KÜSİ ÇALIŞMA GRUBU 9. KOORDİNASYON TOPLANTISI GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Kamu Üniversite Sanayi İş Birliği Çalışma Grubu Koordinasyon 9. Toplantısı 29 Eylül 2017 tarihine Tekirdağ’da gerçekleştirildi. Programa Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu’nun yanı sıra Tekirdağ Valisi Mehmet Ceylan, Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Osman Şimşek ile Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Bilim ve Teknoloji Genel Müdürü Doç. Dr. Elife Ünal katıldı.
 
Program saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’mızın okunmasının ardından protokol konuşmaları ile devam etti.
 
81 ilden gelen Kamu Üniversite Sanayi İş Birliği temsilcileri ve Tekirdağ’da bulunan tüm sanayi ve sanayi ile ilişkili kamu temsilcilerinin katıldığı toplantıda Kamu Üniversite Sanayi İş Birliği’nin ve Ar-Ge Merkezlerinin uygulama örnekleri, sanayicilerin görüş ve önerileri ile Kamu Üniversite Sanayi İş Birliği Çalışma Grubu faaliyetlerine ilişkin görüş ve öneriler değerlendirildi.
 
Toplantı öncesinde Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu, Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Osman Şimşek’ i ziyaret etti.
 
Ziyarette Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi ve Trakya Üniversitesi arasında yapılabilecek projelerden ve çalışmalardan bahsedildi. Ayrıca Trakya Üniversiteler Birliğine üye dört Üniversiteden ikisi olan Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi ve Trakya Üniversitesi’nin TÜB kapsamında gerçekleştirebilecekleri çalışmalar üzerinde karşılıklı görüş alışverişinde bulunuldu.

Toplantının ardından Rektörümüz Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu Kırklareli Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Bülent Şengörür ile bir araya gelerek yapılacak ortak çalışmalar ile ilgili çeşitli değerlendirmelerde bulundular.
Bu içerik 05 Ekim 2017 tarihinde yayınlandı ve toplam 181 kez okundu.

Resimler

   Tüm Resimleri İndir

Diğer Haberler» Tüm Haberler

YENİ ANAFİLAKSİ PANELİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Üniversitemiz Tıp Fakültesi Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Anabilim Dalı tarafından “Anafilaksi” konulu panel, 18 Ekim 2017 tarihinde Balkan Kongre Merkezi’nde gerçekleştirildi. Etkinliğe, Panelist Çocuk İmmünoloji ve Alerjisi bölümünden öğretim üyesi Yrd. Doç. Dr. Pınar Gökmırza Özdemir’in yanı sıra Üniversitemiz Tıp Fakültesi’nden akademisyenler ve öğrenc..

YENİ ÖĞRENCİLERİMİZDEN KARİYER GEZİSİ

Trakya Kalkınma Ajansı tarafından yürütülen Avrupa Birliği destekli Trakya Kariyer projesi kapsamında Üniversitemiz Kariyer Merkezi ve bölümümüz işbirliği ile Öğretim Üyemiz Yrd. Doç. Dr. Cem Taşkın ve 16 öğrencimiz 17 Kasım 2017 tarihinde İstanbul Teknik Üniversitesi Ayazağa Kampüsünde yer alan ITÜ Arı Teknokent’te  yer alan Veripark A.Ş.’ye teknik gezi düzenledi. Veripark A.Ş..

HASTANE PERSONELİMİZE EĞİTİM VERİLDİ

Üniversitemiz Kanser Kayıt Uygulama ve Araştırma Merkezi tarafından 18 Ekim 2017 tarihinde Merkez Başkanı Prof. Dr. Vuslat Yürüt Çaloğlu’nun katılımı ve Öğretim Görevlisi Saadet Elmas’ın anlatımı ile Trakya Üniversitesi Sağlık Araştırma ve Uygulama Merkezi bayan personeline Kanser Tedavisi Gören Kadınlardaki Sosyal ve Psikolojik Problemlerle Baş Etme konulu eğitim verildi.

KEŞAN YUSUF ÇAPRAZ UYGULAMALI BİLİMLER YÜKSEKOKULU ORYANTASYON PROGRAMI

Keşan Yusuf Çapraz Uygulamalı Bilimler Yüksekokuluna 2017-2018 Eğitim-Öğretim yılında yeni kayıt olan 1. sınıf öğrencilerine 20 Eylül 2017 tarihinde Yüksekokul Konferans Salonu’nda Oryantasyon Programı gerçekleştirildi.   Birinci sınıf öğrencilerinin yanı sıra Yüksekokul öğretim elemanları ve basın mensuplarının katıldığı toplantının açılış konuşmasını Trakya Üniversitesi Keşan Yusuf &..

Etkinlikler» Tüm Etkinlikler

21
Eki
ALMANCA ÖĞRETMENLERİ GÜNÜ

Düzenleyen Birim: Yabancı Diller YüksekokuluYer: Balkan Kongre MerkeziTarih: 21 Ekim 2017Son Kayıt Tarihi: 10 Ekim 2017Duyuru metni için tıklayınız.