TRAKYA ÜNİVERSİTESİ YURT DIŞINDAN İKİ SERGİYİ DAHA AĞIRLIYOR

Trakya Resim Bölümü başkanı Yrd. Doç. Kerem İşcanoğlu ve Romanya Ovidius Üniversitesi öğretim görevlisi Sinziana Romanescu işbirliği sonucu getirilen Water-Scape ve Priomordial Elements In Ovidius’s Poetry isimli sergilerin açılışı 06 Eylül 2017 tarihinde Balkan Kongre Merkezinde yapıldı. Açılışta Genel Sekreter Yardımcısı Öğr. Gör. Selim Hakan Akıncı yer aldı.

Açılışta konuşan Resim Bölüm Başkanı Yrd. Doç. Kerem İşcanoğlu "Latin Edebiyatının en büyük şairlerinden Ovidius dizeleri resimlere dönüştü! Karadeniz'in iki yüzü resimler ve Ovidius'un şiirleriyle birleşti. Ovidius Üniversitesi ve Trakya Üniversitesi işbirliğiyle gerçekleştirin etkinlik paralel olarak Romanya'nın  Köstence şehrinde açılacak bir sergiyle Türk tarihinin önemli isimlerini konu edinecek. Ayrıca Köstence'de bu isimlerin kültürümüzde olan önemleri anlatılması için bir grup panel ve konferansta planlanmakta. Kültürlerin birbirini aracısız tanımaları açısında da ayrıca önemli. " dedi.

Sergi 4-10 Eylül tarihleri arasında Trakya Üniversitesi Balkan Kongre Merkezinde açık kalacak. 

Bu içerik 08 Eylül 2017 tarihinde yayınlandı ve toplam 315 kez okundu.

Resimler

   Tüm Resimleri İndir

Diğer Haberler» Tüm Haberler

REKTÖRÜMÜZ İLK EĞİTİM GÜNLERİNDE ÖĞRENCİLERİ YALNIZ BIRAKMADI

Üniversitemizde 2017-2018 Eğitim Öğretim Dönemi 18 Eylül 2017 tarihinde başladı. Üniversite yaşamlarının ilk gününde Rektörümüz Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu öğrencileri yalnız bırakmayarak onlarla bir araya geldi. İlahiyat ve Mimarlık Fakültelerinde düzenlenen uyum programına katılan Rektörümüz öğrencilerle tanıştı. Rektör Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu, öğrencilere “Bugün yeni ..

BURSA MİLLETVEKİLİ DR. MEHMET MÜEZZİNOĞLU'NDAN ZİYARET

Eski Sağlık ve Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Bursa Milletvekili Dr. Mehmet Müezzinoğlu 15 Eylül 2017 tarihinde üniversitemizi ziyaret etti. Ziyarette Edirne Milletvekili Rafet Sezen, Rektörümüz Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Cem Uzun, Prof. Dr. Mümin Şahin, Genel Sekreter Yardımcı Vekilleri Ahmet Sezgin, Öğr. Gör. Hakan Akıncı bulundu.

SAĞLIK MÜZESİ’NDE MEHTER COŞKUSU

Unesco Dünya Kültür Miras Listesi’nde yer alan; bilim, sağlık ve tıp merkezini bir arada bünyesinde bulundurması açısından eşsiz bir örnek olan Üniversitemiz Sultan II. Bayezid Külliyesi Sağlık Müzesi yaşayan müze konseptine uygun olarak sosyal etkinliklere de ev sahipliği yapıyor. 15 Eylül 2017 tarihinde Rektörümüz Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu, Devlet Konservatuvarı Müdürü Doç. Ahmet H..

REKTÖRÜMÜZ ÜNİVERSİTE HASTANELERİ SAĞLIK HİZMETLERİ DEĞERLENDİRME TOPLANTISI KATILDI

Rektörümüz Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu, Ankara’da 12 Eylül 2017 tarihinde YÖK Tıp Sağlık Konseyi çalışmalarına katıldı. Ardından Rektörümüz Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu, YÖK Başkanı Prof. Dr. M. A. Yekta Saraç, YÖK üyeleri ve hastanesi bulunan 45 Üniversite rektörü ile birlikte Sağlık Bakanı Dr. Ahmet Demircan’ı makamında ziyaret etti. Ziyaretin ardından gerçekleştirilen Üni..

Etkinlikler» Tüm Etkinlikler

21
Eyl
ARDA MESLEK YÜKSEKOKULU ORYANTASYON PROGRAMI

Düzenleyen Birim: Arda Meslek Yüksekokulu Tarih: 21.09.2017  Perşembe Saat: 10.30-13.30  Yeni kayıt yapan 1.Sınıf öğrencilerimize yönelik -Üniversitemizin ve Yüksekokulumuzun Tanıtımı -Öğrencilerle Tanışma Toplantısı -22.09.2017 Cuma günü, 10.00’da düzenlenecek Şehir Gezisinde - Karaağaç Yerleşkesi - Sultan II. Beyazıt Külliyesi - Şükrüpaşa Anıtı - Balkan Yerleşkesi