TÜRKİYE-KORE CUMHURİYETİ İLİŞKİLERİ “DÜNÜ, BUGÜNÜ VE YARINI” KONFERANSI

Trakya Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Uluslararası İlişkiler Bölümü tarafından düzenlenen “Türkiye-Kore Cumhuriyeti İlişkileri Dünü Bugünü Yarını” adlı konferans Üniversitemiz İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İsmail Hakkı İnan Konferans Salon’nda 28 Kasım 2017 tarihinde gerçekleştirildi. Konferansa Kore Cumhuriyeti Büyükelçisi H.E. Yunsoo Cho, akademisyenler, Kore gazileri ve öğrenciler katıldı.

Konferans, Kore Cumhuriyeti Büyükelçisi H.E. Yunsoo Cho tarafından hazırlanan “Kore-Türkiye İlişkileri Büyükelçinin Gözlem ve Önerileri” adlı sunum ile başladı. H.E. Yunsoo Cho “Kore 1950 yılında fakir ve kalkınmamış bir ülkeydi. Bugün dünyada sağlam ekonomiye sahip bir ülke haline geldi. Kore’nin kalkınmasındaki en büyük etkenin Ar&Ge çalışmalarında yapılan iş birliği projelerinin olduğunu söyleyebiliriz. Gelişmemizin temelinde ülkem adına savaşan başta Türk milleti olmak gazilerimizin payı da çok büyük. Bu vesileyle başta Türk Milleti olmak üzere ülkem için savaşan milletlere ve gazilere huzurunuzda teşekkürlerimi iletiyorum.” dedi.

Edirne’nin tarihinden, mimari zenginliklerinden bahseden H.E. Yunsoo Cho, Selimiye Camiisi’ne olan hayranlığını dile getirdi. H.E. Yunsoo Cho, katılımcılara Türkiye’nin sahip olduğu mimari zenginlikleri, bilim insanları ve sanatçılarını tüm dünyaya tanıtmayı görev edinmeleri gerektiğini belirtti.

H.E. Yunsoo Cho “Bildiğiniz üzere Kore’de üretilen birçok araba markası dünyadaki diğer araba markalarıyla rekabete tutuşabiliyor. Çok sayıda Kore şirketi Türkiye’de yatırım gerçekleştirmektedir. Kore’nin marka değeri giderek artıyor. Kore marklarına yöneliş ve tercih çoğalmaktadır. Türkiye’nin de kendi markasını üretebilmesi için özel sektör ile öğrenciler arasında iş birliği çabası içerisinde olmalıdır. Türkiye-Kore ilişkileri endüstri, ticaret ve sanayi sektörleri üzerine kuruludur.” dedi.

Ülkesinin eğitim-öğretim sistem ve anlayışları hakkında da bilgi veren H.E. Yunsoo Cho, öğrencilere ülkelerine faydalı başarılı birer birey olabilmeleri için tavsiyelerde bulundu. H.E. Yunsoo Cho “Sahip olduğunuz değerleri, iyi ve gelişmeye açık yönleri keşfederek kendinizi tanımalısınız.” dedi.

Konuşmasının ardından H.E. Yunsoo Cho’ya İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Dekanı Yardımcısı Doç. Dr. Ayhan Uçak ve Uluslararası İlişkiler Bölüm Başkanı Prof. Dr. Sibel Turan tarafından plaket takdim edildi. 

Bu içerik 29 Kasım 2017 tarihinde yayınlandı ve toplam 390 kez okundu.

Resimler

   Tüm Resimleri İndir

Diğer Haberler» Tüm Haberler

YENİ ÜNİVERSİTEMİZDE "END NOTE" EĞİTİMİ VERİLDİ

Kütüphane ve Dokümantasyon Daire Başkanlığı tarafından 12 Aralık 2017 tarihinde Üniversitemiz Merkez Kütüphane Konferans Salonu’nda bilimsel bilgileri toplama, saklama, paylaşma ile tez/makale yazma, atıf yapma, referans listeleri oluşturma gibi birçok özelliğiyle bilimsel araştırma sürecine yardımcı olan "EndNote" veri tabanı eğitim semineri gerçekleştirildi. Etkinliğe akademisyenler ve öğrenciler katıldı.Trak..

YENİ ÖĞRENCİMİZDEN TÜRKİYE ŞAMPİYONLUĞU

Türkiye Büyükler Judo Şampiyonası 07-08 Aralık 2017 tarihleri arasında Antalya’da yapıldı. 57 ilden 548 sporcu katıldığı şampiyonada Üniversitemiz Edirne Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu Büro Yönetimi ve Yönetici Asistanlığı 2. sınıf öğrencisi Çiğdem Bora 78 kg. Türkiye Şampiyonu oldu.

YENİ TOPLU SES EĞİTİMİNDE TEMEL YAKLAŞIMLAR SEMİNERİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Eğitim Fakültemiz Güzel Sanatlar Eğitimi Bölümü Müzik Eğitimi Ana Bilim Dalı seminer çalışmaları kapsamında 30 Kasım 2017 tarihinde Marmara Üniversitesi Atatürk Eğitim Fakültesi Müzik Eğitimi Ana Bilim Dalı Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Bülent Halvaşi tarafından Toplu Ses Eğitiminde Temel Yaklaşımlar Semineri gerçekleştirildi. Müzik Eğitimi Ana Bilim Dalı öğretim elemanları ve &ou..

YENİ “MİCROSOFT EĞİTİM ÇÖZÜMLERİ VİZYONU” PANELİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Üniversitemiz Eğitim Fakültesi bünyesinde kurulan Eğitim ve Teknoloji Topluluğu tarafından organize edilen “Microsoft Eğitim Çözümleri Vizyonu” paneli 12 Aralık 2017 tarihinde Türkan Sabancı Kültür Merkezi’nde gerçekleştirildi. Panele, Eğitim ve Teknoloji Topluluğu Danışmanı Üniversitemiz Eğitim Fakültesi Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitimi Bölümü Araştırma Görevli..