkyılmaz, Trakya Üniversitesinin Balkanlara çok önem verdiğini ve önümüzdeki dönemlerde uluslararası öğrenci sayımızın on bine çıkararak uluslararası bir üniversite olmayı hedeflediğimizi, bu kapsamda sadece 39 olan Karadağlı öğrenci sayımızın daha da artırmayı istediğimizi ifade etti. Ulaştırma Bakanı Osman Nurkovic ise iki oğlunun yüksek öğrenimini Türkiye’de tamamladığını, kendi ailesinden Çanakkale Savaşı’na giden ve şehit düşen akrabalarının olduğunu, Trakya Üniversitesinde Karadağlı öğrencilerin eğitim alarak ülkelerine donanımlı olarak dönüp hizmet etmelerinden mutlu olacağını ve Trakya Üniversitesinin Karadağ’a gelip temaslar kurup tanıtım yapmasından duyduğu memnuniyeti belirtti.

Türkiye Podgoritsa Büyükelçimiz Serhat Galip’e Trakya Üniversitesinin Balkan Politikası ve Balkanlı öğrenci sayısı arttırmaya yönelik planlarımız hakkında bilgi verildi. Özellikle iki binden fazla Balkan kökenli öğrenciye sahip Üniversitemizde az sayıda Karadağlı öğrencinin olduğu ve bu sayının ivedilikle artırılması gerektiği vurgulandı. Büyükelçimiz Trakya Üniversitesinin Karadağ’a gelmesinin sevindirici olduğunu ve burada Üniversitemize her türlü desteği vermeye hazır olduğunu ifade etti.

Üniversitemiz mezunu Edib Saljic ise Karadağ’da Türkiye Mezunlarının toplandığı bir oluşum içinde olduklarını ifade ederek Üniversitemizin Karadağ’a gelmesinden dolayı Rektörümüz Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu’na teşekkür etti.

Görüşmelerde özellikle Rojaye ve Potporisa’daki başarılı öğrencilerin Trakya Üniversitesine getirilmesi, Trakya Üniversitesi hastanesinde doktorların ve sağlık personelinin staj yaptırılması ve eğitim verilmesi,  Karadağ Üniversitesi (University of Montenegro) ile özellikle lisansüstü düzeyde ortak çalışmalar yapılmaya başlanması, Erasmus ve Mevlana Programların aktif olarak kullanılması konularında görüşmeler yapıldı.

Bu içerik 17 Kasım 2017 tarihinde yayınlandı ve toplam 354 kez okundu.

Resimler

   Tüm Resimleri İndir

Diğer Haberler» Tüm Haberler

YENİ ÜNİVERSİTEMİZDE "END NOTE" EĞİTİMİ VERİLDİ

Kütüphane ve Dokümantasyon Daire Başkanlığı tarafından 12 Aralık 2017 tarihinde Üniversitemiz Merkez Kütüphane Konferans Salonu’nda bilimsel bilgileri toplama, saklama, paylaşma ile tez/makale yazma, atıf yapma, referans listeleri oluşturma gibi birçok özelliğiyle bilimsel araştırma sürecine yardımcı olan "EndNote" veri tabanı eğitim semineri gerçekleştirildi. Etkinliğe akademisyenler ve öğrenciler katıldı.Trak..

YENİ ÖĞRENCİMİZDEN TÜRKİYE ŞAMPİYONLUĞU

Türkiye Büyükler Judo Şampiyonası 07-08 Aralık 2017 tarihleri arasında Antalya’da yapıldı. 57 ilden 548 sporcu katıldığı şampiyonada Üniversitemiz Edirne Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu Büro Yönetimi ve Yönetici Asistanlığı 2. sınıf öğrencisi Çiğdem Bora 78 kg. Türkiye Şampiyonu oldu.

YENİ TOPLU SES EĞİTİMİNDE TEMEL YAKLAŞIMLAR SEMİNERİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Eğitim Fakültemiz Güzel Sanatlar Eğitimi Bölümü Müzik Eğitimi Ana Bilim Dalı seminer çalışmaları kapsamında 30 Kasım 2017 tarihinde Marmara Üniversitesi Atatürk Eğitim Fakültesi Müzik Eğitimi Ana Bilim Dalı Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Bülent Halvaşi tarafından Toplu Ses Eğitiminde Temel Yaklaşımlar Semineri gerçekleştirildi. Müzik Eğitimi Ana Bilim Dalı öğretim elemanları ve &ou..

YENİ “MİCROSOFT EĞİTİM ÇÖZÜMLERİ VİZYONU” PANELİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Üniversitemiz Eğitim Fakültesi bünyesinde kurulan Eğitim ve Teknoloji Topluluğu tarafından organize edilen “Microsoft Eğitim Çözümleri Vizyonu” paneli 12 Aralık 2017 tarihinde Türkan Sabancı Kültür Merkezi’nde gerçekleştirildi. Panele, Eğitim ve Teknoloji Topluluğu Danışmanı Üniversitemiz Eğitim Fakültesi Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitimi Bölümü Araştırma Görevli..