REKTÖR YARDIMCIMIZIN MAKEDONYA TEMASLARI

Dış İlişkilerden Sorumlu Rektör Yardımcımız Prof. Dr. Cem Uzun, 01-02 Haziran 2017 tarihlerinde Makedonya’da bir dizi ziyarette bulundu.
 
Öncelikle, Balkan Üniversiteler Birliği dönem başkanlığını yapan Kalkandelen’deki Tetova Üniversitesini ziyaret eden Rektör Yardımcımız, Tetova Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Reshat Qaili ile görüştü. Dostane bir havada gerçekleşen görüşme sırasında her iki üniversite arasındaki yakın iş birliği vurgulandı ve üniversitelerimiz arasında yapılacak çalışmalar ile ilgili konular ele alındı. Ayrıca, Balkan Üniversiteler Birliği’nin aktivitelerinin alt gruplar (dekan ve araştırmacılar) düzeyine yaygınlaştırılmasının önemi konuşuldu. Bu konuda yapılabilecek aktivitelere örnekler verilerek Birliğin ileri ki dönem planları hakkında konuşuldu. Bu görüşmede Trakya Üniversitesi bünyesinde yayınlanan bilimsel dergiler de ele alındı ve içerikleri konusunda Tetova Üniversitesi eğitimden sorumlu Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Reshat Qaili’ye bilgi verildi.
 
Rektör Yardımcımızın Gostivar’daki Uluslararası Vizyon Üniversitesi ziyaretinde ise Rektör Prof. Dr. Fadıl Hoca üniversiteleri hakkında bilgi vererek üniversitelerini gezdirdi. Üniversitelerinin Balkanlarda eğitim dili Türkçe olarak akredite edilen ve YÖK tarafından tanınan ilk ve tek Türk üniversitesi olduğunu belirttiler. Trakya Üniversitesinden daha önce talep ettikleri destekler hakkında görüşüldü. “Doktora Eğitimi” konusunda çalışmaların tamamlanmak üzere olduğu ve bu çalışmaların içeriği konusunda kendilerine Rektör Yardımcımız tarafından bilgi verildi. Trakya Üniversitesi tarafından çıkarılan bilimsel dergilerin tanıtımı üzerine yapılanları takdir eden Rektör Prof. Hoca kendi çıkardıkları dergilerine destek talep ettiler. Bu konuda zaten planlarının olduğunu belirten Rektör Yardımcımız Prof. Uzun kendilerine destek verileceğini belirtti.
 
Makedonya temasları sırasında Üsküp Ss Cyril ve Methodius Üniversitesi Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Sonja Topuzovska ile Dekan Yardımcısı Prof. Dr. Igor Kaftandziev ile de görüşen Rektör Yardımcımız Prof. Uzun, Trakya Üniversitesi ve Tıp Fakültesi ile imkanları konusunda kendilerine bilgi verdi. Üniversitelerimizin tıp fakültelerinin olası ortak çalışmaları açısından değerlendirmelerde bulunmak üzere kendilerini Trakya Üniversitesine davet etti.
Bu içerik 06 Haziran 2017 tarihinde yayınlandı ve toplam 904 kez okundu.

Resimler

   Tüm Resimleri İndir

Diğer Haberler» Tüm Haberler

BAŞPEHLİVAN TRAKYA ÜNİVERSİTELİ OLDU

Başpehlivanlar İsmail Balaban ve Turan Balaban 15 Ağustos 2017 tarihinde Üniversitemiz Rekreasyon Yönetimi Anabilim Dalı Yüksek Lisans Programına başvuru yaptı.Başpehlivanlar başvurunun ardından Rektörümüzü makamında ziyaret etti. Ziyarette Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Cem Uzun, Kırkpınar Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu Müdür Vekili Prof. Dr. Hakan Tuna, Genel Sekreter Yardımcısı V. Uzm. Ahmet Sezgin, Yavuz Sönmez b..

RATİP KAZANCIGİL SON YOLCULUĞUNA UĞURLANDI

Edirne’nin büyük değeri, bilim insanı Yrd. Doç. Dr. Ratip Kazancıgil hayata gözlerini yumdu. Edirne protokolü ve oldukça büyük bir kalabalığın katılımı ile gerçekleşen cenaze töreni öncesinde Üniversitemiz Sultan II. Bayezid Külliyesi Sağlık Müzesi'nde bir anma töreni gerçekleştirildi.Törende Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ahmet Muzaffer Demir, Rektörümüz Prof. Dr..

REKTÖRÜMÜZDEN İLK KAYIT

2017 – 2018 Eğitim Öğretim Yılı öğrenci kayıtları 14 Ağustos 2017 tarihinde Balkan Kongre Merkezinde başladı. Rektörümüz Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mümin Şahin, Genel Sekreter Yardımcısı V. Uzm. Ahmet Sezgin, Genel Sekreter Yardımcısı V. Öğretim Görevlisi Hakan Akıncı kayıt Merkezini ziyaret etti.  İlk Kayıt Rektörümüzden Rektörümüz Prof. Dr. Erha..

KARI KOCA TRAKYA ÜNİVERSİTELİ OLDULAR

Üniversitemiz 2017 – 2018 Eğitim Öğretim Yılı kayıtlarında renkli görüntüler yaşanıyor. Kayıtların ilk gününde Nalan Şahin Tabakoğlu ve eşi Ahmet Faruk Tabakoğlu Üniversitemize kayıt yaptırdılar. Nalan Şahin Tabakoğlu Üniversitemiz Geleneksel El Sanatları Bölümüne kayıt yaptırırken eşi Ahmet Faruk Tabakoğlu Üniversitemiz Arkeoloji bölümüne kayıt yaptırdı. Konu ile ilgili konuşan Nal..

Etkinlikler» Tüm Etkinlikler

11
Eyl
KÜLTÜR MİRASI ATÖLYESİ BİR OSMANLI KENTİ: EDİRNE

Not: Katılmak isteyenlerin 15 Ağustos 2017 tarihine kadar özgeçmiş ve portfolyolarını atölye.kultur@gmail.com adresine göndermeleri ve başvuru formunun https://goo.gl/forms/UGdceholKKjXOh1V2 linkinden doldurulması gerekmektedir. Katılımcı listesi 17 Ağustos'ta fb.me/atolye.kultur adresinden duyurulacaktır.

27
Eyl
ORYANTASYON

Düzenleyen Birim: Uzunköprü Uygulamalı Bilimler YüksekokuluTarih: 27 Eylül 2017Saat: 10.30