ÜNİVERSİTEMİZ BALKAN KÖRLER DANIŞMA KOMİTESİ 25. OLAĞAN TOPLANTISINA EV SAHİPLİĞİ YAPTI

Engelsiz Üniversite vizyonu ile çalışmalarını devam ettiren Üniversitemiz önemli bir etkinliğe ev sahipliği yaptı. Türkiye ve Balkanlardan kırka yakın delegenin oluşturduğu Balkan Körler Danışma Komitesi 25. Olağan Toplantısı 08 Haziran 2017 tarihinde Balkan Kongre Merkezi Senato Salonu’nda gerçekleştirildi. Toplantıya Belediye Başkanı Recep Gürkan, Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu, Türkiye Körler Federasyonu Başkanı Turhan İçli, Balkan Kör Örgütleri Danışma Komitesi Dönem Başkanı Branko Susiç ile Bosna Hersek, Sırbistan, Karadağ, Romanya, Moldova, Bulgaristan ve Yunanistan'dan temsilciler katıldı.

Toplantıda ilk olarak Türkiye Körler Federasyonu Başkanı Turhan İçli bir konuşma gerçekleştirdi. Dünya ve Türkiye’de son yıllarda engellilik sorununun konuşulmaya başlandığı sebebinin de engellilerin örgütlenmesi ve mücadele etmesi olduğunu belirtti.

Balkan Körler Danışma Komitesi Dönem Başkanı Branko Susiç konuşmasında bu toplantıda bulunmaktan duyduğu memnuniyeti ifade etti.

Üniversitemiz Rektörü Erhan Tabakoğlu böyle bir etkinliğe ev sahibi olmaktan duydukları memnuniyeti dile getirerek Üniversite olarak Engelsiz Üniversitesi vizyonu çerçevesinde gerçekleştirdikleri çalışmalardan bahsetti. “Üniversitemizde bir engelli birimi kurduk. Yapılan toplantılar sonucunda yaklaşık 5.000 sayfalık bir rapor ortaya çıktı. Çok yakın bir zamanda tüm kampüsümüz engelli ulaşımına açık bir kampüs olacak. Bütün yollar ve kaldırımlar ulaşılabilir, tüm engeller aşılmış bir üniversite olmak istiyoruz.” diyerek tüm katılımcılara başarılı bir toplantı olması dileğini iletti.

Belediye Başkanı Recep Gürkan Engellilerin önündeki en büyük sorunun ve bu sorunların çözümlerinin yerel yönetim uygulamaları olduğunu ifade ederek çağdaş kent anlayışlarının engelli bir bireyin tek başına gezebileceği kent olduğu fakat Dünya’da böyle bir kentin henüz olmadığını Edirne’yi böyle bir kent haline getirebilme hedefinde olduklarını ve bu hedef doğrultusunda çalıştıklarını ifade etti. 
Bu içerik 09 Haziran 2017 tarihinde yayınlandı ve toplam 480 kez okundu.

Resimler

   Tüm Resimleri İndir

Diğer Haberler» Tüm Haberler

YENİ BAYRAMLAŞMA TÖRENİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Üniversitemiz Bayramlaşma Töreni 23 Haziran 2017 tarihinde Balkan Kongre Merkezi Fuaye Salonu’nda gerçekleştirildi. Törene Rektörümüz Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu, Rektör Yardımcılarımız Prof. Dr. Cem Uzun, Prof. Dr. Mümin Şahin, dekanlar, yüksekokul ve meslek yüksekokulu müdürleri, Genel Sekreter Yardımcıları Uzm. Ahmet Sezgin ve Öğr. Gör. Hakan Akıncı ile akademik ve idari personel katıldı.   B..

YENİ TRAKYA ÜNİVERSİTESİ 2018-2022 DÖNEMİ STRATEJİK PLAN ÇALIŞTAYI GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Üniversitemizin 2018-2022 Dönemi Stratejik Plan Çalıştayı 22 Haziran 2017 tarihinde Balkan Kongre Merkezi Senato Salonu’nda gerçekleştirildi. Çalıştaya Rektör Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Cem Uzun, Uzunköprü Belediye Başkanı Av. Enis İşbilen, Trakya Kalkınma Ajansı Sekreteri Mahmut Şahin, ETSO Meclis Başkanı Mehmet Eren, Üniversitemiz Genel Sekreter Yardımcıları Uzm. Ahmet Sezgin ve &Oum..

YABANCI UYRUKLU ÖĞRENCİ MEMNUNİYETİNDE 4. SIRADAYIZ

Trakya Üniversitesi 2200’i aşkın yabancı uyruklu sayısı ile Türkiye’nin en çok yabancı uyruklu öğrenci kabul eden üniversitelerinden biri olmasının yan sıra verdiği eğitim ve Edirne’nin özellikleri ile de öğrencilerimizden haklı takdir görüyor. Yabancı Uyruklu Öğrenci Memnuniyeti Araştırması (YÖMA) 2017’nin açıklanan sonuçlarına göre Edirne ve Trakya Üniversitesi öğ..

MEZUNLARIMIZ İLE İFTARDA BULUŞTUK

Trakya Kalkınma Ajansı ve Üniversitemiz Kariyer Uygulama ve Araştırma Merkezi tarafından düzenlenen “İftar Yemeğinde Mezunlarımız ile Buluşuyoruz” etkinliği 16 Haziran 2017 tarihinde Meriç Kenarı Öğrenci Sosyal Tesislerinde gerçekleştirildi. Etkinliğe Rektör Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mümin Şahin, dekanlar, müdürler ve mezun öğrencilerimiz katıldı. Kariyer Uygulama ve Araştı..