ÜNİVERSİTEMİZ BALKAN KÖRLER DANIŞMA KOMİTESİ 25. OLAĞAN TOPLANTISINA EV SAHİPLİĞİ YAPTI

Engelsiz Üniversite vizyonu ile çalışmalarını devam ettiren Üniversitemiz önemli bir etkinliğe ev sahipliği yaptı. Türkiye ve Balkanlardan kırka yakın delegenin oluşturduğu Balkan Körler Danışma Komitesi 25. Olağan Toplantısı 08 Haziran 2017 tarihinde Balkan Kongre Merkezi Senato Salonu’nda gerçekleştirildi. Toplantıya Belediye Başkanı Recep Gürkan, Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu, Türkiye Körler Federasyonu Başkanı Turhan İçli, Balkan Kör Örgütleri Danışma Komitesi Dönem Başkanı Branko Susiç ile Bosna Hersek, Sırbistan, Karadağ, Romanya, Moldova, Bulgaristan ve Yunanistan'dan temsilciler katıldı.

Toplantıda ilk olarak Türkiye Körler Federasyonu Başkanı Turhan İçli bir konuşma gerçekleştirdi. Dünya ve Türkiye’de son yıllarda engellilik sorununun konuşulmaya başlandığı sebebinin de engellilerin örgütlenmesi ve mücadele etmesi olduğunu belirtti.

Balkan Körler Danışma Komitesi Dönem Başkanı Branko Susiç konuşmasında bu toplantıda bulunmaktan duyduğu memnuniyeti ifade etti.

Üniversitemiz Rektörü Erhan Tabakoğlu böyle bir etkinliğe ev sahibi olmaktan duydukları memnuniyeti dile getirerek Üniversite olarak Engelsiz Üniversitesi vizyonu çerçevesinde gerçekleştirdikleri çalışmalardan bahsetti. “Üniversitemizde bir engelli birimi kurduk. Yapılan toplantılar sonucunda yaklaşık 5.000 sayfalık bir rapor ortaya çıktı. Çok yakın bir zamanda tüm kampüsümüz engelli ulaşımına açık bir kampüs olacak. Bütün yollar ve kaldırımlar ulaşılabilir, tüm engeller aşılmış bir üniversite olmak istiyoruz.” diyerek tüm katılımcılara başarılı bir toplantı olması dileğini iletti.

Belediye Başkanı Recep Gürkan Engellilerin önündeki en büyük sorunun ve bu sorunların çözümlerinin yerel yönetim uygulamaları olduğunu ifade ederek çağdaş kent anlayışlarının engelli bir bireyin tek başına gezebileceği kent olduğu fakat Dünya’da böyle bir kentin henüz olmadığını Edirne’yi böyle bir kent haline getirebilme hedefinde olduklarını ve bu hedef doğrultusunda çalıştıklarını ifade etti. 
Bu içerik 09 Haziran 2017 tarihinde yayınlandı ve toplam 571 kez okundu.

Resimler

   Tüm Resimleri İndir

Diğer Haberler» Tüm Haberler

BAŞPEHLİVAN TRAKYA ÜNİVERSİTELİ OLDU

Başpehlivanlar İsmail Balaban ve Turan Balaban 15 Ağustos 2017 tarihinde Üniversitemiz Rekreasyon Yönetimi Anabilim Dalı Yüksek Lisans Programına başvuru yaptı.Başpehlivanlar başvurunun ardından Rektörümüzü makamında ziyaret etti. Ziyarette Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Cem Uzun, Kırkpınar Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu Müdür Vekili Prof. Dr. Hakan Tuna, Genel Sekreter Yardımcısı V. Uzm. Ahmet Sezgin, Yavuz Sönmez b..

RATİP KAZANCIGİL SON YOLCULUĞUNA UĞURLANDI

Edirne’nin büyük değeri, bilim insanı Yrd. Doç. Dr. Ratip Kazancıgil hayata gözlerini yumdu. Edirne protokolü ve oldukça büyük bir kalabalığın katılımı ile gerçekleşen cenaze töreni öncesinde Üniversitemiz Sultan II. Bayezid Külliyesi Sağlık Müzesi'nde bir anma töreni gerçekleştirildi.Törende Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ahmet Muzaffer Demir, Rektörümüz Prof. Dr..

REKTÖRÜMÜZDEN İLK KAYIT

2017 – 2018 Eğitim Öğretim Yılı öğrenci kayıtları 14 Ağustos 2017 tarihinde Balkan Kongre Merkezinde başladı. Rektörümüz Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mümin Şahin, Genel Sekreter Yardımcısı V. Uzm. Ahmet Sezgin, Genel Sekreter Yardımcısı V. Öğretim Görevlisi Hakan Akıncı kayıt Merkezini ziyaret etti.  İlk Kayıt Rektörümüzden Rektörümüz Prof. Dr. Erha..

KARI KOCA TRAKYA ÜNİVERSİTELİ OLDULAR

Üniversitemiz 2017 – 2018 Eğitim Öğretim Yılı kayıtlarında renkli görüntüler yaşanıyor. Kayıtların ilk gününde Nalan Şahin Tabakoğlu ve eşi Ahmet Faruk Tabakoğlu Üniversitemize kayıt yaptırdılar. Nalan Şahin Tabakoğlu Üniversitemiz Geleneksel El Sanatları Bölümüne kayıt yaptırırken eşi Ahmet Faruk Tabakoğlu Üniversitemiz Arkeoloji bölümüne kayıt yaptırdı. Konu ile ilgili konuşan Nal..

Etkinlikler» Tüm Etkinlikler

11
Eyl
KÜLTÜR MİRASI ATÖLYESİ BİR OSMANLI KENTİ: EDİRNE

Not: Katılmak isteyenlerin 15 Ağustos 2017 tarihine kadar özgeçmiş ve portfolyolarını atölye.kultur@gmail.com adresine göndermeleri ve başvuru formunun https://goo.gl/forms/UGdceholKKjXOh1V2 linkinden doldurulması gerekmektedir. Katılımcı listesi 17 Ağustos'ta fb.me/atolye.kultur adresinden duyurulacaktır.

27
Eyl
ORYANTASYON

Düzenleyen Birim: Uzunköprü Uygulamalı Bilimler YüksekokuluTarih: 27 Eylül 2017Saat: 10.30