REKTÖR YARDIMCIMIZIN SELANİK TEMASLARI

Rektör Yardımcımız Prof. Dr. Cem Uzun Erasmus öğretim üyesi değişimi kapsamında 12-16 Haziran 2017 tarihleri arasında Selanik Aristoteles Üniversitesi’nde Kulak Burun Boğaz ve Yayın Etiği konularında dersler verdi. Üniversitemizin yanı sıra, Üniversitemiz dergilerinin, Balkan Medical Journal’ın ve Edirne’nin de tanıtımını yapma fırsatı bulan Rektör Yardımcımız, derslere ilgi ve Yunanlı meslektaşlarının konukseverliğinden çok memnun kaldığını belirtti.

Aynı zamanda Selanik Aristoteles Üniversitesi akademik ve öğrenci işlerinden sorumlu Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ariadni Stogiannidou, Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Alexandros Garyfallos, Dekan Yardımcısı Prof. Dr. John Nimatoudis ve Tıbbi Araştırma Metodolojisi Yüksek Lisans Programı Yöneticisi Prof. Dr. Maria Albani ve Hippokratia dergisi Editörü Prof. Dr. Stefanos Triaridis ile de görüşme fırsatı bulan Rektör Yardımcımız, Yunanistan’ın yanı sıra dünyada da ön sıralarda olan Selanik Aristoteles Üniversitesi’ndeki eğitim ve araştırma konularında bilgi aldı, Üniversitemizin olanakları hakkında bilgi verdi ve olası ortak çalışmalar açısından karşılıklı değerlendirmelerde bulunarak, bu konuda Selanik Aristoteles Üniversitesi yetkililerinden oldukça pozitif geri dönüşler aldı.

Rektör Yardımcımız Selanik ziyareti sırasında Atatürk Evi Müzesi’ni ve Selanik Başkonsolosumuz Sayın Orhan Yalman Okan Beyefendi’yi de ziyaret ederek, Selanik’teki üniversiteler ile Üniversitemiz arasındaki işbirliği imkânlarını görüştü.
Bu içerik 19 Haziran 2017 tarihinde yayınlandı ve toplam 712 kez okundu.

Resimler

   Tüm Resimleri İndir

Diğer Haberler» Tüm Haberler

YENİ KEŞAN YUSUF ÇAPRAZ UYGULAMALI BİLİMLER YÜKSEKOKULU ORYANTASYON PROGRAMI

Keşan Yusuf Çapraz Uygulamalı Bilimler Yüksekokuluna 2017-2018 Eğitim-Öğretim yılında yeni kayıt olan 1. sınıf öğrencilerine 20 Eylül 2017 tarihinde Yüksekokul Konferans Salonu’nda Oryantasyon Programı gerçekleştirildi.   Birinci sınıf öğrencilerinin yanı sıra Yüksekokul öğretim elemanları ve basın mensuplarının katıldığı toplantının açılış konuşmasını Trakya Üniversitesi Keşan Yusuf &..

PROF. DR. GÜLBİN ÜNSAL’DAN ZİYARET

Üniversitemiz Tıp Fakültesi'nden emekliye ayrılan Öğretim Üyesi Prof. Dr. Gülbin Ünsal, 10 Ekim 2017 tarihinde Rektörümüz Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu’nu makamında ziyaret etti.

Etkinlikler» Tüm Etkinlikler

21
Eki
ALMANCA ÖĞRETMENLERİ GÜNÜ

Düzenleyen Birim: Yabancı Diller YüksekokuluYer: Balkan Kongre MerkeziTarih: 21 Ekim 2017Son Kayıt Tarihi: 10 Ekim 2017Duyuru metni için tıklayınız.