PROF. DR. İSMET DÖKMECİ'NİN ADI YAŞATILIYOR

Üniversitemiz Tıp Fakültesi kurucularından ve eski dekanlarından merhum Prof. Dr. İsmet Dökmeci’nin isminin Üniversitemiz Tıp Fakültesi Dekanlığının ve Senatosunun oy birliği ile aldığı karar doğrultusunda Tıp Fakültesi Derslik Binasında bir dersliğe verilmesi nedeniyle tören düzenlendi. Törene Rektör Yardımcımız Prof. Dr. Cem Uzun, Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ahmet Muzaffer Demir, Dekan Yardımcıları Prof. Dr. Ahmet Tezel, Prof. Dr. Mustafa İnan, merhumun yakınları ile akademisyenler ve öğrenciler katıldı.

Açılışta konuşan Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ahmet Muzaffer Demir, merhum Prof. Dr. İsmet Dökmeci’nin 1978 yılında İstanbul Üniversitesi Edirne Tıp Fakültesi ailesine katıldığından, 1982 yılında Edirne’ye gelerek Tıp Fakültesinin kurucu dekanlığı görevini üstlendiğinden ve Rektör Yardımcılığı görevlerinin yanı sıra Sağlık Bilimleri Enstitüsü Müdürlüğü ile Üniversitemiz Farmakoloji Ana Bilim Dalı’nın kurucu başkanlığı görevlerinde bulunduğundan söz etti. Prof. Dr. Ahmet Muzaffer Demir, Prof. Dr. İsmet Dökmeci Hocamıza "Allah’tan rahmet dileriz.” dedi ve program akışını sunarak sözü Rektör Yardımcımız Prof. Dr. Cem Uzun’a bıraktı.

Rektör Yardımcımız Prof. Dr. Cem Uzun “Hocamız Prof. Dr. İsmet Dökmeci’ye duyulan vefadan dolayı adının bir dersliğe verilmesi ve bugünün anısına düzenlenen törenden Rektörlük olarak büyük memnuniyet duyuyoruz. Hocamıza göstermiş oldukları vefalarından ötürü başta öğrencileri olmak üzere Dekanlığımıza çok teşekkür ederiz. Rektörümüz Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu da bu öneriyi başlangıcından beri önemli ölçüde destekliyordu. Prof. Dr. İsmet Dökmeci sadece Üniversitemiz Tıp Fakültesinin kurucu dekanı değil, ülkemizde tanınmış büyük bir bilim insanıdır. Yalnızca Üniversitemize değil, tüm Türkiye’ye mal olmuş başyapıt niteliğinde birçok kitabı vardır. Bir değeri başlangıcında kurmak kadar onu bir yerlere getirmek, yükseltmek ve sürdürülebilirliğini sağlamak da önemli ve zordur. Bu doğrultuda Üniversitemizin, Tıp Fakültemizin geldiği noktada verdiği büyük emeklerinden dolayı merhum hocamız Prof. Dr. İsmet Dökmeci’ye teşekkürlerimizi bir borç bilir, Allah’tan rahmet dileriz.” dedi.

Açılış töreninin ardından adının yaşatıldığı “Prof. Dr. İsmet Dökmeci Dershanesi”nde Prof. Dr. Ahmet Ulugöl tarafından merhumun hayatının ve eserlerinin anlatıldığı bir sunum gerçekleştirildi. Sunumun ardından Prof. Dr. İsmet Dökmeci’nin yetiştirdiği öğrenciler, merhum hocaları ile ilgili yaşadıkları anıları anlattı. 
Bu içerik 21 Kasım 2017 tarihinde yayınlandı ve toplam 647 kez okundu.

Resimler

   Tüm Resimleri İndir

Diğer Haberler» Tüm Haberler

YENİ ÜNİVERSİTEMİZDE "END NOTE" EĞİTİMİ VERİLDİ

Kütüphane ve Dokümantasyon Daire Başkanlığı tarafından 12 Aralık 2017 tarihinde Üniversitemiz Merkez Kütüphane Konferans Salonu’nda bilimsel bilgileri toplama, saklama, paylaşma ile tez/makale yazma, atıf yapma, referans listeleri oluşturma gibi birçok özelliğiyle bilimsel araştırma sürecine yardımcı olan "EndNote" veri tabanı eğitim semineri gerçekleştirildi. Etkinliğe akademisyenler ve öğrenciler katıldı.Trak..

YENİ ÖĞRENCİMİZDEN TÜRKİYE ŞAMPİYONLUĞU

Türkiye Büyükler Judo Şampiyonası 07-08 Aralık 2017 tarihleri arasında Antalya’da yapıldı. 57 ilden 548 sporcu katıldığı şampiyonada Üniversitemiz Edirne Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu Büro Yönetimi ve Yönetici Asistanlığı 2. sınıf öğrencisi Çiğdem Bora 78 kg. Türkiye Şampiyonu oldu.

YENİ TOPLU SES EĞİTİMİNDE TEMEL YAKLAŞIMLAR SEMİNERİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Eğitim Fakültemiz Güzel Sanatlar Eğitimi Bölümü Müzik Eğitimi Ana Bilim Dalı seminer çalışmaları kapsamında 30 Kasım 2017 tarihinde Marmara Üniversitesi Atatürk Eğitim Fakültesi Müzik Eğitimi Ana Bilim Dalı Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Bülent Halvaşi tarafından Toplu Ses Eğitiminde Temel Yaklaşımlar Semineri gerçekleştirildi. Müzik Eğitimi Ana Bilim Dalı öğretim elemanları ve &ou..

YENİ “MİCROSOFT EĞİTİM ÇÖZÜMLERİ VİZYONU” PANELİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Üniversitemiz Eğitim Fakültesi bünyesinde kurulan Eğitim ve Teknoloji Topluluğu tarafından organize edilen “Microsoft Eğitim Çözümleri Vizyonu” paneli 12 Aralık 2017 tarihinde Türkan Sabancı Kültür Merkezi’nde gerçekleştirildi. Panele, Eğitim ve Teknoloji Topluluğu Danışmanı Üniversitemiz Eğitim Fakültesi Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitimi Bölümü Araştırma Görevli..