TRAKYA ÜNİVERSİTESİ MERİÇSPOR’DAN İZMİR BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE’YE FARK

Trakya Üniversitesi Meriçspor Türkiye Basketbol 2. Lig B Grubu 15. hafta müsabakasında İzmir Büyükşehir Belediye Spor ile karşılaştı. Play-off için büyük önem taşıyan karşılaşma Mimar Sinan Spor Salonu’nda gerçekleşti. Müsabakaya Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Yener Yörük, İl Emniyet Müdürü Armağan Adnan Erdoğan, takımımızın yönetim kurulu üyelerinden Prof. Dr. Nezih Dağdeviren, Doç. Dr. Atakan Sezer, Genel Sekreter Yardımcısı Ahmet Yence, Adem Yetişken, basın danışmanı Bülent Paçarız (Amıca 63), Üniversitemiz akademik ve idari personeli ile öğrencilerimiz katıldı. Batıkale ve diğer taraftar gruplarının tezahüratları ile salonu hınca hınç dolduran Edirneli basketbolseverler takımımızı maç sonuna kadar desteklediler.

İlk dakikalarda karşılıklı basketler ile başlayan mücadelede oyuncumuz Doğuş Topçu’nun sakatlanmasıyla moraller bozuldu. İlk periyotta dengeli bir oyun anlayışı kabul edildi ve karşılıklı basketlerle 17-13 sona erdi.

İkinci periyotta hücumda ritmini bulamayan takımımız Trakya Üniversitesi Meriçspor savunmada zaman zaman rakibine engel olamadı ve misafir takım İzmir Büyükşehir Belediye Spor ilk devreyi 32-31 önde kapattı.

Üçüncü periyotta üst düzey performans gösteren takımımız Trakya Üniversitesi Meriçspor taraftarında desteğiyle rakibini hücumda ve savunmada zorda bıraktı. Alan savunmasını başarıyla gerçekleştiren takımımız rakibini dış atışlara zorladı. Dış atışlarda düşük yüzde ile oynayan İzmir Büyükşehir Belediye Spor savunmada takımımızın alternatifli ve yüksek yüzdeli hücumları karşısında çözüm üretemeyince fark 25 sayıya ulaştı. Bu periyotta takımımız, rakibinin sadece 2 sayı atmasına müsaade ederek periyodu 59-34 önde tamamladı.

Son periyotta rakibinin skoru lehine çevirmesine müsaade etmeyerek hücumda ve savunmada dengeli bir oyun anlayışı sergileyen takımımız Trakya Üniversitesi Meriçspor karşılaşmayı 68-48 önde tamamladı ve play-off mücadelesini devam ettirdi.

Trakya Üniversitesi Meriçspor: Arslan Terzi, Kemal Zahra, Remzi Cekiç, Muhammet Ali Bozkurt, Ege Solmaz, Yasin Doğuş Topçu, Sedat Cerman, Tunahan Çetin, Uğur Tezcan, Emre Özkanlı, İsmail Esmeray, Oğuz Acar

Koç Mülkü Karadeniz, Menajer Kenan Evren Eytiş ve tüm sporcularımıza bize yaşattıkları bu galibiyet için teşekkür ediyoruz.
Bu içerik 13 Şubat 2016 tarihinde yayınlandı ve toplam 1275 kez okundu.

Resimler

   Tüm Resimleri İndir

Diğer Haberler» Tüm Haberler

2017-2018 AKADEMİK YILI AÇILIŞ TÖRENİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Üniversitemiz 2017 – 2018 Akademik Yılı Açılış Töreni 14 Kasım 2017 tarihinde Balkan Kongre Merkezi'nde gerçekleştirildi. Açılışa Vali Vekili Mustafa Karslıoğlu, Belediye Başkanı Recep Gürkan, Edirne Cumhuriyet Başsavcısı Muhammet Savran, Rektörümüz Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu, Dışişleri Bakanlığı Edirne Temsilcisi Büyükelçi Murat Ahmet Yörük, , Rektör Yardımcılarımız Prof..

YENİ SRİ LANKA DEMOKRATİK SOSYALİST CUMHURİYETİ VE ÇEKYA ANKARA BÜYÜKELÇİLERİ'NDEN ÜNİVERSİTEMİZE ZİYARET

Sri Lanka Demokratik Sosyalist Cumhuriyeti Ankara Büyükelçisi Pakeer Mohiden Amza, Orta Doğu Teknik Üniversitesi (ODTÜ) Öğretim Üyesi Prof. Dr. Hüseyin Bağcı ile birlikte 17 Kasım 2017 tarihinde Üniversitemiz İktisadi İdari Bilimler Fakültesi’nde düzenlenen “Sri Lanka- Türkiye İlişkileri” adlı konferansa katıldı. Konferansın tamamlanmasının ardından Sri Lanka Demokratik Sosyalist Cumhuriyeti Ankara B&..

YENİ SRİ LANKA VE TÜRKİYE İLİŞKİLERİ KONFERANSI GERÇEKLEŞTİ

“Sri Lanka ve Türkiye İlişkileri” adlı konferans Üniversitemiz İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İsmail Hakkı İnan Konferans Salonu’nda 17 Kasım 2017 tarihinde gerçekleştirildi. Konferansa Sri Lanka Demokratik Sosyalist Cumhuriyeti Ankara Büyükelçisi Pakeer Mohıdeen Amza, Orta Doğu Teknik Üniversitesi (ODTÜ) Öğretim Üyesi Prof. Dr. Hüseyin Bağcı, akademisyen ve öğrenciler katıldı.   S..

MİNİK MAKER’LAR İŞ BAŞINDA

Türk Ekonomi Bankası (TEB), “Minik Maker’ler İş Başında” projesi kapsamında, Edirne Bilim Sanayi ve Teknoloji İl Müdürü Salih Akbulut ve Şube Müdürü Mustafa Şahin, KÜSİ İl Temsilcisi ve Trakya Teknopark Yönetim Kurulu Başkan Vekili Yard. Doç. Dr. Oğuzhan Erdem, KOSGEB İl Müdürü Veysel Vural ve Trakya Teknopark Genel Müdürü Barış Kocabıyık Edirneli çocuklarla biraraya geldi..

Etkinlikler» Tüm Etkinlikler

23
Kas
1. ULUSLARARASI SAĞLIK BİLİMLERİ KONGRESİ

Kongre Erken Kayıt Tarihi  5 Kasım 2017 ve öncesiKongre Geç Kayıt Tarihi    5 Kasım 2017 sonrasıBildiri/Poster Son Gönderme Tarihi  5 Kasım 2017Bildiri/Poster Değerlendirme Sonuçları   10 Kasım 2017