PROF. DR. ENGİN BEKSAÇ'TAN “AYVALIK TARİHİ” KONFERANSI

Üniversitemiz Sanat Tarihi Bölüm Başkanı Prof. Dr. Engin Beksaç, Cumhuriyet Kadınları Derneği Ayvalık Şubesi tarafından Babacan Otel’de düzenlenen Yardımlaşma ve Dayanışma toplantısında “Ayvalık Tarihi” adlı bir konferans gerçekleştirdi.

Konferansta açılış konuşmasını geçekleştiren Cumhuriyet Kadınları Derneği Ayvalık Şubesi Başkanı Gülden Sarıbaş kentlerin, geçmiş tarih ile birlikte değerlendirildiğinde hafızalardaki izlerinin daha manidar olacağını belirterek tarih ve kültürünü kaybeden kentlerin geleceğe sağlıklı bir şekilde ulaşamayacaklarını vurguladı.

Prof. Dr. Engin Beksaç “Ayvalık Tarihi” adlı bir konferans gerçekleştirdi. Üniversitemiz  Öğretim Üyesi Beksaç, Ayvalık ve çevresinin arkeolojik açıdan oldukça zengin olduğunu ifade ederek buradaki günümüze ulaşmış kültürel varlıkları koruyarak geleceğe ulaştırmamızın son derece önemli olduğunu vurguladı. Prof. Dr. Engin Beksaç, bölgede 17 yıl önce yüzey araştırması yapan tek uzman olarak Ayvalık ve çevresinde yer alan antik kentler ile ilçenin tarihi hakkında önemli bilgiler verdi. Körfez ilçelerinde çok miktarda ana tanrıça kültünün bir uzantısı olan tapınak kalıntılarının olduğunu belirten Prof. Dr. Engin Beksaç, Ayvalık ve çevresindeki tarihin bilinenin aksine Ege’nin karşı kıyıları olan batıdan değil, kuzeyde bulunan Balkanlar ile bağlantılı olduğunu kanıtladığını ifade etti.
Bu içerik 28 Kasım 2017 tarihinde yayınlandı ve toplam 312 kez okundu.

Resimler

   Tüm Resimleri İndir

Diğer Haberler» Tüm Haberler

YENİ ÜNİVERSİTEMİZDE "END NOTE" EĞİTİMİ VERİLDİ

Kütüphane ve Dokümantasyon Daire Başkanlığı tarafından 12 Aralık 2017 tarihinde Üniversitemiz Merkez Kütüphane Konferans Salonu’nda bilimsel bilgileri toplama, saklama, paylaşma ile tez/makale yazma, atıf yapma, referans listeleri oluşturma gibi birçok özelliğiyle bilimsel araştırma sürecine yardımcı olan "EndNote" veri tabanı eğitim semineri gerçekleştirildi. Etkinliğe akademisyenler ve öğrenciler katıldı.Trak..

YENİ ÖĞRENCİMİZDEN TÜRKİYE ŞAMPİYONLUĞU

Türkiye Büyükler Judo Şampiyonası 07-08 Aralık 2017 tarihleri arasında Antalya’da yapıldı. 57 ilden 548 sporcu katıldığı şampiyonada Üniversitemiz Edirne Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu Büro Yönetimi ve Yönetici Asistanlığı 2. sınıf öğrencisi Çiğdem Bora 78 kg. Türkiye Şampiyonu oldu.

YENİ TOPLU SES EĞİTİMİNDE TEMEL YAKLAŞIMLAR SEMİNERİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Eğitim Fakültemiz Güzel Sanatlar Eğitimi Bölümü Müzik Eğitimi Ana Bilim Dalı seminer çalışmaları kapsamında 30 Kasım 2017 tarihinde Marmara Üniversitesi Atatürk Eğitim Fakültesi Müzik Eğitimi Ana Bilim Dalı Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Bülent Halvaşi tarafından Toplu Ses Eğitiminde Temel Yaklaşımlar Semineri gerçekleştirildi. Müzik Eğitimi Ana Bilim Dalı öğretim elemanları ve &ou..

YENİ “MİCROSOFT EĞİTİM ÇÖZÜMLERİ VİZYONU” PANELİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Üniversitemiz Eğitim Fakültesi bünyesinde kurulan Eğitim ve Teknoloji Topluluğu tarafından organize edilen “Microsoft Eğitim Çözümleri Vizyonu” paneli 12 Aralık 2017 tarihinde Türkan Sabancı Kültür Merkezi’nde gerçekleştirildi. Panele, Eğitim ve Teknoloji Topluluğu Danışmanı Üniversitemiz Eğitim Fakültesi Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitimi Bölümü Araştırma Görevli..