ŞEHİT RESSAM HASAN RIZA GÜZEL SANATLAR MESLEK YÜKSEKOKULU ÖĞRETİM ELEMANLARI PLASTİK SANATLAR SERGİSİ

Şehit Ressam Hasan Rıza Güzel Sanatlar Meslek Yüksekokulu Öğretim Elemanları Plastik Sanatlar Sergisi 24 Kasım 2017 tarihinde Balkan Kongre Merkezi’nde açıldı. Sergiye Seramik, Geleneksel El Sanatları, Grafik Tasarımı, Kuyumculuk ve Takı tasarımı bölümlerinin öğretim elemanları farklı eserlerle katılım gösterdi.

Şehit Ressam Hasan Rıza Güzel Sanatlar Meslek Yüksekokulu Müdürü Yrd. Doç. Dr. Semiha Kartal, Öğretmenler Günü vesilesiyle açılmış olan sergide bir konuşma gerçekleştirdi. Yrd. Doç. Dr. Semiha Kartal “Hepimizin birey olma yolunda en büyük ışık kaynağı, yol göstericisi olan öğretmenlerimizin böyle özel günlerde anılıyor olması bizim için çok önemli. Bugün öğretmenlerimizin önemini anlatmak için toplandık ancak tabi ki bunu tek bir güne sığdırmak mümkün değil. Üzerimizde emeği olan öğretmenlerimizin varlığını hissediyor olmak hepimiz için onur kaynağı. Bu serginin oluşumuna katkı sağlayan tüm hocalarımın ellerine ve emeklerine sağlık.” dedi.

Öğretim elemanları katılımcılarla birlikte sergiyi gezdi. 24 Kasım 2017 tarihinde açılan sergi 01 Aralık 2017 tarihine kadar sanatseverlerin ziyaretine açık kalacak. 

Resimler

   Tüm Resimleri İndir

Haberler» Tüm Haberler

YENİ ÜNİVERSİTEMİZDE "END NOTE" EĞİTİMİ VERİLDİ

Kütüphane ve Dokümantasyon Daire Başkanlığı tarafından 12 Aralık 2017 tarihinde Üniversitemiz Merkez Kütüphane Konferans Salonu’nda bilimsel bilgileri toplama, saklama, paylaşma ile tez/makale yazma, atıf yapma, referans listeleri oluşturma gibi birçok özelliğiyle bilimsel araştırma sürecine yardımcı olan "EndNote" veri tabanı eğitim semineri gerçekleştirildi. Etkinliğe akademisyenler ve öğrenciler katıldı.Trak..

YENİ ÖĞRENCİMİZDEN TÜRKİYE ŞAMPİYONLUĞU

Türkiye Büyükler Judo Şampiyonası 07-08 Aralık 2017 tarihleri arasında Antalya’da yapıldı. 57 ilden 548 sporcu katıldığı şampiyonada Üniversitemiz Edirne Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu Büro Yönetimi ve Yönetici Asistanlığı 2. sınıf öğrencisi Çiğdem Bora 78 kg. Türkiye Şampiyonu oldu.

YENİ TOPLU SES EĞİTİMİNDE TEMEL YAKLAŞIMLAR SEMİNERİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Eğitim Fakültemiz Güzel Sanatlar Eğitimi Bölümü Müzik Eğitimi Ana Bilim Dalı seminer çalışmaları kapsamında 30 Kasım 2017 tarihinde Marmara Üniversitesi Atatürk Eğitim Fakültesi Müzik Eğitimi Ana Bilim Dalı Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Bülent Halvaşi tarafından Toplu Ses Eğitiminde Temel Yaklaşımlar Semineri gerçekleştirildi. Müzik Eğitimi Ana Bilim Dalı öğretim elemanları ve &ou..

YENİ “MİCROSOFT EĞİTİM ÇÖZÜMLERİ VİZYONU” PANELİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Üniversitemiz Eğitim Fakültesi bünyesinde kurulan Eğitim ve Teknoloji Topluluğu tarafından organize edilen “Microsoft Eğitim Çözümleri Vizyonu” paneli 12 Aralık 2017 tarihinde Türkan Sabancı Kültür Merkezi’nde gerçekleştirildi. Panele, Eğitim ve Teknoloji Topluluğu Danışmanı Üniversitemiz Eğitim Fakültesi Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitimi Bölümü Araştırma Görevli..