ÖĞRETİM ÜYEMİZE YURT DIŞINDAN DOKTORA DANIŞMANLIĞI

Springer Yayınevinde Muhasebe, Finans, Sürdürülebilirlik, Kurumsal Yönetim ve Yolsuzluk başlığında çıkarılan kitap serisinin baş editörlüğünü, Emerald Yayınevi tarafından çıkarılan Finansal Suçlar Dergisi'nin (Journal of  Financial Crime) editör kurulu üyeliğini yapan ve Uluslararası Hile İnceleme Uzmanları tarafından verilen Yolsuzluk İnceleme Unvanını (CFE) bulunan Üniversitemiz İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme Bölüm Başkanı Prof. Dr. Kıymet Tunca Çalıyurt, iş etiği ve suistimali alanındaki tanınırlık ve yayınlarının incelenmesi sonucu üç aday arasından seçilerek Malezya Universiti Teknologi Mara'ya bağlı Muhasebe Fakültesi (Faculty of Accountancy) Muhasebe Doktorası Programı'nın Finansal Kriminoloji ve Kurumsal Yönetim başlıklı alt programında yürütülen "The Influence of Corporate Governance and Human Governance towards Corporate Financial Crime in Malaysia" başlıklı Doktora Tezi'ni incelemek ve rapor sunmak üzere Dış Danışman olarak atandı. Mara Teknoloji Üniversitesi Muhasebe Fakültesi, uluslararası muhasebe camiasında geçerli Sertifikalı Muhasebeciler Birliği (ACCA - Association of Certified Chartered Accountant) ve Sertifikalı Yönetim Muhasebecileri Birliği (CIMA) tarafından akredite edilmiştir.

Resimler

   Tüm Resimleri İndir

Haberler» Tüm Haberler

YENİ ÜNİVERSİTEMİZDE "END NOTE" EĞİTİMİ VERİLDİ

Kütüphane ve Dokümantasyon Daire Başkanlığı tarafından 12 Aralık 2017 tarihinde Üniversitemiz Merkez Kütüphane Konferans Salonu’nda bilimsel bilgileri toplama, saklama, paylaşma ile tez/makale yazma, atıf yapma, referans listeleri oluşturma gibi birçok özelliğiyle bilimsel araştırma sürecine yardımcı olan "EndNote" veri tabanı eğitim semineri gerçekleştirildi. Etkinliğe akademisyenler ve öğrenciler katıldı.Trak..

YENİ ÖĞRENCİMİZDEN TÜRKİYE ŞAMPİYONLUĞU

Türkiye Büyükler Judo Şampiyonası 07-08 Aralık 2017 tarihleri arasında Antalya’da yapıldı. 57 ilden 548 sporcu katıldığı şampiyonada Üniversitemiz Edirne Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu Büro Yönetimi ve Yönetici Asistanlığı 2. sınıf öğrencisi Çiğdem Bora 78 kg. Türkiye Şampiyonu oldu.

YENİ TOPLU SES EĞİTİMİNDE TEMEL YAKLAŞIMLAR SEMİNERİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Eğitim Fakültemiz Güzel Sanatlar Eğitimi Bölümü Müzik Eğitimi Ana Bilim Dalı seminer çalışmaları kapsamında 30 Kasım 2017 tarihinde Marmara Üniversitesi Atatürk Eğitim Fakültesi Müzik Eğitimi Ana Bilim Dalı Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Bülent Halvaşi tarafından Toplu Ses Eğitiminde Temel Yaklaşımlar Semineri gerçekleştirildi. Müzik Eğitimi Ana Bilim Dalı öğretim elemanları ve &ou..

YENİ “MİCROSOFT EĞİTİM ÇÖZÜMLERİ VİZYONU” PANELİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Üniversitemiz Eğitim Fakültesi bünyesinde kurulan Eğitim ve Teknoloji Topluluğu tarafından organize edilen “Microsoft Eğitim Çözümleri Vizyonu” paneli 12 Aralık 2017 tarihinde Türkan Sabancı Kültür Merkezi’nde gerçekleştirildi. Panele, Eğitim ve Teknoloji Topluluğu Danışmanı Üniversitemiz Eğitim Fakültesi Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitimi Bölümü Araştırma Görevli..