KÜSİ ÇALIŞMA GRUBU 9. KOORDİNASYON TOPLANTISI GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Kamu Üniversite Sanayi İş Birliği Çalışma Grubu Koordinasyon 9. Toplantısı 29 Eylül 2017 tarihine Tekirdağ’da gerçekleştirildi. Programa Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu’nun yanı sıra Tekirdağ Valisi Mehmet Ceylan, Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Osman Şimşek ile Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Bilim ve Teknoloji Genel Müdürü Doç. Dr. Elife Ünal katıldı.
 
Program saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’mızın okunmasının ardından protokol konuşmaları ile devam etti.
 
81 ilden gelen Kamu Üniversite Sanayi İş Birliği temsilcileri ve Tekirdağ’da bulunan tüm sanayi ve sanayi ile ilişkili kamu temsilcilerinin katıldığı toplantıda Kamu Üniversite Sanayi İş Birliği’nin ve Ar-Ge Merkezlerinin uygulama örnekleri, sanayicilerin görüş ve önerileri ile Kamu Üniversite Sanayi İş Birliği Çalışma Grubu faaliyetlerine ilişkin görüş ve öneriler değerlendirildi.
 
Toplantı öncesinde Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu, Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Osman Şimşek’ i ziyaret etti.
 
Ziyarette Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi ve Trakya Üniversitesi arasında yapılabilecek projelerden ve çalışmalardan bahsedildi. Ayrıca Trakya Üniversiteler Birliğine üye dört Üniversiteden ikisi olan Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi ve Trakya Üniversitesi’nin TÜB kapsamında gerçekleştirebilecekleri çalışmalar üzerinde karşılıklı görüş alışverişinde bulunuldu.

Toplantının ardından Rektörümüz Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu Kırklareli Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Bülent Şengörür ile bir araya gelerek yapılacak ortak çalışmalar ile ilgili çeşitli değerlendirmelerde bulundular.
Bu içerik 05 Ekim 2017 tarihinde yayınlandı ve toplam 221 kez okundu.

Resimler

   Tüm Resimleri İndir

Diğer Haberler» Tüm Haberler

YENİ BASKI SANATINDA TOKSİK OLMAYAN YÖNTEM VE TEKNİKLER KONFERANS/ÇALIŞTAYI GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Resim Bölümü Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Savaş Kurtuluş Çevik tarafından 08 Aralık 2017 tarihinde Üniversitemiz Eğitim Fakültesi Güzel Sanatlar Eğitimi Bölümü Resim-İş Öğretmenliğinde " Baskı Sanatında Toksik Olmayan Yöntem ve Teknikler Konferans/Çalıştayı gerçekleştirildi. Konferans sürecinde Ülk..

YENİ ÜNİVERSİTEMİZ 26. KALİTE KONGRESİ’NDE TEMSİL EDİLDİ

26. Kalite Kongresi KalDer tarafından TÜSİAD ve ZORLU iş birliğiyle 21-22 Kasım 2017 tarihlerinde İstanbul Zorlu Performans Sanatları Merkezi’nde gerçekleştirildi. Ana teması “Dönüşüme Liderlik” olan kongreye KalDer’in davetiyle Üniversitemizi temsilen Kalite ve Strateji Geliştirme, Uygulama ve Araştırma Merkezi Yönetim Kurulu Üyesi Arş. Gör. Dr. Işıl Usta katıldı. Beşiktaş Belediyesi Filarmoni Orkestrası..

HASKOVO VE EDİRNE – KÜLTÜREL VE TARİHİ DESTİNASYONLAR PROJESİ

Trakya Üniversitesi Vakfı tarafından INTERREG-IPA Bulgaristan-Türkiye Sınırötesi İşbirliği Programı kapsamında yürütülen "Haskovo ve Edirne – Kültürel ve Tarihi Destinasyonlar" isimli projenin üçüncü toplantısı 30 Kasım - 01 Aralık 2017 tarihinde Haskovo’da gerçekleştirildi.  Toplantı proje lider partneri olan Haskovo Bölgesel Kütüphanesi toplantı salonunda Bulgaristan ve T&u..

"KÜRESEL İKLİM DEĞİŞİKLİĞİ VE SÜRDÜRÜLEBİLİR TARIMIN STRATEJİK ÖNEMİ" KONFERANSI GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Üniversitemiz Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanlığı Genetik ve Biyoteknoloji Topluluğu tarafından gerçekleştirilen "Küresel İklim Değişikliği ve Sürdürülebilir Tarımın Stratejik Önemi" konferansı 06 Aralık 2017 tarihinde Üniversitemiz Merkez Kütüphanesi’nde gerçekleştirildi. Etkinliğe Üniversitemiz Mühendislik Fakültesi Öğretim Üyesi ve topluluk akademik danışmanı Prof. Dr...