REKTÖR YARDIMCIMIZIN MAKEDONYA TEMASLARI

Dış İlişkilerden Sorumlu Rektör Yardımcımız Prof. Dr. Cem Uzun, 01-02 Haziran 2017 tarihlerinde Makedonya’da bir dizi ziyarette bulundu.
 
Öncelikle, Balkan Üniversiteler Birliği dönem başkanlığını yapan Kalkandelen’deki Tetova Üniversitesini ziyaret eden Rektör Yardımcımız, Tetova Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Reshat Qaili ile görüştü. Dostane bir havada gerçekleşen görüşme sırasında her iki üniversite arasındaki yakın iş birliği vurgulandı ve üniversitelerimiz arasında yapılacak çalışmalar ile ilgili konular ele alındı. Ayrıca, Balkan Üniversiteler Birliği’nin aktivitelerinin alt gruplar (dekan ve araştırmacılar) düzeyine yaygınlaştırılmasının önemi konuşuldu. Bu konuda yapılabilecek aktivitelere örnekler verilerek Birliğin ileri ki dönem planları hakkında konuşuldu. Bu görüşmede Trakya Üniversitesi bünyesinde yayınlanan bilimsel dergiler de ele alındı ve içerikleri konusunda Tetova Üniversitesi eğitimden sorumlu Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Reshat Qaili’ye bilgi verildi.
 
Rektör Yardımcımızın Gostivar’daki Uluslararası Vizyon Üniversitesi ziyaretinde ise Rektör Prof. Dr. Fadıl Hoca üniversiteleri hakkında bilgi vererek üniversitelerini gezdirdi. Üniversitelerinin Balkanlarda eğitim dili Türkçe olarak akredite edilen ve YÖK tarafından tanınan ilk ve tek Türk üniversitesi olduğunu belirttiler. Trakya Üniversitesinden daha önce talep ettikleri destekler hakkında görüşüldü. “Doktora Eğitimi” konusunda çalışmaların tamamlanmak üzere olduğu ve bu çalışmaların içeriği konusunda kendilerine Rektör Yardımcımız tarafından bilgi verildi. Trakya Üniversitesi tarafından çıkarılan bilimsel dergilerin tanıtımı üzerine yapılanları takdir eden Rektör Prof. Hoca kendi çıkardıkları dergilerine destek talep ettiler. Bu konuda zaten planlarının olduğunu belirten Rektör Yardımcımız Prof. Uzun kendilerine destek verileceğini belirtti.
 
Makedonya temasları sırasında Üsküp Ss Cyril ve Methodius Üniversitesi Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Sonja Topuzovska ile Dekan Yardımcısı Prof. Dr. Igor Kaftandziev ile de görüşen Rektör Yardımcımız Prof. Uzun, Trakya Üniversitesi ve Tıp Fakültesi ile imkanları konusunda kendilerine bilgi verdi. Üniversitelerimizin tıp fakültelerinin olası ortak çalışmaları açısından değerlendirmelerde bulunmak üzere kendilerini Trakya Üniversitesine davet etti.
Bu içerik 06 Haziran 2017 tarihinde yayınlandı ve toplam 820 kez okundu.

Resimler

   Tüm Resimleri İndir

Diğer Haberler» Tüm Haberler

YENİ BAYRAMLAŞMA TÖRENİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Üniversitemiz Bayramlaşma Töreni 23 Haziran 2017 tarihinde Balkan Kongre Merkezi Fuaye Salonu’nda gerçekleştirildi. Törene Rektörümüz Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu, Rektör Yardımcılarımız Prof. Dr. Cem Uzun, Prof. Dr. Mümin Şahin, dekanlar, yüksekokul ve meslek yüksekokulu müdürleri, Genel Sekreter Yardımcıları Uzm. Ahmet Sezgin ve Öğr. Gör. Hakan Akıncı ile akademik ve idari personel katıldı.   B..

YENİ TRAKYA ÜNİVERSİTESİ 2018-2022 DÖNEMİ STRATEJİK PLAN ÇALIŞTAYI GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Üniversitemizin 2018-2022 Dönemi Stratejik Plan Çalıştayı 22 Haziran 2017 tarihinde Balkan Kongre Merkezi Senato Salonu’nda gerçekleştirildi. Çalıştaya Rektör Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Cem Uzun, Uzunköprü Belediye Başkanı Av. Enis İşbilen, Trakya Kalkınma Ajansı Sekreteri Mahmut Şahin, ETSO Meclis Başkanı Mehmet Eren, Üniversitemiz Genel Sekreter Yardımcıları Uzm. Ahmet Sezgin ve &Oum..

YABANCI UYRUKLU ÖĞRENCİ MEMNUNİYETİNDE 4. SIRADAYIZ

Trakya Üniversitesi 2200’i aşkın yabancı uyruklu sayısı ile Türkiye’nin en çok yabancı uyruklu öğrenci kabul eden üniversitelerinden biri olmasının yan sıra verdiği eğitim ve Edirne’nin özellikleri ile de öğrencilerimizden haklı takdir görüyor. Yabancı Uyruklu Öğrenci Memnuniyeti Araştırması (YÖMA) 2017’nin açıklanan sonuçlarına göre Edirne ve Trakya Üniversitesi öğ..

MEZUNLARIMIZ İLE İFTARDA BULUŞTUK

Trakya Kalkınma Ajansı ve Üniversitemiz Kariyer Uygulama ve Araştırma Merkezi tarafından düzenlenen “İftar Yemeğinde Mezunlarımız ile Buluşuyoruz” etkinliği 16 Haziran 2017 tarihinde Meriç Kenarı Öğrenci Sosyal Tesislerinde gerçekleştirildi. Etkinliğe Rektör Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mümin Şahin, dekanlar, müdürler ve mezun öğrencilerimiz katıldı. Kariyer Uygulama ve Araştı..