SAĞLIK HİZMETLERi MESLEK YÜKSEKOKULU 2014 -2015 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI MEZUNİYET TÖRENİ

Sağlık Hizmetler Meslek Yüksekokulu 2014 -2015 Eğitim Öğretim Yılı mezuniyet töreni 14 Mayıs 2015 tarihinde Balkan Kongre Merkezinde gerçekleştirildi. Törene Rektör Prof. Dr. Yener Yörük, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Süleyman Pişkin, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Hüseyin Sarıoğlu,  Sağlık Hizmetler Meslek Yüksekokulu Müdürü Yrd. Doç. Dr. Jülide Duymaz, Dekanlar, Müdürler,  akademisyenler, veliler ve öğrenciler katıldı. 

Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan törende Üniversitemiz tanıtım filmi izlendi.

Mezuniyet konuşmasını tüm öğrenciler adına okul birincisi Fulya Güllü gerçekleştirdi. Fulya Güllü konuşmasında mezuniyet ile önemli bir süreci geride bıraktıklarını söyleyerek tüm öğrenciler adına ailelere ve hocalarına teşekkür etti.

Sağlık Hizmetler Meslek Yüksekokulu Müdürü Yrd. Doç. Dr. Jülide Duymaz, Sağlık Hizmetler Meslek Yüksekokulu’nun 1987 yılından beri binlerce öğrenciyi mezun ettiğini ve sağlık sektörüne büyük bir değer kattığını söyledi. Değişen ve gelişen sektöre ayak uydurabilen kişiler yetiştirdiklerini kaydeden Yrd. Doç. Dr. Jülide Duymaz mezun öğrencilerin sadece bir üniversite diplomasına sahip olmadığını aynı zamanda Trakya Üniversitesi’nden mezun olmanın ayrıcalığını yaşadığını ifade etti.

Mezuniyet töreninde konuşan Rektörümüz Prof. Dr Yener Yörük, bu eğitim ve öğretim yılının ilk mezuniyet töreninde bulunmaktan mutluluk duyduğunu söyledi. Rektörümüz “Emekleri sonunda öğrencilerimiz bugün mezun oluyorlar. Mezun öğrencilerimizin çok kolay bir şekilde iş bulacaklarına inanıyorum. Çünkü Ülkemizde sağlık sektöründe yetişmiş iş gücüne çok büyük bir ihtiyaç var. Aynı zamanda mezun öğrencilerimiz Trakya Üniversitesi diploması taşımanın ayrıcalığını yaşayacaklar. Trakya Üniversitesi adı birçok alanda olduğu gibi sağlık alanında önde gelmektedir. Üniversitemiz bu anlamda güçlü bir sağlık dinamizmine sahiptir. Tıp Fakültemiz, 1000 yatak kapasiteli hastanemiz, Sağlık Bilimleri Fakültemiz, Eczacılık Fakültemiz, Diş Hekimliği Fakültemiz ve Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulumuz ile sadece Ülkemize değil, Balkanlara ve hatta Avrupa’da sağlık eğitimi veren en önemli kurumlardan birisiyiz.” dedi.

Rektörümüz öğrencilerimizin yetişmesinde büyük emek harcayan hocalarına da teşekkür ederek “Hocalarımız bilgi ve deneyimlerini usta çırak ilişkisi içerisinde öğrencilerimize aktardılar. Günümüzde gelişen ve ilerleyen teknoloji ile branşlaşmanın da önemi arttı. Sağlık Hizmetler Meslek Yüksekokulumuz bu anlamda öğrencilerimize büyük kazanımlar sağladı.” dedi.

Konuşmalardan sonra okul birincisi ve aynı zamanda İlk ve Acil Yardım Programı birincisi Fulya Güllü’ye, mezuniyet belgesini ve hediyesini Rektörümüz Prof. Dr. Yener Yörük verdi. Törende ayrıca dereceye giren diğer öğrencilere belge ve hediyeleri protokol tarafından takdim edildi. Tören sonunda tüm öğrencilere mezuniyet belgeleri hocaları tarafından takdim edildi.

Bu içerik 14 Mayıs 2015 tarihinde yayınlandı ve toplam 2589 kez okundu.

Resimler

   Tüm Resimleri İndir

Diğer Haberler» Tüm Haberler

2017-2018 AKADEMİK YILI AÇILIŞ TÖRENİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Üniversitemiz 2017 – 2018 Akademik Yılı Açılış Töreni 14 Kasım 2017 tarihinde Balkan Kongre Merkezi'nde gerçekleştirildi. Açılışa Vali Vekili Mustafa Karslıoğlu, Belediye Başkanı Recep Gürkan, Edirne Cumhuriyet Başsavcısı Muhammet Savran, Rektörümüz Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu, Dışişleri Bakanlığı Edirne Temsilcisi Büyükelçi Murat Ahmet Yörük, , Rektör Yardımcılarımız Prof..

YENİ SRİ LANKA DEMOKRATİK SOSYALİST CUMHURİYETİ VE ÇEKYA ANKARA BÜYÜKELÇİLERİ'NDEN ÜNİVERSİTEMİZE ZİYARET

Sri Lanka Demokratik Sosyalist Cumhuriyeti Ankara Büyükelçisi Pakeer Mohiden Amza, Orta Doğu Teknik Üniversitesi (ODTÜ) Öğretim Üyesi Prof. Dr. Hüseyin Bağcı ile birlikte 17 Kasım 2017 tarihinde Üniversitemiz İktisadi İdari Bilimler Fakültesi’nde düzenlenen “Sri Lanka- Türkiye İlişkileri” adlı konferansa katıldı. Konferansın tamamlanmasının ardından Sri Lanka Demokratik Sosyalist Cumhuriyeti Ankara B&..

YENİ SRİ LANKA VE TÜRKİYE İLİŞKİLERİ KONFERANSI GERÇEKLEŞTİ

“Sri Lanka ve Türkiye İlişkileri” adlı konferans Üniversitemiz İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İsmail Hakkı İnan Konferans Salonu’nda 17 Kasım 2017 tarihinde gerçekleştirildi. Konferansa Sri Lanka Demokratik Sosyalist Cumhuriyeti Ankara Büyükelçisi Pakeer Mohıdeen Amza, Orta Doğu Teknik Üniversitesi (ODTÜ) Öğretim Üyesi Prof. Dr. Hüseyin Bağcı, akademisyen ve öğrenciler katıldı.   S..

MİNİK MAKER’LAR İŞ BAŞINDA

Türk Ekonomi Bankası (TEB), “Minik Maker’ler İş Başında” projesi kapsamında, Edirne Bilim Sanayi ve Teknoloji İl Müdürü Salih Akbulut ve Şube Müdürü Mustafa Şahin, KÜSİ İl Temsilcisi ve Trakya Teknopark Yönetim Kurulu Başkan Vekili Yard. Doç. Dr. Oğuzhan Erdem, KOSGEB İl Müdürü Veysel Vural ve Trakya Teknopark Genel Müdürü Barış Kocabıyık Edirneli çocuklarla biraraya geldi..

Etkinlikler» Tüm Etkinlikler

23
Kas
1. ULUSLARARASI SAĞLIK BİLİMLERİ KONGRESİ

Kongre Erken Kayıt Tarihi  5 Kasım 2017 ve öncesiKongre Geç Kayıt Tarihi    5 Kasım 2017 sonrasıBildiri/Poster Son Gönderme Tarihi  5 Kasım 2017Bildiri/Poster Değerlendirme Sonuçları   10 Kasım 2017