REKTÖR YARDIMCIMIZIN MAKEDONYA TEMASLARI

Dış İlişkilerden Sorumlu Rektör Yardımcımız Prof. Dr. Cem Uzun, 01-02 Haziran 2017 tarihlerinde Makedonya’da bir dizi ziyarette bulundu.
 
Öncelikle, Balkan Üniversiteler Birliği dönem başkanlığını yapan Kalkandelen’deki Tetova Üniversitesini ziyaret eden Rektör Yardımcımız, Tetova Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Reshat Qaili ile görüştü. Dostane bir havada gerçekleşen görüşme sırasında her iki üniversite arasındaki yakın iş birliği vurgulandı ve üniversitelerimiz arasında yapılacak çalışmalar ile ilgili konular ele alındı. Ayrıca, Balkan Üniversiteler Birliği’nin aktivitelerinin alt gruplar (dekan ve araştırmacılar) düzeyine yaygınlaştırılmasının önemi konuşuldu. Bu konuda yapılabilecek aktivitelere örnekler verilerek Birliğin ileri ki dönem planları hakkında konuşuldu. Bu görüşmede Trakya Üniversitesi bünyesinde yayınlanan bilimsel dergiler de ele alındı ve içerikleri konusunda Tetova Üniversitesi eğitimden sorumlu Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Reshat Qaili’ye bilgi verildi.
 
Rektör Yardımcımızın Gostivar’daki Uluslararası Vizyon Üniversitesi ziyaretinde ise Rektör Prof. Dr. Fadıl Hoca üniversiteleri hakkında bilgi vererek üniversitelerini gezdirdi. Üniversitelerinin Balkanlarda eğitim dili Türkçe olarak akredite edilen ve YÖK tarafından tanınan ilk ve tek Türk üniversitesi olduğunu belirttiler. Trakya Üniversitesinden daha önce talep ettikleri destekler hakkında görüşüldü. “Doktora Eğitimi” konusunda çalışmaların tamamlanmak üzere olduğu ve bu çalışmaların içeriği konusunda kendilerine Rektör Yardımcımız tarafından bilgi verildi. Trakya Üniversitesi tarafından çıkarılan bilimsel dergilerin tanıtımı üzerine yapılanları takdir eden Rektör Prof. Hoca kendi çıkardıkları dergilerine destek talep ettiler. Bu konuda zaten planlarının olduğunu belirten Rektör Yardımcımız Prof. Uzun kendilerine destek verileceğini belirtti.
 
Makedonya temasları sırasında Üsküp Ss Cyril ve Methodius Üniversitesi Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Sonja Topuzovska ile Dekan Yardımcısı Prof. Dr. Igor Kaftandziev ile de görüşen Rektör Yardımcımız Prof. Uzun, Trakya Üniversitesi ve Tıp Fakültesi ile imkanları konusunda kendilerine bilgi verdi. Üniversitelerimizin tıp fakültelerinin olası ortak çalışmaları açısından değerlendirmelerde bulunmak üzere kendilerini Trakya Üniversitesine davet etti.
Bu içerik 06 Haziran 2017 tarihinde yayınlandı ve toplam 988 kez okundu.

Resimler

   Tüm Resimleri İndir

Diğer Haberler» Tüm Haberler

YENİ ANAFİLAKSİ PANELİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Üniversitemiz Tıp Fakültesi Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Anabilim Dalı tarafından “Anafilaksi” konulu panel, 18 Ekim 2017 tarihinde Balkan Kongre Merkezi’nde gerçekleştirildi. Etkinliğe, Panelist Çocuk İmmünoloji ve Alerjisi bölümünden öğretim üyesi Yrd. Doç. Dr. Pınar Gökmırza Özdemir’in yanı sıra Üniversitemiz Tıp Fakültesi’nden akademisyenler ve öğrenc..

YENİ ÖĞRENCİLERİMİZDEN KARİYER GEZİSİ

Trakya Kalkınma Ajansı tarafından yürütülen Avrupa Birliği destekli Trakya Kariyer projesi kapsamında Üniversitemiz Kariyer Merkezi ve bölümümüz işbirliği ile Öğretim Üyemiz Yrd. Doç. Dr. Cem Taşkın ve 16 öğrencimiz 17 Kasım 2017 tarihinde İstanbul Teknik Üniversitesi Ayazağa Kampüsünde yer alan ITÜ Arı Teknokent’te  yer alan Veripark A.Ş.’ye teknik gezi düzenledi. Veripark A.Ş..

HASTANE PERSONELİMİZE EĞİTİM VERİLDİ

Üniversitemiz Kanser Kayıt Uygulama ve Araştırma Merkezi tarafından 18 Ekim 2017 tarihinde Merkez Başkanı Prof. Dr. Vuslat Yürüt Çaloğlu’nun katılımı ve Öğretim Görevlisi Saadet Elmas’ın anlatımı ile Trakya Üniversitesi Sağlık Araştırma ve Uygulama Merkezi bayan personeline Kanser Tedavisi Gören Kadınlardaki Sosyal ve Psikolojik Problemlerle Baş Etme konulu eğitim verildi.

KEŞAN YUSUF ÇAPRAZ UYGULAMALI BİLİMLER YÜKSEKOKULU ORYANTASYON PROGRAMI

Keşan Yusuf Çapraz Uygulamalı Bilimler Yüksekokuluna 2017-2018 Eğitim-Öğretim yılında yeni kayıt olan 1. sınıf öğrencilerine 20 Eylül 2017 tarihinde Yüksekokul Konferans Salonu’nda Oryantasyon Programı gerçekleştirildi.   Birinci sınıf öğrencilerinin yanı sıra Yüksekokul öğretim elemanları ve basın mensuplarının katıldığı toplantının açılış konuşmasını Trakya Üniversitesi Keşan Yusuf &..

Etkinlikler» Tüm Etkinlikler

21
Eki
ALMANCA ÖĞRETMENLERİ GÜNÜ

Düzenleyen Birim: Yabancı Diller YüksekokuluYer: Balkan Kongre MerkeziTarih: 21 Ekim 2017Son Kayıt Tarihi: 10 Ekim 2017Duyuru metni için tıklayınız.