TRAKYA ÜNİVERSİTESİ MERİÇSPOR’DAN İZMİR BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE’YE FARK

Trakya Üniversitesi Meriçspor Türkiye Basketbol 2. Lig B Grubu 15. hafta müsabakasında İzmir Büyükşehir Belediye Spor ile karşılaştı. Play-off için büyük önem taşıyan karşılaşma Mimar Sinan Spor Salonu’nda gerçekleşti. Müsabakaya Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Yener Yörük, İl Emniyet Müdürü Armağan Adnan Erdoğan, takımımızın yönetim kurulu üyelerinden Prof. Dr. Nezih Dağdeviren, Doç. Dr. Atakan Sezer, Genel Sekreter Yardımcısı Ahmet Yence, Adem Yetişken, basın danışmanı Bülent Paçarız (Amıca 63), Üniversitemiz akademik ve idari personeli ile öğrencilerimiz katıldı. Batıkale ve diğer taraftar gruplarının tezahüratları ile salonu hınca hınç dolduran Edirneli basketbolseverler takımımızı maç sonuna kadar desteklediler.

İlk dakikalarda karşılıklı basketler ile başlayan mücadelede oyuncumuz Doğuş Topçu’nun sakatlanmasıyla moraller bozuldu. İlk periyotta dengeli bir oyun anlayışı kabul edildi ve karşılıklı basketlerle 17-13 sona erdi.

İkinci periyotta hücumda ritmini bulamayan takımımız Trakya Üniversitesi Meriçspor savunmada zaman zaman rakibine engel olamadı ve misafir takım İzmir Büyükşehir Belediye Spor ilk devreyi 32-31 önde kapattı.

Üçüncü periyotta üst düzey performans gösteren takımımız Trakya Üniversitesi Meriçspor taraftarında desteğiyle rakibini hücumda ve savunmada zorda bıraktı. Alan savunmasını başarıyla gerçekleştiren takımımız rakibini dış atışlara zorladı. Dış atışlarda düşük yüzde ile oynayan İzmir Büyükşehir Belediye Spor savunmada takımımızın alternatifli ve yüksek yüzdeli hücumları karşısında çözüm üretemeyince fark 25 sayıya ulaştı. Bu periyotta takımımız, rakibinin sadece 2 sayı atmasına müsaade ederek periyodu 59-34 önde tamamladı.

Son periyotta rakibinin skoru lehine çevirmesine müsaade etmeyerek hücumda ve savunmada dengeli bir oyun anlayışı sergileyen takımımız Trakya Üniversitesi Meriçspor karşılaşmayı 68-48 önde tamamladı ve play-off mücadelesini devam ettirdi.

Trakya Üniversitesi Meriçspor: Arslan Terzi, Kemal Zahra, Remzi Cekiç, Muhammet Ali Bozkurt, Ege Solmaz, Yasin Doğuş Topçu, Sedat Cerman, Tunahan Çetin, Uğur Tezcan, Emre Özkanlı, İsmail Esmeray, Oğuz Acar

Koç Mülkü Karadeniz, Menajer Kenan Evren Eytiş ve tüm sporcularımıza bize yaşattıkları bu galibiyet için teşekkür ediyoruz.
Bu içerik 13 Şubat 2016 tarihinde yayınlandı ve toplam 1212 kez okundu.

Resimler

   Tüm Resimleri İndir

Diğer Haberler» Tüm Haberler

REKTÖRÜMÜZ İLK EĞİTİM GÜNLERİNDE ÖĞRENCİLERİ YALNIZ BIRAKMADI

Üniversitemizde 2017-2018 Eğitim Öğretim Dönemi 18 Eylül 2017 tarihinde başladı. Üniversite yaşamlarının ilk gününde Rektörümüz Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu öğrencileri yalnız bırakmayarak onlarla bir araya geldi. İlahiyat ve Mimarlık Fakültelerinde düzenlenen uyum programına katılan Rektörümüz öğrencilerle tanıştı. Rektör Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu, öğrencilere “Bugün yeni ..

BURSA MİLLETVEKİLİ DR. MEHMET MÜEZZİNOĞLU'NDAN ZİYARET

Eski Sağlık ve Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Bursa Milletvekili Dr. Mehmet Müezzinoğlu 15 Eylül 2017 tarihinde üniversitemizi ziyaret etti. Ziyarette Edirne Milletvekili Rafet Sezen, Rektörümüz Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Cem Uzun, Prof. Dr. Mümin Şahin, Genel Sekreter Yardımcı Vekilleri Ahmet Sezgin, Öğr. Gör. Hakan Akıncı bulundu.

SAĞLIK MÜZESİ’NDE MEHTER COŞKUSU

Unesco Dünya Kültür Miras Listesi’nde yer alan; bilim, sağlık ve tıp merkezini bir arada bünyesinde bulundurması açısından eşsiz bir örnek olan Üniversitemiz Sultan II. Bayezid Külliyesi Sağlık Müzesi yaşayan müze konseptine uygun olarak sosyal etkinliklere de ev sahipliği yapıyor. 15 Eylül 2017 tarihinde Rektörümüz Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu, Devlet Konservatuvarı Müdürü Doç. Ahmet H..

REKTÖRÜMÜZ ÜNİVERSİTE HASTANELERİ SAĞLIK HİZMETLERİ DEĞERLENDİRME TOPLANTISI KATILDI

Rektörümüz Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu, Ankara’da 12 Eylül 2017 tarihinde YÖK Tıp Sağlık Konseyi çalışmalarına katıldı. Ardından Rektörümüz Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu, YÖK Başkanı Prof. Dr. M. A. Yekta Saraç, YÖK üyeleri ve hastanesi bulunan 45 Üniversite rektörü ile birlikte Sağlık Bakanı Dr. Ahmet Demircan’ı makamında ziyaret etti. Ziyaretin ardından gerçekleştirilen Üni..

Etkinlikler» Tüm Etkinlikler

21
Eyl
ARDA MESLEK YÜKSEKOKULU ORYANTASYON PROGRAMI

Düzenleyen Birim: Arda Meslek Yüksekokulu Tarih: 21.09.2017  Perşembe Saat: 10.30-13.30  Yeni kayıt yapan 1.Sınıf öğrencilerimize yönelik -Üniversitemizin ve Yüksekokulumuzun Tanıtımı -Öğrencilerle Tanışma Toplantısı -22.09.2017 Cuma günü, 10.00’da düzenlenecek Şehir Gezisinde - Karaağaç Yerleşkesi - Sultan II. Beyazıt Külliyesi - Şükrüpaşa Anıtı - Balkan Yerleşkesi