REKTÖR YARDIMCIMIZIN MAKEDONYA TEMASLARI

Dış İlişkilerden Sorumlu Rektör Yardımcımız Prof. Dr. Cem Uzun, 01-02 Haziran 2017 tarihlerinde Makedonya’da bir dizi ziyarette bulundu.
 
Öncelikle, Balkan Üniversiteler Birliği dönem başkanlığını yapan Kalkandelen’deki Tetova Üniversitesini ziyaret eden Rektör Yardımcımız, Tetova Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Reshat Qaili ile görüştü. Dostane bir havada gerçekleşen görüşme sırasında her iki üniversite arasındaki yakın iş birliği vurgulandı ve üniversitelerimiz arasında yapılacak çalışmalar ile ilgili konular ele alındı. Ayrıca, Balkan Üniversiteler Birliği’nin aktivitelerinin alt gruplar (dekan ve araştırmacılar) düzeyine yaygınlaştırılmasının önemi konuşuldu. Bu konuda yapılabilecek aktivitelere örnekler verilerek Birliğin ileri ki dönem planları hakkında konuşuldu. Bu görüşmede Trakya Üniversitesi bünyesinde yayınlanan bilimsel dergiler de ele alındı ve içerikleri konusunda Tetova Üniversitesi eğitimden sorumlu Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Reshat Qaili’ye bilgi verildi.
 
Rektör Yardımcımızın Gostivar’daki Uluslararası Vizyon Üniversitesi ziyaretinde ise Rektör Prof. Dr. Fadıl Hoca üniversiteleri hakkında bilgi vererek üniversitelerini gezdirdi. Üniversitelerinin Balkanlarda eğitim dili Türkçe olarak akredite edilen ve YÖK tarafından tanınan ilk ve tek Türk üniversitesi olduğunu belirttiler. Trakya Üniversitesinden daha önce talep ettikleri destekler hakkında görüşüldü. “Doktora Eğitimi” konusunda çalışmaların tamamlanmak üzere olduğu ve bu çalışmaların içeriği konusunda kendilerine Rektör Yardımcımız tarafından bilgi verildi. Trakya Üniversitesi tarafından çıkarılan bilimsel dergilerin tanıtımı üzerine yapılanları takdir eden Rektör Prof. Hoca kendi çıkardıkları dergilerine destek talep ettiler. Bu konuda zaten planlarının olduğunu belirten Rektör Yardımcımız Prof. Uzun kendilerine destek verileceğini belirtti.
 
Makedonya temasları sırasında Üsküp Ss Cyril ve Methodius Üniversitesi Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Sonja Topuzovska ile Dekan Yardımcısı Prof. Dr. Igor Kaftandziev ile de görüşen Rektör Yardımcımız Prof. Uzun, Trakya Üniversitesi ve Tıp Fakültesi ile imkanları konusunda kendilerine bilgi verdi. Üniversitelerimizin tıp fakültelerinin olası ortak çalışmaları açısından değerlendirmelerde bulunmak üzere kendilerini Trakya Üniversitesine davet etti.
Bu içerik 06 Haziran 2017 tarihinde yayınlandı ve toplam 1056 kez okundu.

Resimler

   Tüm Resimleri İndir

Diğer Haberler» Tüm Haberler

YENİ BASKI SANATINDA TOKSİK OLMAYAN YÖNTEM VE TEKNİKLER KONFERANS/ÇALIŞTAYI GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Resim Bölümü Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Savaş Kurtuluş Çevik tarafından 08 Aralık 2017 tarihinde Üniversitemiz Eğitim Fakültesi Güzel Sanatlar Eğitimi Bölümü Resim-İş Öğretmenliğinde " Baskı Sanatında Toksik Olmayan Yöntem ve Teknikler Konferans/Çalıştayı gerçekleştirildi. Konferans sürecinde Ülk..

YENİ ÜNİVERSİTEMİZ 26. KALİTE KONGRESİ’NDE TEMSİL EDİLDİ

26. Kalite Kongresi KalDer tarafından TÜSİAD ve ZORLU iş birliğiyle 21-22 Kasım 2017 tarihlerinde İstanbul Zorlu Performans Sanatları Merkezi’nde gerçekleştirildi. Ana teması “Dönüşüme Liderlik” olan kongreye KalDer’in davetiyle Üniversitemizi temsilen Kalite ve Strateji Geliştirme, Uygulama ve Araştırma Merkezi Yönetim Kurulu Üyesi Arş. Gör. Dr. Işıl Usta katıldı. Beşiktaş Belediyesi Filarmoni Orkestrası..

HASKOVO VE EDİRNE – KÜLTÜREL VE TARİHİ DESTİNASYONLAR PROJESİ

Trakya Üniversitesi Vakfı tarafından INTERREG-IPA Bulgaristan-Türkiye Sınırötesi İşbirliği Programı kapsamında yürütülen "Haskovo ve Edirne – Kültürel ve Tarihi Destinasyonlar" isimli projenin üçüncü toplantısı 30 Kasım - 01 Aralık 2017 tarihinde Haskovo’da gerçekleştirildi.  Toplantı proje lider partneri olan Haskovo Bölgesel Kütüphanesi toplantı salonunda Bulgaristan ve T&u..

"KÜRESEL İKLİM DEĞİŞİKLİĞİ VE SÜRDÜRÜLEBİLİR TARIMIN STRATEJİK ÖNEMİ" KONFERANSI GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Üniversitemiz Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanlığı Genetik ve Biyoteknoloji Topluluğu tarafından gerçekleştirilen "Küresel İklim Değişikliği ve Sürdürülebilir Tarımın Stratejik Önemi" konferansı 06 Aralık 2017 tarihinde Üniversitemiz Merkez Kütüphanesi’nde gerçekleştirildi. Etkinliğe Üniversitemiz Mühendislik Fakültesi Öğretim Üyesi ve topluluk akademik danışmanı Prof. Dr...