REKTÖRÜMÜZ GÜMÜLCİNE’DE SÜNNET ŞÖLENİNE KATILDI

Gümülcine Kozlukebir Belediyesinin 08 Temmuz 2017 tarihinde düzenlediği II. Sünnet Şöleni’ne katılmak üzere Yunanistan'da bulunan Rektörümüz Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu şölen öncesinde Gümülcine Başkonsolosu Ali Rıza Akıncı'yı ziyaret etti. Kozlukebir Belediyesinin düzenlediği şölene Rektörümüzün yanı sıra Türkiye Büyük Millet Meclisi Anayasa Komisyonu Başkanı Prof. Dr. Mustafa Şentop, Gümülcine Başkonsolosu Ali Rıza Akıncı, Türkiye Büyük Millet Meclisi milletvekilleri, Kozlukebir Belediyesinin kardeş şehirlerinin belediye başkanları, Rodop Milletvekili İlhan Ahmet ve Türkiye ile Yunanistan’da çok sayıda protokol üyesi katıldı.

Protokol sünnet töreni öncesinde düzenlenen yemeğe katıldı. Rektörümüz yaptığı konuşmada “Sizlere Trakya Üniversitesinden ve Türkiye’den selam getirdim. Edirne ile bu bölgenin çok güçlü bağları vardır. Bütün yollar Edirne’ye çıkar. Bizim 47.000 öğrencimizin 748’i bu bölgedendir. Üniversite olarak bu noktada eğitim hizmeti vermekten mutluluk duyuyoruz. Ayrıca güçlü bir alt yapısı olan 1100 yataklı hastanemiz, tüm imkanlarımız ile hizmetinizdeyiz. Umuyorum bugün sünnet olan bu çocuklar gelecekte Üniversitemizden mezun olacaklar.” dedi.
Türkiye Büyük Millet Meclisi Anayasa Komisyonu Başkanı Prof. Dr. Mustafa Şentop “Bu bölgede 600 yıl medeniyetimiz herkesin dinini, inancını, kültürünü serbest bir şekilde barış içerisinde yaşattı. Aynı anlayışın burada devam etmesini diliyorum.” dedi.

Konuşmaların ardından Rektörümüz ve protokol sünnet çocuklarına çeşitli hediyeler dağıttı.
Bu içerik 13 Temmuz 2017 tarihinde yayınlandı ve toplam 486 kez okundu.

Resimler

   Tüm Resimleri İndir

Diğer Haberler» Tüm Haberler

20. YÜZYILIN SON SOYKIRIMI: SREBRENİTSA KONFERANSI VE 100 KARİKATÜRLE SREBRENİTSA SOYKIRIMI SERGİSİ

Üniversitemiz Balkan Araştırma Enstitüsü tarafından Srebrenitsa Soykırımının 22. Yılı anısına düzenlenen 20. Yüzyılın Son Soykırımı: Srebrenitsa Konferansı ve 100 Karikatürle Srebrenitsa Soykırımı Sergisi 13 Temmuz 2017 tarihinde Balkan Kongre Merkezinde düzenlendi. Sergi açılışına ve konferansa Vali Yardımcısı Beyazıt Tanç, Rektör Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu, Dışişleri Bakanlığı Edirne Temsilcisi Büy&uum..

ENDONEZYA CUMHURİYETİ İSTANBUL BAŞKONSOLOSU HERRY SUDRADJAT’DAN ZİYARET

Endonezya Cumhuriyeti İstanbul Başkonsolosu Herry Sudradjat ve beraberindeki heyet 19 Temmuz 2017 tarihinde Rektörümüz Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu’nu makamında ziyarette etti. Bilimsel ve kültürel konuların ele alındığı görüşmede Rektörümüz Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu “Endonezya 260 milyon nüfusu, dünyanın en büyük 16. ekonomisine sahip dost ve kardeş bir Ülke. Bizi birbirimize bağlayan tarihi bağla..

15 TEMMUZ DESTANI: 15 TEMMUZ’DA NE OLDU? ANMA PROGRAMI GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Üniversitemiz ve Kredi Yurtlar Kurumu Edirne İl Müdürlüğü tarafından gerçekleştirilen “15 Temmuz Destanı: 15 Temmuz’da Ne Oldu?” adlı Anma Programı 18 Temmuz 2017 tarihinde Balkan Kongre Merkezi’nde gerçekleştirildi. Eğitim Fakültesi Dekan Vekili Prof. Dr. Rıdvan Canım’ın konuşmacı olduğu programa Üniversitemiz Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mümin Şahin, Kredi ve Yurtlar Kurumu Edirne İl M&u..